Battlestar Galactica: Pegasus

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Pegasus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Daniel Clark
Tim Uren
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úprava pravidel / verze hry

Zdravím,
základní hra BSG mě i mým kamarádům přijde naprosto supr.
Rozšíření Pegasu jsme zkusili, ale celá lokace Nová Caprica nám přijde dost ... hrozná. Když je cylon admirál, tak je to předem prohrané a zdržovat se čímkoli (hraním) na
nové caprice nám přijde nudné. Nicméně tam jsou nové postavy, karty atd, takže to své
klady rozhodně má....
Každopádně..... koupi rozšíření jsem se vyhýbal až do chvíle, kdy jsem ho před pár dny dostal k narozeninám :-D

Proto bych chtěl někoho požádat jestli náhodou nezná nebo neví, kde sehnat úpravu hry s novým rozšířením Nová Caprica, ale úplně bez nebo jen s minimálním zásah samotné lokace New Caprica.

Za jakoukoli odezvu moc děkuji.
21.12.2010 23:18:58

to klicasso
Však už přímo v pravidlech se píše, že jednotlivé nové varianty můžeš používat nezávisle na sobě. Když teda chceš hrát bez Nové Capricy, ale přitom chceš přidat do hry loď Pegasus, Cylon Leadery, Treachery karty a/nebo nové postavy, tak klidně můžeš, akorát prostě poletíš normálně na Kobol, jako v základní hře. Netuším teda, co řešíš za problém.

21.12.2010 23:31:44

Prověřit admirála
Přesně jak říká Kadaver, let na Novou Kapriku je jen jedna z možných variant, na kterou se hrát nemusí.

Navíc už v základní hře je admirál-cylon VELKÝ problém. Stačí mu nenápadně vypouštět palivo a pak: mám pro vás dobrou zprávu - jsme na Kobolu, a špatnou - jsem cylon a vy nemáte palivo na poslední skok na Zemi.
Admirál holt musí být prověřen velmi dobře, třeba Baltarem.

6.1.2011 21:23:38

hra s částmi
Jen je třeba upozornit na to že hrát jen s částí pravidel dělá hru snadnější pro lidi. Pegasus má silné lokace a navíc odsává poškození z galacticy a jediné co dělá hru těžší pro lidi je ... hmmm nic.
Deska v capricou konečně způsobí důležitost populace, v základní hře na populaci ani nejde prohrát, admirál je hodně důležitý, protože může zařídit prohru hned jak se dá odletět, ale ještě se nám to nikdy nestalo.
Si stojím za tím že by se mělo hrát bud se všemi částmi rozšíření, nebo s žádnou. Je sice hezké že FFG v pravidlech napsali že to jde, ale podle mého názoru to nefunguje uplně dobře - hodně výhod pro lidi, ale žádná pro cylony.

7.1.2011 06:53:02

Raziel
Ale no tak. Cyloni taky musej občas přece prohrát. :)

7.1.2011 07:45:38

to Raziel
Ja bych si dovolil tak uplne nesouhlasit. Mas pravdu, ze populace a jidlo je velky problem, ale zato moralka a palivo je snadna korist. Pokud jsou cyloni aspon trosku sikovni a co je vele dulezite, odhali se vcas, tak ta hra je dost peklo. Vem si, ze dva cyloni promilaji dve karty krize a vybiraji z jedne. Pokud je na karte, ze current player chooses, tak to je pruser a hlavne protaceji pripravy na skok. Hrali jsme v sesti, sympatizant byl za lidi. Po sleepers agent fazi jsme meli ve hre dva odhalene cylony a nebyli jsme schopni proste doskocit. Krom toho jak tocili krize, tak nam vubec nechodili skoky a jejich krize vychazeli tak, ze tam byl 2x posun v jump tracku zpet.

Shrnuto a podtrzeno, lidi to nemaji vubec lehke. Je pravdou, ze cylon musi byt zkuseny a ma to tezsi, pokud se jedna o novacka, ale rozhodne bych tam zadnou nevyvazenost nevidel.

PS: Ted me napada takova poznamka ke hre. Pokud mas podezreni, ze je prvnich pet/sest lidi co hraje BSG samy clovek, tak musis taktizovat a mirne hru "kazit" pro pripad, ze se cylonem stanes ty a tak by to mel hrat imo kazdy, protoze kazdy toho cylona muze dostat a pak jak rikas nemusi mit sanci, jestli maji lidi suroviny vsechny na max a jsou na vzdalenost 5 nebo 6, to jsou cyloni opravdu bez sance. :-)

7.1.2011 07:51:36

Vybíráme z Bazaru

Tournay (rarita)
Tournay (rarita)
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 8 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas