Battlestar Galactica: Pegasus

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Pegasus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Daniel Clark
Tim Uren
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Chybí mi u tohoto rozšíření nějaké obecnější téma, kde by se diskutovalo z celkového pohledu. Co si o tomto rošíření myslíte? Jaké jsou jeho přínosy pro hru a jaké jsou jeho slabé stránky.

Dostal jsem ho minulý týden a tak jsem zatím prošel jenom pravidla, ale musím přiznat že moc velkou chválu jsem na něj neslyšel. Na druhou stranu se mi moc líbí nové base star.
8.11.2010 14:28:54

re
Já mám tohle rozšíření docela rád. Daleko víc mi sedí princip Cylon leaderů než Sympatizantů, líbí se mi Treachery karty i Pegasus (speciálně Air Lock :-) . Nová Caprica a její principy mě nezaujaly, ale nevadí mi. Hodnotím tohle rozšíření kladně.

8.11.2010 21:13:10 | Upraveno autorem (porovnej)

to Parxel
Já taky považuju tohle rozšíření za povedené, je v něm skoro více komponent než v základní hře a Cylon Leadeři jsou vynikající přídavek. Nové skill karty jsou hodně nápadité, včetně zajímavého taktického rozhodnutí s Reckless vlastnostma. Pegasus sice moc nenavštěvujeme, ale lokace pro zajištění skoku na další krizi je hodně dobrá, když lidem teče do bot. Co se týče Capricy, tak ta mi připadne taková nijaká. Lidi tam dělají stejně jenom to, že stojí na jedné lokaci a připravují lodě a když přiletí Galactica, tak je odpalují na orbit. Jak přiletí ale Galactica na orbit, tak začíná to pravé peklo, jak uchránit lodě na orbitě a přitom ještě nějaké odpalovat. To se lidé dost zapotí.
Každopádně už se těším na další připravované rozšíření s názvem Exodus, to bude teprve mazec.

8.11.2010 21:48:33

all
To jsem rád, že to nezapadlo. Já jsem právě slyšel spíš negativní názory, ale vzhledem k tomu, že jsem si tohle rozšíření ještě nestihl zahrát tak mě to zajímalo.

A jeden takovej dotaz. Z pravidle jsem uplně nepochopil jak je to s pegasem. To se prostě jenom přiloží plán vedle Galacticy a to je celé. Když to toti vedle nás hráli na Zatroconu, tak jsem měl pocit, že Pegas občas přikládali k plánu a občas jakoby oddalovali, ale nevěděl jsem co to znamená. Jestli teda vůbec něco.

8.11.2010 22:05:30

Pegasus
Podle mě je to dobré rozšíření, jenom Caprica mi přijde míň zábavná a spíš natahuje hru, ke zbytku ale nemám námitek, ba naopak.

Parxel: Klidně si to můžeš dát ke Galactice, je to úplně jedno. ;-)

8.11.2010 22:19:20

Parxel
Pegasus je prostě loď se 4 lokacemi navíc, tedy když se chceš pohnout na lokaci v jiné lodi, musíš zahodit kartu. Krom toho můžu být Pegasus poškozen namísto Galacticy, toť vše ;-)

8.11.2010 22:37:27

Eyron
Jasný. Myslel jsem si to. Už se na to těším, teď po posledních dvou hrách chuť roste.
Podle názorů, které se tady sešly, tak asi první co vyzkouším bude hra bez nové Capricy.

9.11.2010 07:16:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Pegasus
Tak aby tu nezněla jen chvála.. mně se na Pegasusu nelíbí Cylonsští vůdci. Podle mne to zbytečně ubírá jednoho hráče, díky čemuž klesá napětí, kdo je a kdo není Cylon.

Plán Pegasu je fajn a moc se mi líbí šance zničení.. i když by mohla být trochu větší :)

Jinak ke Caprice jsme se zatím nedostali, takže nemohu soudit..

9.11.2010 13:38:46

re
Parxel: To že se nám Caprica úplně nelíbí, neznamená, že se nebude líbit vám, testněte ji a uvidíte
Deathmers: Chápu tvůj argument, ale mně Cylon leader sedí o dost víc než Sympatizant. To proto, že přítomnost sympatizanta často způsobuje, že se lidští hráči snaží schválně srazit jeden ze zdrojů do červeného,aby v půlce hry Symp. hrál s nimi. To mi příběhově vadí natolik, že mám radši Cylon Leadera, který je sice odhalený, ale zase s tajným úkolem, kterým si nikdo není jistý.

9.11.2010 17:17:52

Eyron
Zkusím to určitě, ale nejprve vyzkouším část s Pegasem a pak teprve přidám Capricu.
Ono tahle hra chce stejně dobrou partu a trochu se do toho opřít, aby se něco dělo a to ostatní už přijde samo.

9.11.2010 18:51:43

Eyron
A předpokládám, že rozšíření na tomhle aspektu hry nic nezmění.

9.11.2010 19:02:38

Eyron
Tak my jsme zas tolikrát rozšíření nehráli.. ale pokud hrajeme v sudém počtu, tak experimentujeme :) Víc Cylonů/méně zdrojů/zvláštní pravomoce pro Cylony

9.11.2010 19:27:35

šér Tyrol
By mne tak zajímalo jestli by bylo proti pravidlům, kdybych za šéfa hrál tři akce v jednom kole. Myšleno tak, že kdybych přes laboratoř dostal kritickou situaci a pak ji použil místo pohybu. Třeba kdybych stál v hangáru, opravil vipery a posléze skrz speciálku šéfa dal executive order na někoho a pak opravil ještě jednou.

8.3.2011 18:12:47

Lapcis
Tuším že critical situation nejde zahrát ve stejném kole jako executive order a naopak. takže maximálně na critical situation 2x opravíš a s akcí navíc nevím co uděláš :)

8.3.2011 20:07:11

rachmael
No právě nevím jestli se tohle pravidlo nevztahuje jen na hráče, který ten exetutive dostane. Aby nehrál znovu kritickou situaci. No kdyby to nešlo, tak si aspoň vemu dvě poltický karty za tu třetí akci-:)

9.3.2011 06:20:25

Lapcis
"Limit of one Critical situation or Executive order per TURN." nebo jak to tam je přesně, je, myslím, dost jasné. Vztahuje se to na celý TAH, ne jen na některé hráče.

Navíc pro hráče, který dostane executive nemá smysl hrát critical sit., protože si může vybrat mezi dvěma kacemi a pohybem s akcí.

9.3.2011 10:53:56

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nethermaze
Warhammer Underworlds - Nethermaze
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas