Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnost v pravidlech

V pravidlech je určeno, že admirálem se stane vojenský vůdce a prezidentem politický vůdce. Co když ale hrají 3 hráči ve složení politický vůdce, podpora a pilot? Znamená to, že poslední vybírající hráč si musí zvolit vojenského vůdce nebo se admirálem stane prostě následující postava v linii posloupnosti?
13.9.2010 19:34:02

Wiros
Prezident a admirál je na začátku hry VŽDY určen pořadím posloupností. Specializace postav s tím nemají nic společného.

13.9.2010 19:49:47

cauly
Náhodou docela mají ... političtí vůdcové jsou první v pořadí na prezidenta stejně jako vojenští vůdcové jsou první v pořadí na admírála. Takže pokud si ve 3 hráčích vezmeš politického/vojenského vůdce tak máš jistý titul i když nejsi uplně první v posloupnosti.

14.9.2010 08:30:12

to Raziel
No jo, ale tak otázka nezněla. Otázka zněla tak, jestli je VŽDY NUTNÉ si zvolit při volbě postav alespoň jednoho politického vůdce a alespoň jednoho vojenského vůdce, aby byly k dispozici tituly PREZIDENT a ADMIRÁL. A na tuhle otázku caly odpověděl správně. Nicméně si myslím, že pro dobro hry, když se hraje jen ve třech, tak by se měly volit takové postavy, které spolu dávají co největší možnost kombinace dovedností a zároveň alespoň jeden pilot. Jestli se jedná politického nebo vojenského vůdce je v tomto ohledu nedůležité.

Tvá odpověď Razieli byla určena spíše pro ty, kteří při vybírání postav prahnou po funkci, tak aby měli větší pravděpodobnost ji dostat. Jinak opravdu z pohledu pravidel volba specializace postav opravdu nemá nic společného s prezidentstvím nebo admirálstvím - to je podle pravidel fixně dáno posloupností. Tedy z toho plyne vyberu si postavu a až POTOM se kouknu jak si stojím v linii posloupnosti. Nekoukám se napřed do linie posloupnosti a podle toho si nevybírám postavu (důležité je, že to tak můžu udělat ALE NEMUSÍM, nejsem k tomu nucen pravidly).

14.9.2010 09:06:46

kren
Taky jsem neodpovídal Wirosovi ale Caulymu jehož odpověď nebyla uplně přesná. Specializace mají s rozdělováním titulů něco společného - a to to, co jsem napsal. Peace...

14.9.2010 14:07:26

...
Když se provádí skill check, můžu oznámit, že pozitivní kartu žádnou nemám a proto nic nehraju nebo musím jen oznámit, že nehraju nic?

2.3.2012 19:40:29

Beholder
To je asi jedno. Jelikož můžeš lhát, tak bych to asi nijak víc neřešil.

3.3.2012 00:19:10

skok flotily během boje...
Nevím, jestli mi něco uniklo, ale v pravidlech (CS i EN BSG) jsem na str. 25 narazil na odstavec "Skok v průběhu boje", kde se mluví, že pokud flotila skočí v průběhu boje, tak se...

Ale během boje přece skákat nelze. Buď se použije ten FTL ovladač a skočí se v rámci akce daného hráče, nebo se automaticky skočí na konci tahu (PO možném boji), pokud dojde žeton skoku na konec počítadla. Tak tomu teda rozumím...

31.3.2012 19:11:09

skok během boje
Tady se tím bojem myslí situace, kdy se na herní desce nachází cylonské lodě, které tam mohou zůstat i na konci kola. A skákat v době, kdy jsou na herní desce nepřátelské lodě, lze.
Během samotné Akce útočení se pochopitelně skákat nedá.

31.3.2012 19:54:23

Vybíráme z Bazaru

Figurka proroka do hry Talisman
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas