Battlestar Galactica: Exodus

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Exodus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Tim Uren
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Návod na jednoduché nabarvení všech miniatur BsG

Klicasso mne nedávno požádal o stručný návod, jak nabarvit všechny miniatury do BsG, a tak jsem se rozhodl dát ho sem pro všechny, kdo by měli v budoucnu také zájem.
Předně je dobré si přečíst článek od hráče Dansemacabre, ze kterého jsem čerpal, když jsem barvil svou první sadu miniatur.

http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rychlokurz-barveni-nebo-kurz-rychlobarveni-jak-se-to-vezme-681/

Díky Dansemacabreho článku nyní víme, jaké barvi je dobré koupit do začátku, abychom v budoucnu mohli barvit také jiné sady miniatur.

Co budeme potřebovat konkrétně na BsG:

Štětce: 1 x citadel detail brush; 1x Citadel Medium Dry Brush; popřípadě ještě 1 x citadel standart brush, který se hojně vyskytuje v základových sadách;

Barvy: Chaos black – základová barva pro všechny lodě vyjma základních viperů(není nutné mít, pokud raději používáte podkladový sprej Citadel Chaos Black Spray); Skull white – základová barva pro základové Vipery; Boltgun Metal – Barva všech cylonských lodí + Viperů z expanze Exodus; Blood Red – „oči“ lehkých Raiderů + pruhy Viperů; Graveyard earth – podle mne barva nejvíce podobná barvě raptorů (já jsem ale použil Codex Grey); Dark angels green – barevné pruhy na Viperech z rozšíření Exodus;
1 x Badab Black Citadel Wash 12ml – černý cash a malá finta u Viperů
1 x matný lak GeniuPro (nemusí být, pokud nelakujete miniatury)
1x podkladový sprej Citadel Chaos Black Spray (opět nemusí být, pokud zvládnete miniatury natřít sami)
1x podkladový sprej Citadel Skull white Spray (opět nemusí být, pokud zvládnete miniatury natřít sami)

Co je dobré si uvědomit:
Miniatury do BsG jsou poměrně malé, a proto není nutné piplat se s každým detailem, který by stejně nebyl vidět. Výjimkou jsou Vipery. Dále je dobré vědět, že není absolutně kam spěchat. Lepší je malovat pečlivě a nedopouštět se chyb, které je pak třeba opravovat. Nakonec by každý měl vědět, jak zacházet se štětcem, kolik na něj nanášet barvy atd, tedy pokud má zájem na životnosti svých modelářských pomůcek. Výborný návod jak toto dodržet a všechny používané techniky jsou zde.
http://www.chaotit.cz/index.php?option=com_content&task=category§ionid=10&id=54&Itemid=530

