nepřihlášený

přihlásit

registrovat

BattleLore: Bearded Brave

Rozšíření pro hru: BattleLore
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Popis rozšíření

V pořadí již třinácté rozšíření pro Battlelore s názvem Bearded Brave se plně zaměřuje na trpasličí armádu, které přináší 3(4) zcela nové druhy jednotek. Obsahuje:

  • 4 trpasličí jezdci na medvědech
  • 4 šípomety se 4 trpasličími arbelastníky coby obsluhou
  • 4 trpasličí pozorovatelé
  • 8 trpasličích arbelastníků
  • 8 trpasličích sekerníků
  • 8 základních trpasličích bojovníků s mečem
  • Kromě 40 nových miniatur toto rozšíření obsahuje 10 standart (jedna pro kušiníky je náhradní), 5 karet Specializací, 1 taktickou kartu, 3 karty přehledu jednotek, 3 karty zbraní a samozřejmě pravidla se čtyřmi novými scénáři.

Nové jednotky

Pozorovatel – přidává se ke střelecké jednotce a dává jí bonus dostřelu 1 hex a navíc 1 kostky v boji navíc. Při odstraňování ztrát se automaticky odebírá až spolu s vlajkonošem.

Další novou jednotkou jsou jezdci na medvědech. Za každý bonusový zásah (žlutý štít s mečem) mečem se hází kostkou znovu a to až do té doby, než je nepřítel mrtvý, nebo už nepadl žádný bonusový zásah. Mohou dobýt území a provést bonusový útok ztečí, ale nemohou pronásledovat. Vyzbrojeni jsou válečnou sekerou.

Šípomety – mají dostřel 5 hexů a jejich jednotka sestává ze dvou strojů a dvou arbelastníků - nabíječů. Po prvním zásahu se odstraní jeden šípomet a jeden nabíječ, po druhém je zničena celá jednotka.

Trochu matoucí je popis arbelastníků. Resp. rozdíly mezi kartami zbraní Crossbow a Arbalest. Podle karty zbraně Arbalest z tohoto rozšíření se při pohybu na útok hází jen jednou kostkou, podle karty zbraně Arbalest z rozšíření Stoletá válka se při pohybu neútočí vůbec, navíc tyto jednotky nesbírají Lore žetony.

Popis karty( Arbalest) je tedy vlastně prakticky shodný s popisem karty kuše (ze základní sady), kde se píše, že při pohybu je počet kostek v boji redukován o 1.

Autor: kyrys

Vybíráme z aukcí

Pandemic: rychlé nasazení
Pandemic: rychlé nasazení
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>