Battlestar Galactica: Pegasus

xxxxxxxxxo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Pegasus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Daniel Clark
Tim Uren
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

New Caprica

tak nevím, tohle rozšíření je vážně super, ale "New Caprica" jsme zkoušeli několikrát a stále převládá pocit, že tohle finále nějak bere hře kouzlo, takže už stabilně zůstává v krabici a hrajeme jen Pegasus a letíme ke Kobolu, nebo Pegasus + Cylon leader a let ke Kobolu.
Máte někdo podbnou zkušenost, či jiný názor?
23.2.2010 17:53:44

New Caprica
Musím uznat, že mi se New Caprica taky moc nelíbí, je to zbytečné zesložitění (a jelikož jsem neviděl seriál, tak se do toho nedokážu ani moc vžít). Ale bránit pak na orbitu odlétající civilní lodě je strašný masakr.

23.2.2010 18:53:27

Kadaver
ten prvek že je to z "dějě seriálu" je asi jediné, co u mě omlouvá přítomnost New Capricy v rozšíření, Ale jak píšeš, závěrečná řež je vždy super, jen je to na Caprice strašně tlačené a úplně to mění tempo i styl hry.

23.2.2010 19:02:57

Můj názor
Tak mně se zase už nechce hrát bez toho. S Capricou je to konečně napínavá a myslím, že i vyrovnaná, hra. Stejně tak, jako Camelot bez Merlina nemá šťávu, tak i Galactica bez Capricy je nudná.

23.2.2010 21:02:43

další názor
No tak mě vzhledem k tomu, že jsem velký fanda seriálu přítomnost Nové Capricy nijak nevadí. Na druhou stranu některým spoluhráčům a zvláště těm co seriál neznají docela ano a chtějí hru hrát spíše bez ní. Prý zbytečné zkomplikování, natahování, atd.. A na tom asi něco bude.

10.3.2010 11:21:39 | Upraveno autorem (porovnej)

vidím to
stejně. Také mě Nová Caprica vůbec nezaujala. Zdá se mi až příliš zdlouhavá a složitá. O to víc se těšim na Ionian Nebulu...

23.1.2011 16:44:32

caprica
Tady mám dva dotazy:)

Když je někdo na Galactice v brigu a staví se plán Caprici, tak startovní pozice tohodle hráče je v Detention nebo HQ resistance?

A když se cylon odhalí až na Caprice jde do medical centre, ale kartu superkrize si bere?

14.2.2011 14:45:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Lapcis
Superkrizi si Cylon NEbere POUZE když je odhalen popravou, jinak vždy.

S tím Brigem, jsem nenašel nic jiného než, že se i vězni opravdu přemisťují do Res. HQ, protože pravidla výslovně říkají "všichní lidští hráči".
http://www.boardgamegeek.com/thread/441632/unofficial-faq

14.2.2011 15:12:17 | Upraveno autorem (porovnej)

detention
No mne to přávě přijde dot divné, že by mu najednou všeci veřili a pustili mezi sebe. Kór když je ten hráč zrovna cylon a je po skoku na capricu zrovna na tahu:)

14.2.2011 21:45:09

cylonská vazba
Detention ovládají cyloni. Ti ví kdo je infiltrovaný cylon, tak ho potajmu pustí. Stejně tak pustí někoho, komu lidé nevěří a zavážou si ho. Jak se pak dostane do vedení odboje je sice otázka, ale když už se dostane z vazby...

15.2.2011 09:13:11

Vybíráme z Bazaru

Necronomicon 1st Edition - limitovaná deluxe verze
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas