Battlestar Galactica: Exodus

xxxxxxxxxo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Exodus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Tim Uren
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Viper Mk. VII

Mám jednu takovou hnidopišskou poznámku, kterou si však jako velký seriálový fanoušek neodpustím:)
V popisu hry je, že přibyl nový typ Viperu Mk. II, ale to je chyba, protože Mk.II jsou staré vipery co měla Galactica. Do hry přibyli o cca 50 let novější Vipery typu Mk. VII

Jen tak pro doplnění:) Nechápu proč tam přidávají Mk. VII, když byli kvůli jejich plně automatizovaným systémům v boji naprosto neučinné, jelikož cylonské raidery je dokázali hacknout a ty systémy vyřadit. Stíhač byl poté naprosto neovladatelný a bez šťávy. Proto novější basestary při překvapivém úderu tak snadno porazili a právě proto měla Galactica větší šanci, jelikož proti jejím starým Mk.II (které už měli být dávno vyřazené:) nic takového raidery použit nemohli.
16.1.2011 00:09:16

Jj
hehe, jasně, máš pravdu. Je třeba asi oddělovat svět seriálové Galacticy a té deskové, tady jsou zřejmě VII nehacknuté :)

16.1.2011 03:08:40

Rachmael
:) No zatím se jim oba světy dařilo výborně spojovat:) Tak ať si to nepokazí:)
Ale ne fakt,jsem taky rád, že je tam přidaly. Jen jsem chtěl rozvířit debatu a hlavně upozornit na chybku v popisu hry:)

16.1.2011 09:06:39

hacknuté Mark VII
Máš pravdu skutečně byly hacknuté, proto taky na začátku hry začínají jako poškozený. Musí se nejdřív vyčistit od cylonského viru. A jinak mám za to, že právě na Pegasu měli mark VII už ve výbavě.

16.1.2011 10:41:10

Jarafit
Jsem podobného názoru. Jinak nevím, jestli si barvíte miniatury do BsG, ale pokud ano, tak jistě víte jak tyto nové modely viperů velmi pěkně vypadají :)

16.1.2011 10:43:04

Prior
Spíš než vyčistit od viru, úplně odstranit tu nezbednou automatiku a vrátit se k osvědčenému:)
No Mk.VII budou na barvení určitě lehčí :D

16.1.2011 11:53:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Born
JJ, už jsem si je i nabarvil. Pokud to člověk barví podle toho přednastaveného schématu, tak to skutečně není složitější než ridery. Já jsem si je lehce vylepši zelenou barvou. Už jsem sem i nahrál fotky. Pokud by někdo měl zájem o stručný návod, jak jednoduše vybarvit modely do všech sad BsG, včetně těch klasických viperů, tak stačí napsat.

16.1.2011 12:14:14

Z pravidel
"Viper mark VIIs are more advanced models of the older
mark IIs, like the ones aboard Galactica, but an update to
their navigational software was sabotaged by the Cylons.
By removing this update, these ships can be used again as
powerful weapons."

Překlad: "Vipery Mark VII jsou pokročilejší modely starších Marků II, které používá Galactica, ale aktualizaci jejich navigačního softwaru zneužili Cyloni k sabotáži. Po odstranění této aktualizace mohou být tyto lodě znovu použity jako mocné zbraně."

16.1.2011 18:33:09

Vybíráme z Bazaru

Catan: logická hra (lakované dílky)
Catan: logická hra (lakované dílky)
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas