Battles of Westeros: Lords of the River

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros: Lords of the River - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battles of Westeros
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy po odehrání scénářů...

Tak jsme teď během svátků proklepli tohle rozšíření. Dojmy jsou celkem pozitivní, nicméně některé nejasnosti/nesrovnalosti zůstávají:

a) Klíč. slovo volley mi přijde děsně silný. Dokonce funguje i na obyč lučištníky.
Když máte 3 (Tully) lučištníky vedle sebe (trojúhelník) a kartu, která poručí 3 jednotkám, tak máte 3 útoky za 5 až do vzdálenosti 5 hexů. Je-li poblíž Edmure, jako že obvykle bývá, tak přes commit abilitu to můžete ještě jednou zopakovat (téměř).

b) Ty Vancovi pěšáci se moc ke slovu nedostali, škoda, jejich schopnost raider by mohla být zajímavá.

c) Jak to funguje s novými gambit kartami? Jelikož ty tullyovské jsou vázané víceméně jen na Tullye, lze přibrat na zač. scénáře i nějakou starkokvskou gambit kartu? V pravidlech to není moc jasně popsaný.

d) Poslední scénář - ten s tou karavanou vozů - je velmi pěkný. Nicméně bodování pro Lanna je tak nějak divný. U nás to dopadlo tak, že obě strany ukořistili po 3 vozech, pobili si téměř stejný množství jednotek, morálka byla zzhruba někde uprostřed a přesto lannister vyhrál o 10 bodů.
Konkrétně nechápu proč dostává každé kolo body i za vozy, které jsou ještě na mapě?

Jaké jsou vaše dojmy?
7.7.2011 07:31:39

Já to vidím stejně
a) Volley je hrůza funguje i na obyč lučištníky. Já to, ale hraju tak, že obyčejný lučištník (nebo kušiník) Ti dá kostku jen, pokud je cíl i v jeho dostřelu. Silná je i Indirect Fire. Fakt byla hrůza (pro Lannistera) jak to tam Tullyovci sypali přes hlavy starské pěchoty, která držela řadu:-)
b) Vanceova pěchota je super, lae ani ne tak kulivá té abilitě Rider, ale hlavně kulivá pohybu. Je to síla, když po mapě lítá červená pěchota s pohybem 2+attack:-)
c) Dle pravidel můžeš použít Tullyovskou gambit kartu jen, když se účastní Tully jednotka. Starskou můžeš použít libovolně pro Starka, čili si pro TUllye můžeš klidně vzít dvě starské gambit karty.
d) Ten scénář je super, ale na to bodování se musím podívat doma, tady to nemám:-)
e) Edmure a Blackfish jsou silní velitelé. Oba a je to hrůza:-D

7.7.2011 10:09:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Kluci
já vám tak závidím. Ja nemám ještě pořád odehrané ani všechny scénáře ze základu :-(

7.7.2011 10:28:10

Lumirius
Já taky ne.
Hrál jsem 1 (4x) a 2 (4x):-D
Potom ještě vozy (2x) a In sight Of The Eye (2x)
No a testoval jsem svůj Zimohrad, ale to se nepočítá:-)

Fakt není čas a hlavně tedy Earth Reborn ...

7.7.2011 10:46:34

to marvin a lumirius...
@lumirius: Závidět se ale nemá :-). Já je taky ještě neodehrál všechny, ale myslím, že to není moc na škodu. Stejně se tam jen protáčej jen ty základní jednotky a velitelé. Určitě je dobrý vyzkoušet si něco s ohněm, i když to jde i s Greyjojema :-). Klidně jdi rovnou na rozšíření (po nějakých 2-3 scénářích ze základu).

@marvin: No vidíš, toho lepšího pohybu u Vanceho pěchoty jsem si vůbec nevšiml. Mohli na to nějak explicitně upozornit v textu. Když má 99% jednotek pěchoty jistý pohybový hodnoty, tak se dá předpokládat, že i to sté procento bude taky takové.

Jo ER to je věc: 7 + 9 scénářů k vyzkoušení (často i víckrát). Ještě štěstí, že se dají dohrát poměrně rychle (do 2 hodin).

7.7.2011 13:03:02

laredo
Já sit oho taky všiml omylem:-)
Ale je to fajn abilita. Prostě oni mají stejnou výzbroj, ale ti červení jsou prostě veteráni:-)

7.7.2011 13:28:46

Scénář - vozy
Včera jsem hrál poslední Tullyský scénář. Přistupoval sem k tomu dost s despektem, ale nakonec se zdálo, že ten scénář je dobře vyvážený. Hrál sem za Tullye/Starky a vyhrál sem nakonec o 7 bodů. Ze začátku sem pobíjel jednotky a až pak šel do vozů a dost se to vyplatilo.

28.1.2012 10:06:40

Vybíráme z Bazaru

Mini Express ve folii
Mini Express ve folii
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas