Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Aktivace basestar

Ač jsem příznivcem a hráčem BSG, tak mám k větším znalcům jeden dotaz ohledně aktivace basestar. Jestliže je na cylonské lokaci "Cylonská flotila" možnost aktivace cylonských lodí jednoho typu (tedy i basestar!) a nebo na kartě krize je ikona aktivace basestar, znamená to, že není-li na hracím plánu žádná basestar, je možné ji umístit ???? Nebo aktivace basestar má význam pouze když už se basestary vyskytují někde kolem galacticy ??? Jestliže se mají aktivovat raidery nebo heavy raidery a nejsou nikde v prostoru, tak je vyouští basestar. Tak se chci zeptat jestli to samé platí pro samotnou basestar když není v prostoru kolem galacticy (že je umístěna).

Ptám se proto, že dnes jsme BSG hráli ve třech a byla to cekem nuda. V první fázi nikdo nebyl cylon. Brzy jsme skočili a tak jsme se zbavili cylonské flotily a pak už nebylo celkem co dělat a karty krizí jsme řešili s prstem v nose. No a ve druhé fázi se cylon celkem brzy odhalil, použil superkrizi, což umístilo flotilu kolem galacticy, ale díky atomovce a následnému skoku jsme se flotily opět zbavili a až do konce hry už opět nebylo co dělat, protože cylon neměl kolem galacticy žádné lodě a karta krize, která by umístila basestary, nepřišla až do konce hry, takže cylon nemohl aktivovat lodě, protože žádné kolem galacticy neměl. Pokud by tedy platilo, že aktivace basestar, v případě že u galacticy není, znamená její umístění, tak by situace byla jiná. Takže jak to je prosím ????
30.8.2009 22:04:51

Odpovím si sám
Po přečtení diskuzí na BGG a FFG si můžu sám odpovědět. V případě, že se žádné basestar kolem Galacticy nenacházejí, tak se při jejich aktivaci nic neděje.
Díky si sám za odpověď :-).

31.8.2009 10:19:57

Přesun basestar
Měli jsme při hře opět jeden rozpor. Může Cylon jestliže se basestar nachází někde kolem Galacticy při její aktivaci nezaútočit, ale přesunout ji?

5.9.2009 10:32:14

basestar
V pravidlech na str.21 se píše:"Většinou jsou umisťovány na různá místa a mohou zaútočit na Galacticu stejně tak, jako vypouštět Raidery nebo Těžké Raidery."O přesunu zde není ani zmíňka. Proto bych se přikláněl k výkladu, že musí zaútočit a nemůžou se pohnout.

5.9.2009 11:55:27

ad posun
No já jsem osobně taky za názor, že musí útočit a nesmí se přesouvat.

5.9.2009 13:56:06

aktivacia basestar
Zdravím, mám takú gramatickú otázku: Basestar je považovaná za "Cylon ship type"? tj. že či odhalený cylon môže aktivovať basestare cez lokáciu Cylon Fleet a teda basestar bude strieľať na Galacticu? alebo na danej lokácii aktivuje len Raiders a Heavy Raiders?

7.3.2011 18:53:56

caaro
Může i všechny (2) basestary na herním plánu.

7.3.2011 19:11:49

viac basestar
s rošírením Pegasus prichádzajú ďalšie 2 lode
je možná že potom by mohli byť na pláne aj 3-4 basestar ???
(videl som pár obrázkov , tušim na BGG kde mali 3 basestar na pláne)

14.5.2011 00:46:09

Počet Basestar
V návodě je uvedeno, že nové plastové pouze nahrazují ty kartonové. Takže není možné, aby byly na plánu více jak 2 basestary.

14.5.2011 09:15:50

Deathmers
vďaka za odpoveď

14.5.2011 12:58:23

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas