nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Berserk: War of the Realms

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hobby World
Autoři: Ivan Popov
Maxim Istomin
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Berserk je taktická karetní hra pro dva hráče. Původem je tato hra z Ruska, kde má již více než deseti letou tradici a silnou turnajovou scénu.

Základní hra přináší šest předpřipravených balíčků o 30-ti kartách, každý obsahující jinou sféru (realm) jako např. les (forest), bažinu (swamp) nebo planiny (plains). K dispozici jsou dále neutrální karty nepatřící do žádné sféry nebo naopak karty patřící do více sfér najednou (multi-realm). Tyto karty je možné využít k stavbě vlastních balíčků.


Příprava hry:

Hráči mohou k hraní využít tematické balíčky, které jsou obsaženy ve hře nebo si mohou vytvořit vlastní balíček. Balíček musí obsahovat 30 až 50 karet a nemohou v něm být víc než tři stejné karty. Další omezení pro tvorbu balíčku neexistují.

Hráči určí, kdo bude první hráč a ze svého balíčku si každý táhne 15 karet. Z těchto 15 karet si pak vybudují armádu, kterou si umístí lícem dolů na svou stranu hrací desky dle instrukcí uvedených v pravidlech. Hráči verbují karty do své armády tak, že utrácí zlaté a stříbrné krystaly. Množství krystalů, které mají hráči k dispozici, závisí na tom, zda je první či druhý hráč a také na tom, kolik různých sfér bude mít ve své armádě. Karty se dělí na elitní a běžné. Elitní karty je možné naverbovat pouze za zlaté krystaly a v armádě může být pouze jedna stejná elitní karta. Běžné karty je možné verbovat jak za zlaté krystaly, tak i za stříbrné. Je možné mít až tři stejné běžné karty v armádě.

Průběh hry:

Před začátkem prvního kola hráči otočí své karty lícem vzhůru. První hráč otočí všechny své karty, druhý hráč neotáčí karty v poslední řadě. Tyto jsou otočeny až v prvním tahu druhého hráče.

Hráč může ve svém tahu pohybovat svými jednotkami po bojišti, útočit a používat speciální vlastnosti. Každá jednotka v Berserku má základní úder, který je obvykle zapsán ve tvaru x-y-z (např. 2-3-5), což značí lehký, střední a silný útok. Během útoku útočník hodí bílou útočnou kostkou, čímž náhodně určí sílu svého útoku. Oponent se může bránit, pokud jeho napadená jednotka není vyčerpaná. Hodí černou obranou kostkou a dle výsledku hodu se buď nic nestane a útok proběhne normálně, nebo útok může být zablokován či dokonce může dojít k odvetnému útoku napadené jednotky.

Většina karet ve hře Berserk má kromě základního úderu i speciální schopnost. Tyto schopnosti jsou velice rozmanité – od nejrůznějších útoků na dálku, speciálních útoků přes léčení a ochrany až po sesílání kouzel hromadného ničení.

Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů nebude mít na bojišti žádnou nestvůru. Tento hráč tímto prohrává.

Autor: Kafe s mlikem

Rozšíření hry (1)

Berserk: Knights and Villains (2013)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 2 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)