nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bílá opice

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 3 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: oook!game
Autoři: Daniel Syrový
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

I zvířátka v džungli si ráda hrají, tak se k nim přidejte! Které je nejmazanější? No jasně, přeci opice! Jaká barva je nejmocnější? Kdo by to byl řekl, že zrovna bílá... 

Cílem karetní hry se zvířátkovou tématikou s názvem Bílá opice je zbavit se všech karet z ruky dříve, než se to podaří někomu z ostatních hráčů. Hra je určena těm nejmenším hráčům karetek, ale užijí si ji i jejich rodiče.

 

Příprava hry:

Po zamíchání balíčku si hráči rozdají 6 karet, jedna se lícem/obrázkem nahoru vyloží jako první a vytvoří tak základ hracího balíčku. Zbývající karty, umístěné na stůl rubem/jednotným vzorem nahoru tak, aby byla skrytá strana s obrázky, tvoří dobírací balíček.

Průběh hry:

Začíná první hráč po levici rozdávajícího a hraje na právě vyloženou kartu hracího balíčku. Každý hráč se ve svém tahu snaží zbavit svých karet, tedy pokud možno odhodit svou kartu na tu zahranou hráčem před ním, a to buď stejné zvíře, či stejnou barvu: akční, či bílou kartu. Pokud nemůže (nebo nechce) zahrát kartu, musí si jednou líznout z dobíracího balíčku. Po této akci hraje další hráč po jeho levici a dále se hráči ve svých tazích střídají.

Konec hry:

Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech karet z ruky a přečká ještě další kolo, protože akční karty ho ještě mohou vrátit do hry.

Autor: syrovák oook!

Vybíráme z aukcí

Příběhy Impéria + krabice + rozšíření + Roland
Příběhy Impéria + krabice + rozšíření + Roland
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>