BattleLore: Heroes

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

BattleLore: Heroes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: BattleLore
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Tak FFG vypustily pravidla tohoto rozšíření do světa :)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/battlelore/battlelore-heroes/bl-heroes-rulebook-en.pdf
22.8.2009 09:16:02

překlad
Tak snad se toho brzy ujmou zkušení překladatelé, abychom si to užili i my, méně zdatní angličtináři...

22.8.2009 12:25:37

pravidla
Tak jsem si pročetl pravidla a je to obvyklý klišé - hrdina se silou celé vojenské jednotky, zvláštní dovednosti, levelování, artefakty .... děs a běs, podle mě se to do Battlelore vůbec nehodí a táhne to tu hru někam dost jinam ... Já mám nejradši klasický bitvy (bez magie a válečné rady, jen s trpaslíky a podobně :-) a tohle mě teda vůbec neláká ... :-(

27.8.2009 08:46:52

Merlin
Ja mam taky nejradej klasicky bitvy, a proto hraju Command and Colours;)

27.8.2009 09:19:26

To Merlin
Píšeš tu to, čeho jsem se asi nejvíce obával. Ach jo.. a přitom jsem byl docela rád, když BL přešlo k FFG. A teď ještě nějací Draci.. No.. uvidíme..

27.8.2009 10:37:35

Můj pohled
a čistě můj. Mě zas naopak tato nová rozšíření zvyšují zájem o celou sérii.

Ještě by se mi líbil nějaký koncept možnosti "výroby" nových jednotek v průběhu bitvy. Anebo spíš strategické rozšíření pro šoupání armád po mega mapě (včetně výroby/verbování/výzkumu/vývoje) a současné BattleLore pro řešení střetů 2 armád.

27.8.2009 10:41:15

SSZGA
S drakama si aspon budu moct postavit Targaryenskou armadu a sehrat si nejaky bitvy na Westerosu:D

27.8.2009 10:41:37

Zeus
Ano, prakticky navysuji, na druhou stranu to z lidi proste taha penize, protoze kdo by chtel mit nekompletni Battlelore, ze?;) A tech rozsireni je fakt moc...

27.8.2009 10:43:49

To Aneken
Naprostý souhlas.. Ale když jsem se před přítelkyní prokecl, že bych BL asi prodal tak mi to bylo zakázáno.. :D Takže teď jsem v patové situaci kdy se mi nové roz. nechce kupovat ale zase to nechci mít nekompletní. Přesně to co jsi říkal.. :)

27.8.2009 10:47:11

to Zeus
Ano, zvyšují zájem o celou sérii a přibližují jí ještě víc konzumnímu sektoru ... protože ne každýho baví tahat armádama na plánu, ale mnohem víc lidí baví honit po plánu hrdiny drakem a škvařit je na uhel... prostě zaměřeno na masy a tudíž na víc platících zákazníků...

27.8.2009 11:23:35

hra pro masy
... prostě zaměřeno na masy a tudíž na víc platících zákazníků...
A co je na tom špatného ? To by musela být každá firma na hlavu padlá aby se nesnažila zvýšit prodej.

27.8.2009 11:40:34

rbx

Merlin
Ja teda rozhodne nejsem proti. To ze se z toho pak stane Heroscape je vec druha, ale i tak mi to nevadi. Pokud chci hrdiny, koupim si je, pokud nechci, nekopupim. Jednoducha logika. Uz ted nemam kompletni BL, protoze me nejak nelakaji ti Goblini a trpaslici. Naopak treba Heroes me zaujali. Rozhodne me tento smer vyvoje tesi vic, nez mapy ala For Troll and Country. Ted to jsou draci, ale priste to muzou byt treba oblehaci stroje a mapa, kde bude v centru nejake mesto... tech moznosti je spousta a BL svet bude dojnou kravou jeste dlouho :-)

27.8.2009 11:45:41

to křen
Netvrdím, že to je špatně z hlediska firmy, ale říkám, že to je špatně z mého hlediska jako hráče a to je rozdíl :-) Prostě se mi Heroes moc nelíbí no ... :-)

27.8.2009 11:51:31

Heroes a směřování BL
Ten posun v BL je jasně zřetelný i mně, ačkoli aj dont andrstén ingliš, tedy nemám pravidla Heroes podrobně prostudována, přesto do nich asi půjdu, protože si myslím, že ti hrdinové půjdou pěkně napasovat do mnou nejoblíbenějších středověkých bitev i bez lore a rady. I třeba s home made upravenými pravidly. S dalšíma drakama a kreaturama už to tak růžově nevidím. Záležet samozřejmě bude hodně i na ceně.
S nekompletností BL jsem se vyrovnal v okamžiku, kdy jsem odmítl koupit 1 figurku Trolla za čtvrtinovou cenu celé hry.
No a o prodeji BL nemůže být ani řeč, neboť jsem si k němu vytvořil citový vztah, při hodinách a hodinách malování figurek. Na druhou stranu se obávám, že by ty moje výtvory stejně asi nikdo nekoupil :-)

27.8.2009 11:51:33

to rbx
Nojo no, každej máme vlastní hlavu a svůj vkus :-)

Obléhací stroje a mapu s městem bych si dal říct hned :-)

Mě by se líbilo víc jednotek, víc ras (třeba ty elfové s luky, ty omílá komunita už dlouho :-) a proti nim nějaký přenosný kryty, štítonoše a podobně :-) A víc fíglů jako kopí schovaný v trávě, který pěchota zvedne na poslední chvíli proti útočící jízdě a tím jí pěkně vyvede z konceptu :-)))

27.8.2009 11:55:16

to Merlin
Šak jo, já to nemyslel zle a proti tobě ;-)

27.8.2009 12:14:15

To Zeus
Tak přesně to jsem se snažil s přítelkyni udělat... Ale na origoš (vyváženost, pravidla...) je to asi neuskutečnitelný projekt. Inu ale město, obléhání, štíty, elfy a pod. bych bral stejně jak hrdiny s promo :)


Ještě by se mi líbil nějaký koncept možnosti "výroby" nových jednotek v průběhu bitvy. Anebo spíš strategické rozšíření pro šoupání armád po mega mapě (včetně výroby/verbování/výzkumu/vývoje) a současné BattleLore pro řešení střetů 2 armád.

28.8.2009 06:43:40

překlad pravidel
Dělá někdo na tom překladu? Že bychom se do toho kdyžtak pustily my...

17.11.2009 19:09:02

sappho
Asi nikdo...tak se do toho můžete pustit, než vyjde Runewars :)

Ale vážně, vím, že práce se lehce rozděluje ale hůř se dělá. Bohužel moje znalost aj je mizerná, možná i proto, že jsem ji ve škole nikdy neměl a pokusy naučit se ji na "stará" kolena v jazykových kurzech přinesly spíš finanční ztátu než nějaký pokrok, tak jsem vděčný za každý překlad na těchto stránkách. Heroes mi sice speedy (do budoucna do něj vkládám velké naděje)jakž takž přeložil, ale pouze formou ústního překladu, takže bych uvítal i psaný překlad.

17.11.2009 21:33:35

překlad
Do dvou tří dnů sem nahraji překlad pravidel.

7.12.2009 11:52:40

no paráda
Jsem zvědav, jestli jsme všechno pochopili a přelouskali správně ....
díky :)

7.12.2009 11:58:42

Pravidla
Moc děkuji saphoo, také jsem moc zvědav zda něděláme nějakou zásadní chybu. BTW: Pokud hrajete častěji tak hrdina již zřejmě zemřel. Mě se to stalo minulý týden a musím říci, že jsem z toho byl opravdu tak smutný, že jsem v této a následující hře nedokázal nic kloudného vymyslet a obě prohrál. Máme rdiny moc rádi a myslím že dali BL pro mě to nejlepší co mohli a to vztažnost na svou osobu.

7.12.2009 13:05:36

otazocka
ja by som sa chcel spytat kedy asi budu tie prelozene pravidla k tomuto rozsirenie

za rychlu odpoved a za pracu s prekladom dakujem

15.12.2009 21:24:03

pravidla
Už jsem je o víkendu nahrála na schválení

15.12.2009 21:25:36

sappho
Tak pravidla už mám stáhnutá asi už pujdu heroes zakoupit.sappho díky moc za překlad.

16.12.2009 20:47:33

překlad
Opět jsem spíš pracovala na konečné podobě :) ale díky vyřídím i překladatelskému jednočlenému týmu :)

16.12.2009 21:06:10

Vybíráme z Bazaru

Evolution Another World Kickstarter EN
Evolution Another World Kickstarter EN
Akt. cena: 1290 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas