BattleLore (Second Edition): Heralds of Dreadfall Army Pack

xxxxxxxxxx hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

BattleLore (Second Edition): Heralds of Dreadfall Army Pack - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: BattleLore (Second Edition)
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Heralds of Dreadfall vs Terrors of the Mist

Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho kdo vlastní oba dva army packy k nemrtvým.
Jen tak úvodem bych chtěl říct že Battlelore mám opravdu moc rád, proto je i celkem škoda, že ho hrajeme velmi zřídka. Aktuálně vlastním jen základní set a Gianta. Nechci rozšiřovat základní rasy - protože to podle mě hodně prodlužuje základní setup a méně zkušení hráči nemají pak ze hry tak dobrý prožitek protože se ztrácí v hromadách kouzel a figurek. Já to tedy alespoň tak vidím, samozřejmě se můžu mýlit protože mám rozšíření pro Daqany a Uthuky nasledovaná jen z internetu a v akci jsem je nikdy neviděl.

Tohle mě tedy nakonec donutilo k tomu, že chci hru obohatit o novou rasu Nemrtvých, ale prostřednictvím jen jednoho army packu - nikoli obou dvou. Který je podle Vás se základní hru vyváoženější? A se kterým si podle Vás užijeme víc srandy? Budu rád za jakékoli rady, vyjádření a postřehy, díky moc.
25.1.2016 15:04:17

Těžko radit
Ahoj

mám od Battlelore všechno, ale bohužel moc se mi nedostává času k pravidelnému hraní. Heralda bych bral z důvodu toho že je tam drak :o) a taky základ každé armády lukostřelci. Na druhou stranu se dívám že v posledních bitvách skládám spíš armádu z figurek z Terroru protože jsou levnější a nasazuji spíš masu než kvalitu ikdyž jsem dostal nakládačku, tu ale dostal i mrtvý rytíř s přízrakem.V Terroru jsou Bone Horrors stojí jen 3 jsou výborní hlídači vlajek. A nekromanceři dost podporují kostlivce. Hlavní figurka Banshee, kterou jsem měl pravda jen jednou se mi neosvědčila byla špatně a draze nasazena a prakticky jsem ji nevyužil je to ale hlídač. Terrors má i rychlé psy barghests. Co mě teď napadá že je asi praktičtější Terrors, protože má vše co potřebuješ hlídače střelce rychlou jízdu pěchotu. v Heralds jsou přízraky taky rychlé ale slabé a pak pomalá těžká jizda v podobě mrtvých rytířů.
Koupil bych Terrors a později koupil současně Heraldy a Dagany. a pak max draka jako solovku pro bitvu draků :o)

Daganské rozšíření s kouzelníky a golemem je parádní.

25.1.2016 18:09:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za rady
Zajímavé, ještě nikdy jsem neslyšel že by lukostřelci byli základem každé armády - vždycky s nám zdálo že jsou celkem dost slabí a proto jsme je nikdy moc nepoužívali. Jak říkám moc her za sebou nemáme. Můžeš tedy říct v čem jsou tak důležití pro armádu? :-)

Heraldy jsem chtěl vzít kvůli tomu, že mají stejnou kompozici jednotek jak rasy v základu (Pěchota, Lučištníci, Jízda, Elita a Legenda). Je tu jedno velké "ALE". Na Heraldech se mi právě nelíbí ten drak - mnohem víc mě zaujala Banshee, která na bojišti funguje spíš jako takový support - její schopnosti na mě působí velice originálně. Oproti ní drak mi příjde možná i silnější ale na druhou stranu takový nemastný neslaný - ty jeho schopnosti mi prostě příjdou nuda.

Na Terroru mě hodně zaujala karta End of the World, která dá command všem tvým jednotkám - dá se vůbec někdy efektivně použít? :-))))

Zatím tedy nevím do čeho jít - jediné co vím že solo draka určitě nechci - zdá se mi že za 400kč dostanu figurku co lítá a přehodí kostku když na ní padne helma - vypadá to jako pěkná nuda.

26.1.2016 13:15:34

ahoj řeším stejné dilema
Ahoj, řeším to samé chci koupit jen jedno rozšíření, proč?
1. nechce se mi do toho investovat tolik
2. myslím že z toho vznikne zbytečně nepřehledný moloch.

Tak a výsledek ke kterému jsem dospěl , je to, že bych chtěl každou armádu co nejvíc rozdílnou od těch ostatních, takže určitě vezmu tu bez lukostřelců.

ps: ještě kdyby jsi chtěl tu skupinku s lukostřelci a Dakem , tak pokud se Ti nelíbí drak , dala by se udělat karta Draka , který má vlastnosti jako má Banshee , stačí si s tím trochu pohrát nějakém grafickém programu. Ale to záleží na tom jaký je Tvůj postoj k takovýmto úpravám.

pps: Je pravda že u Daquanu bych o rozšíření uvažoval , mají originálního bose , jsou tam Ti kouzelníci a i ti Ironbound jednotky jsou zajímavé. Rozšíření pro Uthuky bych nebral.

26.1.2016 20:00:35

luky kosti hroby draci řetězy
K těm lukostřelcům. Jsou výborní je mít na rozmezí dvou zón aby otupili první útoky daganu. Mají 50% šanci na úspěch a to ve formě toho že jednotku odrazíš zasáhneš nebo necháš soupeře plýtvat lore na vylé čení nákazou. Navíc u útoků na dálku nehrozí battleback a na létající jednotky není postih -1. Popravdě daganští lukostřelci když se nehnou tak hážou 2x2 kostkami a když ještě stojí na krystalu tak 2*3 což už je solidní palbička zvlášť když orderuješ dvě tyto jednotky. O obléhacím golemovi ani nemluvě. Dostřelí skoro všude a útočit na něj nemá smysl.(aspoň to tak vidím spíš zaujmout pozici na body)

Nejzásadnější je dle mě stavět armádu kostlivců mít jich hodně protože se dokážou doplňovat jsou na ně poměrně silné levné karty v obou rozšířeních je jich stejně. Za 2 lore můžeš táhnout dalším minionem nebo hrát Raise Dead za 3 lore kdy vezmeš jednoho miniona (kostlivec nebo lukostřelec nebo Bone horrors) který není zrovna plně vyttžen a postavíš z toho celou novou právě zničenou jednotku na strategickém místě a znemožníš tak soupeři obsadit korouhev. Navic správná podpora on Necromancera který na kopečku bude pálit přes hlavy kostlivců a případně dobrého hodu navíc další orderuje je k nezaplacení . Na ostatní rozšíření je tu VISA. :o)

Jinak Banshee máš pravdu že možná bude praktičtějśí v boji než drak. Na helmu uděluje všem jednotkám ústup takže když útočí má 33% šanci na kostce že jednotka ustoupí a nebude battleback . Stejně tak když se do ní pustí dvě jednotky a ona v battleback po útoku první jednotky hodí ústup tak se druhý útok nekoná a když má 33% na jednu kostku a hází 4 kostkami tak by to byla smůla tohle nehodit. Takže nejen že generuje lore. Ono ji bude těžké i zabít. Naproti tomu drak je sice rychlejší a lítací takže k němu -1 na boj a má života trochu víc ale je i trošku dražší. Draci se musí ničit pouze šípy jinak je to cesta do pekel díky -1 při melee útoku .
To rozšíření velkého draka figurky. Kdo si ho vzal tak vždy vyhrál a vždy toho ostatního rozdrtil tam kde působil drak. Stalo se to asi 3x. Drak háže 4 kostkami a helmu přehazuje tudíš jediný špatný hod pro draka je terčík jinak vždy zásah nebo odproštění se od zpětného útoku navíc když ničí jednotku s posledním životem tak je pravděpodobné že smete i jejího souseda. Je mnohem silnější než vypadá i v kombinaci lore karet i než drak z nemrtvých. Navíc to hovado se rychle pohybuje a na ochranu v lesích má odpověď ve formě karet není úkrytu a není úniku. Navíc díky tomu že při hodu skřížených mečů si může vybrat jestli zasáhne cílovou jednotku nebo jejího souseda, tak může kalkulovat že pokud byla cilová jednotka podporována právě sousedem tak zničí souseda a vlajka přinutí právě cílovou jednotku ustoupit aby nebyl proveden zpětný útok. Abych řekl pravdu jde z něj strach který trošku zažene pouze přítomnost draka z nemrtvých.

Tak a teď si z toho vyber :o)))))
Tož tak tak to nějak vidím no :o)

´PS: Jedno je jisté jakmile to s někým začneš hrát pravidelně jsi nutně odsouzen koupit všechny nemrtvé a Dagana :o))) 5 jednotek nebude stačit

26.1.2016 23:55:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Brotherhood & Unity
Brotherhood & Unity
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas