Battle Line - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Měl jsem včera takovou nejasnost. Která teda rozhodla hru. protihráč zahrál traitor... a je tam, že si má vybrat jednu mojí kartu. A někam ji umístit. A ted mám k této kartě hned tři dotazy.
1. Vybírá si z mé otevřené ruky? nebo náhodně? To, že se podívá jaké karty mám a z nich si vybere, by dělala traitore ubersilnou kartu. Hráli jsme to, že si náhodne vybral.
2. Má to hodit do svého empty slotu - to je slot, kde není žádna karta, nebo proste volný flek, třeba jako třetí kartu?
3. Já jako postižený hráč si do sedmi dolízávám hned, nebo až na konci svého následujícího kola a vstupuji tak do dalšího kola s 6 kartami?
20.6.2011 10:23:06

Elenistar
Problém je v prvním bodě tvého dotazu. Hráč hrající kartu Traitor si vezme jednu kartu z jedné z tvých vlajek (nikoli z ruky) a umístí ji na svou stranu u té samé vlajky. Kartu Traitor pak nechá položenou lícem vzhůru bokem na své straně někde u dané vlajky. Důležité je, že ta vlajka nesmí být ještě rozhodnuta a přiřazena hráči. Což zároveň odpoví i na tvůj třetí bod, s rukou se nic neděje.

Bod dva je trochu nejasný, ale i tak si myslím, že "kartu přesune do svého volného slotu" znamená, že třeba nesmí zahrát kartu Traitor na neuzavřenou vlajku, kde má na své straně už tři karty a dát ji tam jako čtvrtou, protože to není volný slot.

20.6.2011 10:50:23

sjone
Dík. Už to vidím, co jsem přehlédl. Jsem to játro. Teď už mi to je podstatně jasnější. :)
Věděl jsem ,že se na tbe mohu spolehnout.

20.6.2011 11:14:23

válečné vs. taktické karty
Včera jsem hrál battle line, ovšem trochu se ztrácím v pravidlech. Mohu zahrát taktickou kartu, když už nemůžu zahrát kartu válečnou? (našel jsem to tak v českých i v anglických pravidlech). Prosím o pomoc a děkuji. Možná se ozvu s dalším dotazem :-)

22.12.2013 12:59:24

dotazy
Ahoj,
včera a dnes jsem hrál po delší přestávce a mám několik dotazů:
1. k dotazu Elenistar s traitorem - opravdu musím kartu od soupeře položit přesně naproti u téže vlajky, nepřipadne mi to podle pravidel
2. mám dotaz k vyhodnocení v případě blížící se remízy - protihráč má na své straně 8 a 9, já mám vyloženou 8 a 9 a v ruce mám 10. (samozřejmě se jedná o čisté postupky). Když přiložím 10 a řeknu, že soupeř může mít nejlépe také čistou 10, kdo vyhrál daný prapor? If the formations on either side of a Flag are tied or at best could be tied, then the player who played (or would play) the last card into the formations loses the Flag. His opponent may claim it on his next turn. Přijde mi, že podle tohoto pravidla by získal prapor soupeř, i když se mi to nezdá OK.
3. Dokazování a taktické karty - dokazuji podle vyložených karet a neberu v úvahu, že by třeba soupeř mohl získat prapor díky taktické kartě. Je tomu tak?
4. Pokud se nepletu, mohu zahrát válečnou nebo taktickou kartu v daném tahu (viz můj dotaz před dvěma lety :-))

Díky za pomoc.

27.12.2015 23:12:48

Vybíráme z Bazaru

Zpátky do lavic
Zpátky do lavic
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas