nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Běloši a indiáni

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 30 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: válečná, logická
Čeština: undefined
Vydavatelé: TOFA Semily
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Velká bitva mezi bledými a rudými tvářemi začíná! Kdo obsadí území nepřítele a vyhraje strategickou bitvu? To bude záležet na taktice, důvtipu a taky trochu štěstí.

Běloši a indiáni jsou strategickou hrou pro dva hráče, kteří se snaží vzájemně si zajmout (a vyřadit tak ze hry) své jednotky bělochů či indiánů v závislosti na straně, za kterou hrají. To probíhá v rámci přesunu figur na soupeřovu stranu hrací desky.

Příprava hry:

Zvolte si kameny (zelení - běloši, bílí - indiáni) a postavte je na označená výchozí políčka. Hoďte kostkou a podle hozeného čísla postupujte po červených políčkách na území protihráče.

Průběh hry:

Na své části pole můžete táhnout i zpět, na protivníkově jen úhlopříčně vpřed. Táhne vždy jen jeden kámen. Soupeřovy kameny lze přeskočením zajmout a vyřadit je ze hry. Zajmutý kámen po přeskočení umístíte na volném políčku za protivníkem. Toto nelze provést na černě označeném políčku ve středu hracího pole. K dosažení soupeřových výchozích pozic musí protihráč hodit kostkou přesný počet zbývajících polí.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který má na soupeřově straně více svých figur (myšleny jsou soupeřovy výchozí pozice).

Autor: nepřihlášený