Battlestar Galactica: Exodus

xxxxxxxxxo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Exodus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Tim Uren
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hratelnost rozšíření

Tak jsem se dívala podrobněji na tohle rozšíření a jelikož vlastním pouze základ, zajímalo by mě, jestli je hratelné pouze se základní Galacticou nebo jestli je přece jenom lepší hrát to i s Pegasem.
3.1.2011 23:44:15

hratelnost rozšíření
Sice jsem nové rozšíření ještě nehrál, ale určitě bude velmi dobře hratelné jen se základem. Většina (všechny?) rozšíření od FFG u všech her jsou na sobě nezávislé a hratelné samostatně se základem.
Co se týče konkrétního spojení Exodu s Pegasem, tak jsou v nich dvě konfliktní varianty - Ionian Nebula a New Caprica. Pokud vlastníš obě dvě rozšíření, pak si musíš před každou hrou vybrat, jestli poletíš na Nebulu, nebo na Capricu, nejdou tedy používat obě dvě najednou.
Další varianty jsou slučitelné, čímž pádem by Ti do hry díky Pegasu přibyli Cylon Leadeři a loď Pegasus s Treachery kartami, které hru sice obohatí, ale klidně se bez nich obejdeš. Stejně tak by Ti tam přibyly nové karty dovedností, nové charaktery, pár nových krizí, ale bez toho všeho se v pohodě obejdeš.
Takže si klidně kup jenom Exodus a Pegasem se vůbec nemusíš zabývat, pokud se Ti jeho prezentované varianty nelíbí.

4.1.2011 13:07:50

hratelnost
Přesně jak říká Kadaver. U FFG jsou opravdu všechny(co jsem kdy měl tu čest poznat) rozšíření na sobě nezávislá. Takže hratelné to určitě bez problémů je. Ale přesto bych ti doporučil neodvracet se od Pegasu, protože jde o parádní rozšíření, které přináší velkou variabilitu. (Nové postavy, skilly, cylon leader, sympatetický cylon, popravy, atd.) A všechny tyto věci můžeš využít ať už letíš na Kobol, Novou Capricu, nebo Ionian Nebulu:)

Samozřejmě až na herní plán NC a karty krizí NC:) Ale zase si můžeš pokaždé vybrat letět jinam a mít hru trochu odlišnou:)

Sečtěno podtrženo. Vyplatí se mít obě rozšíření. ;) Pokud jsou finance jen na jedno, tak těžko říct, které je lepší. To ukáže čas.

4.1.2011 20:24:47

varianty
V podstatě obě rozšíření obsahují několik variant, některé kombinovat jdou, některé ne.
V Pegasu máš například dvě možné náhrady za sympatizanta (sympathizer) - cylonského vůdce a soucitného cylona a nemůžeš je hrát současně.

Podobně je to s cílem letu, v základu letíš na Kobol, v Pegasu můžeš místo toho letět na Novou Kapriku a v Exodu do Iónské mlhoviny.

Určitě se to kombinovat dá a určitě to není nutné.

5.1.2011 16:48:21

Pegasus a Exodus
V ramci pravidel pro Exodus ma si upravy, jak to pripadne kombinovat s 1. rozsirenim, kdybys nahodou mel obe. Nicmene jsou urcite nezavisle.

Treba jsou tam nove seznamy pro Prezidenta/Admirala, kde jsou uvedene postavy ze zakladni sady a obou rozsireni (ty z 1. rosireni maji u sebe poznamku).

Co se tyce cilu: Tak tam je to jedno. Uz s 1. rosirenim si stejne musis vybrat, zda letis na Kobol nebo na Novou Capricu. Takze tam pribyde jen volba Kobol, Kaprika, Nebula.


Defakto maji obe rozsireni nekolik modulu, ktere se daji ruzne kombinovat. Ale nejspis se ti nikdy nepodari nakombinovat vsechno - nektere veci jsou proste nahrazka tech puvodnich. Uz u popisu si muzes vsimnout, ze treba modul Cylonske flotily nahrazuje puvodni karticky s utoky Cylonu.

14.1.2011 14:49:06

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Zlatá horečka
Carcassonne: Zlatá horečka
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas