Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se hraje sympatizant

Galacticu jsem hrál jednou a protože jsem si ji objednal, tak podrobněji studuju pravidla. Nějak mi ale pořád uniká jak se hraje sympatizant (4 nebo 6 hráčů) jestliže zdroje jsou v červené a tudíž sympatizant má hrát za lidi a sympatizanta dostane:
a) odhalený sylon
b) ještě neodhalený sylon
A pak ještě podotázka k b) co potom až se sympatizant za lidi odhalí někdy později jako sylon.
13.3.2009 01:19:42

sympatizant
Když je to v červeném tak je za lidi jde do vězení a pokud se hráčům daří a nejsou v červeném s nějakou surovinou tak je z něho Cylon, je to takový vyrovnávací prvek. S kartou se nijak nemanipuluje.

13.3.2009 08:33:27

pravidla str 19
je to tam moc pěkně popsané. Pokud dostane sympatizanta odhaleny cylon tak da kartu sympatizanta jinemu hraci. Pokud by kartu sympatizanta dostal neodhalený cylon, tak může svou kartu "jsi cylom" použít přes Ressurection ship (tato lokace je povolena pro sympatizanta). Navíc po přečtení jsem zjistil, že sympatizant funguje trošku jinak než cylon, třeba se v jeho kole tahají krize a nemůže používat flotilu cylonu a super krize.

13.3.2009 08:47:54

to Lumirius
Takže jestli jsem to správně pochopil:
a) Odhalený sylon, jestliže dostane kartu sympatizanta MUSÍ ji předat jinému hráči, kterého si on sám zvolí
b) Neodhalený sylon
1) Buď se může zbavit na lokaci "lodi vzkříšení" své
dosud neodhalené karty loajality "jsi sylon" tak, že ji
skrytě předá jinému hráči a pak už je vždy sympatizant
2) Nebo hraje sympatizanta a může se kdykoliv rozhodnout, že
se odhalí jako sylon a po odhalení, je už vždy sylon

Je to tak?

A pak ještě dotaz k sympatizantovi. Dejme tomu, že začal hrát za lidi, protože nějaká jedna surovina byla jeden dílek v červeném. Během hry lidé doplnily tuto surovinu tak, že už není v červeném. Sympatizant přešaltuje na sylony a nebo hraje pořád za lidi, za které hrát začal po zisku karty sympatizanta. A naopak, jestliže začal sympatizant hrát za sylony, protože surovin byl dostatek, pak když se některá dostane do červeného, přešaltuje se sympatizant zase na lidi a nebo zůstává sylonem?

13.3.2009 10:18:58

To Kren
Ahoj, napíšu jak to hrajeme.Může to obsahovat chyby ale nemyslím si. Když dostaneš kartu Simpatizant, okamžitě ji odkryješ.A jdeš do vězení.Když je alespon jeden zdroj v červeném poli jsi Cylon a pokud ne, jsi člověk.V žádném případě ji nedáváš někomu dalšímu.Dokonce pokud jsi už v prvním kole Cylon a dostaneš kartu Sympatizant, nemusíš ukazovat že jsi Cylon.
Jakmile se jednou rozhodne karta simpatizant, už se to nemění.Jsi li člověk už budeš pořád člověk.

13.3.2009 10:31:37

sszgsa
tys to teda zamotal :) Takze kdyz si vezmu k ruce aktualni FAQ ...
Kdokoliv dotane kartu sympatizanta, okamzite ji otoci ...dostane-li kartu sympatizanta clovek, pak :
a) je-li alespon jeden ze zdroju v cervenem, karta se bere jako "NEJSI CYLON" a dotycny jde do vezeni
b) jsou -li vsechny zdroje v modre, karta se bere jako "JSI CYLON" a dotycny se premisti na ressurection shipu, ale NEDOSTAVA SUPERCRISIS kartu, jako normalni cylon

otoci-li kartu sympatizanta odhaleny cylon, muze ji okamzite predat jinemu hraci, ktery postupuje jako by ji prave sam otocil, viz vyse.

otoci-li kartu sympatizanta neodhaleny cylon, postupuje tak jako instruuje karta .. je-li alespon jeden zdroj v cervene, jde do vezeni a muze se odhalit kdykoli pozdeji pomoci sve cylon karty. Jsou-li vsechny zdroje v modre, stava se z nej odhaleny cylon , premisti se na ressurection shipu, NEDOSTANE Super crisis kartu a svoji neodhalenou cylonskou kartu muze predat jinemy hraci ve svem tahu, tak jak mu to umoznuje dotycna lokace

13.3.2009 10:51:25

kren
a ke druhe casti tveho dotazu .. karata sympatizanta se samozrejme vyhodnocuje jen v okamziku jejiho rozdani

13.3.2009 10:52:23

To Siaron
No, když tak na to koukám tak Zamotal...:D Ach jo, a přitom jsem si myslel že to vím!:) Díky za info..

13.3.2009 11:04:35

to Siaron
SSZGSA to opravdu zamotal - obzvlášť to, že to hrají úplně opačně než má sympatizant fungovat. Je to přci vyrovnávací prvek: Červená - nedostatek zdrojů - je třeba aby se pomohlo lidem. Modrá - dostatek zdrojů - je třeba aby se pomohlo sylonům.

Chci se zeptat ale na něco jiného. V podstatě tak jak jsi to napsal, je to to samé jak jsem to pochopil a napsal já v bodech a) a b). Jen ses nevyjádřil k té možnosti, že jako sympatizant hrající za lidi mohu na lokaci "loď vzkříšení" předat mou ještě neodhalenou kartu "jsi sylon" nějakému jinému hráči a pak už budu tedy do konce hry člověk (přesněji sympatizant hrající za lidi), a přehodím toho černého petra neodhaleného sylona nějakému jinému hráči, který byl třeba do té doby člověk. Je to tak? Protože můžu přeci předat na lodi vzkříšení svoji neodkrytou kartu loajality někomu jinému?

A pak ještě jeden dotaz ohledně toho, když dostane kartu sympatizanta odhalený sylon. Píšeš, že odhalený sylon MŮŽE předat svou kartu sympatizanta jinému hráči. Chci se zeptat jestli opravdu MŮŽE a nebo jestli MUSÍ. A pokud MŮŽE, tak jakou má jinou alternativu, než předat kartu jinému hráči.

13.3.2009 11:24:47

to Siaron
... nebo má na loď vzkříšení přístup pouze sympatizant hrající za sylony a sympatizant hrající za lidi tam přístup nemá?

13.3.2009 11:28:22

To Kren
:) My to hrajeme dobře ale já to napsal špatně..:)

13.3.2009 11:32:54

to Křen
Na Loď znovuzrození má přístup pouze odhalený Cylon! Jak je někdo odhalený Cylon, tak už tak zůstane do konce hry, stoupenec, nestoupenec ... (resp. ve vašich termínech loď vzkříšení a sympatizant :-)

13.3.2009 12:38:37

to Merlin a Lumirius
Takže vy dva podáváte protichůdné informace. Lumirius říká že na loď vzkříšení má sympatizant přístup a ty říkáš, že tam sympatizant nemá přístup.

13.3.2009 12:45:01

Křen
Ten přístup záleží na tom, jaká byla situace ve hře.
a) počítadla jsou v modrém -> sympatizant jde do vězení, ale zůstává mezi lidmi, na loď vzkříšení přístup nemá a může se později odhalit jako normální Cylon.
b) některé počitadlo je v červeném -> sympatizant se stává Cylonem, sice s částečně omezenými pravomocemi, ale na loď vzkříšení může a tím pádem může předat svoji neodhalenou kartu někomu jinému.

13.3.2009 13:11:14

to Křen
Přesně jak píše iddle: pak už to není stoupenec, ale odhalený Cylon (tudíž může na loď znovuzrození) a pokud má neodhalenou kartu "Jsi Cylon", tak jí může předat někomu jinému.

Stoupenec je jen pro tu chvíli otočení karty - podle nastavení číselníků surovin (jsou/nejsou v červené) se ihned změní buď v člověka nebo v Cylona ...

13.3.2009 13:35:43

to idle
Dík. Přesně o tohle mi šlo. Čili sympatizant MÁ na loď vzkříšení přístup, ale jen pokud hraje za sylony. Pokud hraje za lidi NEMÁ na loď vzkříšení přístup. Takže pokud hraje za sylony, tak má možnost dát svou neodkrytou kartu loajality některému jinému hráči. V tom případě může buď udělat sylona z některého člověka a nebo může blufovat, dát někomu kartu loajality nejsi sylon aby pak ostatní toho dotyčného obvinili v domění, že dostal kartu sylona. :-)

13.3.2009 13:46:45

Křen
Přesně tak.
Kdyby to chtěl někdo přehledně, dovolila jsem si vyrobit tabulku:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=ppQaVskXGMAA0jGq_McyPTg

13.3.2009 14:36:51

Vyváženost
Já si nemůžu pomoct, ale hra ve čtyřech se sympatizantem je prostě neskutečně nevyvážená. V poslední hře se Cylon i sympatizant objevili až ve druhé části. Od té doby jsme se na jump tracku posunuli asi o 5 polí celkem. Skončili jsme díky nedostatku paliva, morálka v ten okamžik byla 1, populace 2 a jídlo tuším 3. A to jsme potřebovali ještě víc než jeden celý skok. To, že dva Cyloni vybírají jednu ze dvou krizí a pak ještě ani není posunutí na jump tracku je prostě nehratelný. Máte stejný pocit?

15.6.2009 08:25:12

Sympatizant
A kolik jste měli kterých zdrojů v okamžiku fáze spícího agenta?
A kdy se Cylon odhalil?

15.6.2009 10:03:57

to Idle
Ve své zmiňované tabulce máš chybu. Jestliže odhalený Cylon dostane kartu sympatizanta, tak ji nemůže předat dál, protože karta sympatizanta se okamžitě otáčí a vyhodnocuje. Pro odhaleného Cylona tedy nemá žádný efekt a sympatizant se nehraje.

15.6.2009 10:52:42

to všichni
Omlouvám se za unáhlený předchozí příspěvek. Patřilo tam jen to, že nemá cenu předávat kartu sympatizanta dál odhalenému Cylonovi. Neodhalenému to samozřejmě lze.

15.6.2009 10:59:24

to Kren
Měli jsme všechny v modrém, něco docela těsně, tuším palivo. Cylon došel hráči zároveň se Sympatizantem v půlce hry, takže ho za chvíli poslal a poslal i druhou kartu identity, aby mátl. Hráč, který dostal kartu Cylona byl odhalen po několika kolech, ale moc uškodit nestihl, když se dohalil, to byla jiná, luxusní superkrize a pak sympatizant i Cylon hráli téměř vždy Krize, tedy výběr jedné ze dvou, hnus...

15.6.2009 12:11:23

Kren
Vždyť to tam tak píšu, ne? Že předat sympatizanta jinému cylonovi nemá smysl. Nebo jsi reagoval na něco jiného?

Jinak se sympatizantem ve čtyřech zkušenosti nemám, hrála jsem zatím vždycky jenom v pěti nebo šesti a to mi přišlo obojí pro lidi dost těžké, zhruba podobně.

15.6.2009 12:18:34

to idle
Jo nevšímej si mne už z hladu nevím co píšu :-). Zmátla mne ta tvoje zmínka o zacyklení.

15.6.2009 12:44:46

to Eyron
A kolik her ve čtyřech jste takhle zahráli? Já s tím nemám zkušenosti, ale pokud by to bylo teda opravdu těžké, tak bych, tak jak je v pravidlech doporučováno, začínal s +2 na každém zdroji proti základnímu nastavení.

15.6.2009 12:47:26

to Kren
Dvakrát jsme hráli ve 4 klasicky se sympatizanzem a pokaždé lidi brutálně prohráli, jednou jsme ve 4 hráli variantu bez symp., je i tady na webu a to zas lidi vyhráli dost snadno. Asi zkusíme příště tu variantu, co navrhuješ...

15.6.2009 13:31:32

Vybíráme z Bazaru

Tang garden
Tang garden
Akt. cena: 6500 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas