Big Monster

Big Monster - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: BoardBros
Explor8
Lifestyle Boardgames Ltd
Autoři: Dimitri Perrier
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Připravte se na přistání, průzkumníci! Planeta, kterou jsme objevili, překypuje životem a naše senzory zachytily také velké množství vzácných nerostů. Vaším úkolem je jako obvykle podrobně zmapovat místní faunu a odhalit co nejvíce surovinových ložisek. Ale myslete na to, že musíte spěchat! Odměna za dobrou práci totiž patří jen těm nejlepším z vás…

Ve hře Big Monster hráči představují průzkumníky, kteří právě přistáli na neznámé planetě a odhalují její tajemství. Jejich cílem je nahrát co nejvíce vítězných bodů, které získávají draftováním dílků s monstry. Hru je možné hrát jak v týmovém módu, tak v módu všichni proti všem. Pro hru ve dvou a třech hráčích jsou určena speciální pravidla, v nichž se dílky draftují odlišným způsobem.


Příprava hry:

Nejprve určete, zda chcete hrát v týmech, nebo všichni proti všem. Poté položte na stůl herní plán tak, aby na něj každý dosáhl otočený na stranu odpovídající vybranému módu hry. Každý hráč obdrží dvě desky průzkumníků. Jednu z nich si vybere, druhou dá rubem – tedy kosmickou raketou – nahoru k hernímu plánu. Dále připravte tolik sad dílků, kolik je ve hře hráčů. Sada se symbolem čtverečku musí být ve hře pokaždé, ostatní můžete vybrat dle své volby. Všechny dílky zamíchejte a vytvořte z nich hromádky po 10 kusech. Bokem dejte oboustranné dílky mutací a na herní plán položte žetony bonusů a postihu.


Průběh hry:

Každý hráč si vezme jednu hromádku s dílky. Všichni naráz si prohlédnou své dílky, jeden z nich si co nejrychleji vyberou a tajně položí před sebe. Ostatní dílky umístí na desku s raketou jiného hráče, ideálně toho, kterému se budou hodit nejméně. V týmové hře pak posíláte svým spoluhráčům naopak dílky, o nichž myslíte, že pro ně budou nejužitečnější. Hráč nesmí dávat dílky na svoji raketu, jedině že by zbyl jako poslední a všechny ostatní rakety by byly obsazeny.

Jakmile mají hráči hotovo, ukážou, jaký dílek zvolili, a umístí ho tak, aby sousedil s jejich deskou průzkumníka nebo s jiným, již vyloženým dílkem. Některé dílky na sobě mají fragmenty krystalů. Pokud se hráči podaří je vyložit tak, aby dávaly dohromady celý krystal, přinesou mu na konci hry bonusové body.

Po umístění dílků hráči zkontrolují, zda někdo nezíská nějaký bonusový žeton (např. za dvě vodní monstra). Pokud jej má získat více hráčů, dostanou náhradní žetony se stejnou bodovou hodnotou (a tedy i efektem).

Na konci kola má každý hráč před sebou 9 dílků s monstry (10. se zahazuje). Poté všichni obdrží další hromádku 10 dílků a začíná nové kolo. Po dvou kolech hra končí. Hráč, který má nejmenší součet pouštních a kamenných monster, dostane žeton -10 bodů a přichází závěrečné bodování.


Konec hry:

Na konci hry hráči sečtou svoje skóre. Naprostá většina monster přináší body, další lze získat za bonusové žetony, krystaly či desku průzkumníka. Hráč s nejvíce body je vítězem hry. Pokud se hraje týmová varianta, týmu se počítá horší hodnota ze skóre obou hráčů.

Autor: Laadevil

Vybíráme z aukcí

Marvel zombies odboj superhrdinu
Marvel zombies odboj superhrdinu
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas