nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Battleground: Fantasy Warfare

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Your Move Games
Autoři: Darwin Kastle
Chad Ellis
Robert Dougherty
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Battleground: Fantasy Warfare je ve své podstatě hra s miniaturama bez miniatur. Staví na solidních základech klašičtějších her s miniaturami (ála Warhammer, Heroquest, Heroscape, AT-43 apod.) a vnáší do hry inovativní prvek reprezentace jednotek pomocí karet. Na herní ploše tedy nemáte rozložené plastové nebo kovové vojáky, kavalerii, vozidla, kanóny a vznášedla. Místo toho máte svou armádu sestavenou s karet jednotek a jejich skupin. Každá karta reprezentuje určitou jednotku nebo jednotlivce a obsahuje kromě jeho vyobrazení také statistiky, životy, sílu apod. Jednotky mají svou hodnotu, kterou před hraním využijete k sestavení armády do určitého dohodnutého limitu. Tím taky určíte délku a náročnost bitvy (jiná bude u armád do velikosti 500 bodů a jiná při velikosti 2500 bodů).

Hra obsahuje pravidla, běžně užívaná u podobných her, jako pohyb (kdy pohybujete celou kartou jednotky například o delší nebo kratší stranu té samé karty), útok na různé druhy jednotek, přeskupení jednotek, odškrtávaní životů (ano! na karty přímo píšete a díky jejich kvalitnímu povrchu to klidně a bez úhony snesou) a jiné schopnosti jednotek, detailněji popsané na zadních stranách karet. Hra taky obsahuje systém velitelských bodů (za každých 500 bodů hodnoty jednotek v armádě jeden)

Hra vychází ve formě startovací + rozširující balíček ke každé z jednotlivých armád (zatím je jich vydaných celkem osm plus univerzálnější rozšíření Monstra a žoldnéři). Nejedná se ale o sběratelskou hru, tudíž v každém balíčku dostanete pevně stanovené jednotky. Hra je plně hratelná jen se startovacími balíčky kterýchkoli dvou armád.

Nejnovějším převtělením hry jsou Punské války z klasickejší historie.

Autor: Joe