Nyní k práci samotné. Nejprve zahlaďte stopy po odlévání modelářským pilníkem, pokud jej máte. Před začátkem barvení je třeba miniatury odmastit v horké jarové lázni. Jakkmile miniatury uschnou, je třeba nanést na ně základovou barvu. To lze udělat buďto podkladovým sprejem nebo vlastnoručně štětcem. V obou postupech je dobré být pečlivý a přečíst návod na spreji nebo od Dancemasabreho. Vrstva by měla být na každičké ploše miniatury, ale neměla by zahladit detaily.
Černou barvu použijte na všechny modely kromě Viperů ze základní sady, na ty použijte barvu bílou. Počkejte, až barva zaschne.
Doporučuji začít se cylonskou flotilou, konkrétněji s Basestary. Stačí si vzít dry brush a nanést naň barvu Boltgun Metal a podle zásad o technice suchého štětce (tj. štětec vysušit, až se zdá, že v něm není barva – nejlépe o hadřík, a poté s ním šmrdlat přes celou miniaturu, dokud není celá nabarvená). Takto jednoduše nabarvěte celé Basestary a Heavy Ridery. Vystouplé hrany budou kovové, vše ostatní zůstane krásně černé (viz moje fotky tady na webu). U lehkých Riderů silně doporučuji nejprve vybarvit jejich „oči“ barvou Blood Red, u tohoto procesu není nutné si dělat servítky (samozřejmě nemusíte celý Rider zaprasit červenou barvou). Počkáte až „oči“ zaschnou a poté lehké Ridery stejně jako Basestary a Heavy Ridery přejedete suchým štětcem s Boltgun Metal.
Nyní ke koloniálním plavidlům. Začněme od jednodušších Raptorů. Raptory stejně jako cylonské lodě nejprve nabarvěte černou základovou barvou, pokud jste tak již neučinili na začátku. Nyní opět použijete Dry Brush, v tomto případě ale s barvou Graveyard Earth (popřípadě codex gray). Suchým štětcem přešmrdláte celý raptor. Buďte opatrní u čelních skel. Stane-li se vám, že si je zbytečně moc zabarvíte do hněda. Pak si nezoufejte a za pomoci detail brushe skla lehce přetřete černou barvou. Já osobně jsem si za pomoci detail brushe vybarvil černou barvou i některé jiné plochy na křídlech a vrchu lodi (viz moje fotky). Nemusíte tak dělat, pokud nemáte jistou ruku nebo pokud nechcete Raptory dále barvit.
Nyní k hodně složitému barvení Viperů. Základovou barvou je již zmíněná bílá. Nejprve velmi opatrně vybarvěte okna Viperu černou barvou za pomoci detail brushe. Poté Viper rovnoměrně přetřete washem Badab Black Citadel Wash. Počkejte až wash zaschne a poté se opět chopte starého známého dry brushe, kterým tentokráte nanesete barvu skull white. Nyní buďte ale velice opatrní. Je dobré ve spárách zanechat stíny vytvořené washem a opět se soustředit zbytečně nezadělat celá okna bílou barvou. Stane-li se tak, není opět nic jednoduššího než okna pečlivě přetřít barvou Chaos Black za použití detail brushe. Nakonec použijete opět detail brush tentokráte s barvou Blood Red. Můžete se inspirovat mým schématem, které mám z Boardgamegeeku nebo použijete originální BsG schéma Viperů. Posledním barveným modelem jsou Vipery z expanze Exodus. Tyto Vipery se barví stejně jako cylonské lodě. Základovou barvou jest černá. Poté celý Viper suchým štětcem přešmrdlejte barvou Boltgun Metal. Nyní se chopte staré známé firmy detail brush a barvy Chaos black, se kterou natřete velmi opatrně čelní sklo Viperu. Nyní sami zvažte, jestli VIper zanecháte v takovémto cylonským lodím podobném schématu, nebo si jej vylepšíte barvou Dark Angels Green jako já (viz moje fotky). Samozřejmě, že štětcem, který na to použijete, bude opět detail brush. Proveďte finální úpravy přetahů a poté všechny miniatury nalakujte (nemusíte). Případné otázky směřujte přímo mně nebo do diskuze.

PS: Nebojte se barvit, svět je pak mnohem barevnější :)
17.1.2011 08:10:43

dry brush:)
Opravdu úžasně jednoduchá technika, kterou zvládne opravdu každý a výsledek vás mile překvapí.:) Nebojte se toho!
Cylonský lodě jsem tím dělal taky a na raptoru jsem si dry brushem taky trochu pomohl, ale s vipery jsem si víc vyhrál:) Jako fanoušek BSG prostě musím mít originální markings. Ale na BGG jsem koukal, že je tam nekdo taky drybrushnul a pak jen jemne dobarvil a taky to nevypadá špatně. I když originál je jen jeden.

A na Mk. VII si udělal zelený pruhy?? Že se nestydíš! ;))

17.1.2011 09:12:11

Born
Tak já jsem taky fanda seriálu, ale když to nabarvíš všechno tak jak to má vypadat, tak všechny lodě dohromady vypadají jako hromádka kovu :). Pokud jde o ty Vipery ze základní sady. Tak ty jsem barvil kombinací washe a dry brushe + detaily normalne stetcem k tomu urcenym :)

17.1.2011 09:37:52

Všem
Teď jak vidím zase ty své gramatické chyby, tak mně až mrazí v zádech a musím se všem, kdo to budou číst omluvit :). Například barvi!!!! :) Ani nevím, v jakém jsem byl stavu, když jsem to psal.

17.1.2011 09:39:28

Prior
To je normální:) Já tady taky vždycky píšu jak prase. A interpunkce mi mnohdá vůbec nic neříká. :) To je tím přátelským prostředím. Každý se tu uvolní a gramatika jde do háje. :D

No je pravda, že u těch Mk.VII je opravdu riziko, že bude barevný schéma stejný jako u cylonů. Možná je něčím taky trochu máznu. :D

17.1.2011 09:45:26

Born
Tak já jsem je právě měl nabarvené přesně podle předlohy, ale přišlo mi to moc kovové a podobné cylonským lodím, a tak jsem se to rozhodl v souladu s barvami rozšíření vylepšit temně zelenou :)

17.1.2011 14:18:59

Vybíráme z Bazaru

Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Descent CZ - Stíny Nerekhallu
Akt. cena: 1650 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas