Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 291x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Právě jsem hru rozbalil a začal se seznamovat s pravidly. jedna věc mi však není jasná. Může postava požít svoji kartu dovedností v kole jiného hráče, třeba jako podporu útoku na cylonský raider př. Evasive maneuvers)? Karta, která nemá položku action.
27.4.2009 20:37:37

sasa
ano, karty, které nejsou akce, se můžou použít v tahu kohokoliv

27.4.2009 21:37:36

kola ylonskyx hracov
chcem sa spytat,ze na strane 20 v kapitole kola odkrytyx cyonskyx hracov sa pise,ze Odhaleni Cyloni nemozu uskutocnit ine akcie,nez ako su tie na kartax vedomosti(dovednosti) alebo quorum. No ale v kapitole Karty schopnosti odkrytych Cylonov sa zase pise,ze Odkryti Cylonski hraci nemozu pouzit akcie alebo schopnosti popisane na kartach vedomosti.je to chyba v pravidlach alebo som to nejako nepoxopil?a este jedna otazocka:nikde som sa v pravidlax zatial nedocital,ako sa do hry dostavaju civilne lode.vdaka za odpovede

9.5.2009 09:29:36

chyba v pravidlach
tak som sa mrkol do originalnych pravidiel a vceskych je chybne prelozeny text na strane 20,kapitolanKola odkrytych...3.odstavec:Odhaleni Cyloni nemozu uskutocnit ine akcie,ne z tie na kartach Zrucnosti alebo kartach Quorum.
Spravny preklad ma zniet:Odhaleni Cyloni nemozu uskutocnit ine akcie,ako napriklad na kartach Zrucnosti alebo Quorum.
V tomto pripade by to uz malo mat logiku.

9.5.2009 12:47:31

Odkrytí Cyloni a problematika "player"
Co se týče pravidel pro odkryté Cylony tak mi není jasné ještě jedna věc, resp. více :-), ale vezmu to popořadě.V případě,že se hráč stane odkrytým cylonem, tak pravidla poměrně jasně definují zákaz využít karet dovedností či Quora atd., nicméně nás několikrát napadlo, zda může využít svojí vlastnost danou hraným charakterem?Je možný,že jsme to prostě přehlédli,ale v části věnované hraní odkrytých cylonských hráců to není.Další problém,který máme je ten co dělat v případě,že je odkrytý cylon a zaměřuje se na něj některé z effectu karet krize - dle pravidel je jasné,že "Odkrytí Cylonští hráči jsou nezasažení schopnostmi na kartách Krizí a zkouškami dovednosti. Nemohou být posláni do „Vězení“ nebo na „Ošetřovnu“ a nemohou být donuceni odhodit karty dovedností", ale!!! otázka je, zda je možné na ně kartu vůbec zacílit,tj.zda je pak zahraní krize/Quora atd. platné,ale efekt je tzv. null void?Nebo je to tak,že se na ně vůbec nesmí karta ani cílit,tj.že text "player" vlastně v tomto ohledu ztrácí smysl?Několikrát jsme na to již při hraní narazili a vidím to jako dost podstatný problém.Zná někdo odpověď?

11.5.2009 12:10:22

cyloni
zda může využít svojí vlastnost danou hraným charakterem? .. NEMUZE ... pravidla strana 20, Revealed Cylon Players’ Turns - action STEP ... All of the abilities listed on a revealed
Cylon player’s character sheet are also ignored.

K druhe casti - muzes uvest nejakey priklad ? Kazdopadne skill karty a quorum karty na ne cilit nejdou (FAQ Q: Can a revealed Cylon player be targeted by the “Executive
Order” Skill card or Quorum cards?
A: No) Jinak nevybavuji si ktera z crisis karet je cilena tak abyste meli problem ... v pripade pochybnosti bych se ridil selskym ruzumem .. tedy naprklid kdy karta rika ze current player vybere hrace ktery jde do vezeni, tezko ji bude cilit na odhaleneho cylona nachazejiciho se kdesi v cylonske flotile na lodi znovuzrozeni

11.5.2009 12:25:44

Cyloni
Siaron,díky za doplnění!Co se týče té druhé věci,tak plně s Tebou souhlasím v oblasti skill cards a Quora,ale jenom abych to pochopil "blbuvzdorně" :-) - jde o to,že kartu není možné na tento character zaměřit nebo se jedná jenom o neučínek efektu?Dle ditace z pravidel je totiž možné chápat targeted oběma způsoby...selský rozum mi říká,že by nemělo být možné ani tzv."zahrát kartu",kde by effect byl na odhaleného cylonského hráče...ale přeze všechno je na crisis kartách slovo "player" a tedy by bylo možné to chápat i v tom smyslu,že bude zahraná karta typu crisis current player chooses a tam bude kupříkladu discard pro několik playerů (mix.mezi cylony a necylony, s tím,že je jasné že dle pravidel není možné donutit cylonského hráče k discardi, ale zde jde o to,zda bude karta zahrána "platně".Potom je totiž dost zvláštní,že se používá slovo "player",protože odhalený cylon minimálně z tohoto hlediska "player" není...možná do toho moc reju a možná jsme to plně nepochopili :-)....ale předem díky za odpověď...

11.5.2009 13:03:20

raistlin
officialni faq (viz citace) rika, ze objeveny cylon nejde skill kartou ani quorum kartou vubec cilit.

Discard karet vestinou rika .. prezident, admiral, preziden + current player, admiral+current player ... cylon nemuze mit ani jeden z titulu a kdyz bude current player cylon, jiste si vybere tu cast textu, kde se nezahazuji karty ale lidem se stane neco jineho neprijemneho .. nevidel bych v tom problem.

11.5.2009 13:31:49

respektive
odhaleny cylon nemuze mit ani jeden z titulu .. u neobjvenych samozrejme zadny problem nenastava.

11.5.2009 13:32:33

Převod titulu prezident na jiného hráče (jinou postavu)
Jestliže z nějakého důvodu přejde titul prezidenta na jinou postavu (např. odhalením, že původní prezident byl Cylon), přechází na novou postavu i všechny karty Quora, které měl původní prezident v ruce?

12.5.2009 13:04:50

titul
prechazi i s kartami

12.5.2009 13:10:31

to Siaron
Díky za info. Buď jsem blbý a nebo jsem to přehlédl, ale nikde jsem fakt nemohl tuhle informaci v pravidlech najít. Je to někde v pravidlech explicitně napsáno? Zdá se mi, že o převodu titulů mezi postavami tam toho v pravidlech moc napsáno není - maximálně hierarchie nástupnictví.

12.5.2009 14:16:46

kren
Já byl jednou mladej Adama a když taťuldu zavřeli do brigu, tak jsem po něm zdědil titul. Zápletka jak z románu. Neměl mě peskovat, že střílím na prd (což byla pravda, měl jsem cylonské kostky).

12.5.2009 14:19:09

ano
str 12 originalnich pravidel.

The President and Quorum Cards
The President starts the game with one Quorum Card in
his hand and can draw more using the President Title Card,
or “President’s Office” location. These cards provide special
actions that only the President can perform and provide him
a wide range of powerful abilities.
Whichever player has the President title has control over
this hand of Quorum Cards. These cards are kept secret, and
there is no limit to the number of cards that may be in the
President’s hand.

Plus na karte prezidenta je napsano "You control the hand of quorum cards"

12.5.2009 14:24:39

ad str.12
No né že by to bylo důležité, stačí mi tvoje odpověď, že se karty Quora předávají, ale str. 12 jsem samozřejmě četl jak v originále, tak ve zdejším překladu, ale nikde tam opravdu není ani slovo o tom, že když titul přechází na někoho jiného, tak že se mu karty, které má v ruce také předávají. Jen se tam mluví o tom, že když má někdo titul prezidenta, tak může disponovat s kartami quora, které si nastřádal do ruky. A není tam nikde psáno, že nová postava si karty quora po předání titulu nemá znovu sama střádat z čisté vody do ruky.

12.5.2009 18:02:29

kren
IMHO v tom rejpes :) Me "Whichever player has the President title has control over THIS hand of Quorum Cards." spolu s neexistenci zminky o tom ze pri predani uradu se stavajici quorum karty zahazuji zcela dostacuje k tomu abych to dal nepitval .. ve FAQ o tom taky neni ani zminky a dokud ses neozval vubec by me nenapadlo to resit :) Dost na tom ze hraci musi vyplytvat cene skill karty aby noveho prezidenta zvolili a on dalsi kartu aby se premistil na colonial one, pokud chce hrat quorum karty efektivne .. natoz aby zacinal z prazdnou rukou. Co teprv kdyz si uvedomis ze quorum karet je omezene (17), takze by je mohl stavajici prezident vsechny nalizat (obzvlast kdyz mu obcas nekdo hodi "executive order" (coz me ted napada ze neni vubec spatny napad .. jeden order a prezident ma o 4 karty vic" .. to by pak ten novy prezident nemel do konce hry v podsate NIC

12.5.2009 20:40:48

kren
jeste jsem ti nasel tohle ... :)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=24&efcid=1&efidt=59566

12.5.2009 20:55:35

ad odkaz
No vidíš nejsem sám kdo se na to ptá :-). Já nerejpu jenomže když se na něco chci zeptat, tak opravdu podrobně studuju pravidla jestli to tam nenajdu, protože sám nemám rád tazatele, kteří neviděli pravidla ani z rychlíku a mají miliony dotazů. Takže jsem se chtěl jenom ujistit - tak se na mne moc nezlob :-))

12.5.2009 21:07:11

kren
nezlobim, aspon jsem si nasel odpoved na dotaz, zda se daji retezit exucutive orders ... a nedaji :) limit je 1 per turn

12.5.2009 22:31:41

Salbutamol

civilne lode
zdar
opakujem otazku postnutu tipkom dajo26...ako sa doplnaju do hry civilne lode...(okrem dvoch hned na zaciatku pri setup-e). dik

2.9.2009 15:22:48

to Salbutamol
Když ti to nařídí některá líznutá karta krize nebo destinace.

2.9.2009 15:29:17

karty quora
Co se stane, když dojdou karty quaora. Zamíchají se odhozené, nebo má prezident smůlu a už si žádné do konce hry nelízne?

19.10.2009 15:34:30

limit karet Quora
Str. 28 pravidel odstavec "Limity komponent":

"Kdykoliv dojde nějaký balíček karet, tak aktivní hráč
zamíchá odhazovací balíček a vytvoří nový. To se týká
karet Dovedností, Quora, Krizí, Super Krizí a karet
Destinací".

19.10.2009 15:39:12

kren
Díky, ty karty quora jsem přehlédl...

19.10.2009 15:59:16

Quorum karty
Křen mě už svou odpovědí předehnal, ale přihodil bych jedno doporučení, které se objevilo až v rozšíření. V základní hře není počet Quorum karet v prezidentově ruce omezen, což může vést k velmi chutnému kombu, kdy prezident drží celý balík Quorum karet v ruce a stále dokola hraje a přibírá jednu kartu. To je umožněné díky tomu, že když tu kartu zahraje, tak je jediná v odhazovacím balíku a když si má přibrat, tak si přibere zase ji.
V rozšíření již přibylo omezení, že prezident může mít na ruce maximálně 10 Quorum karet a pokud má víc, tak musí zahodit do 10. Tohle ošetřuje ten problém, který jsem zde nastínil a doporučuji ho zavést i ve hře bez rozšíření.

19.10.2009 15:59:57

ad Kadaver
Jo jo, zrovna včera večer jsem překlad tohodle omezení z Pegasu jazykově upravoval a sázel do grafiky originálních pravidel ;-). Myslím, že Kadaverova připomínka je velice rozumná.

19.10.2009 16:18:17

Vybíráme z Bazaru

Cascadia Kickstarter Edition
Cascadia Kickstarter Edition
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas