Battle for Rokugan

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Battle for Rokugan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Molly Glover
Tom Jolly
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

úprava pravidel ?

Ahoj ,
Hru jsem zatím nehrál ale hodně se mi líbí zvlášť , po shlédnutí recenze na deskofobii . Jen mě odrazuje jedna věc a to jak většina lidí tady i na BGG píšou , že záleží teoreticky jen na posledním kole , protože až v něm se získávají body za území atd . Napadlo mě , jestli by do hry bylo možno přidat pravidlo , že body za území by se přidávali na konci každého kola po vyhodnocení bitev ? Vyřešilo by to pak ten problém a bylo by to vůbec možné ? Díky .:)
8.8.2018 09:55:08

po pár hrách
to by asi šlo, ale není to úplně pravda, protože nekoncová kola si připravuješ situaci a snaží se nasbírat super karty za dominanci regionům.
HRASoprodejce

8.8.2018 14:51:02

význam posledního kole
Asi ideální, když si hru nejprve zahraješ. Já osobně žádnou úpravu pravidel nepotřebuji, hra je dost o tom se právě do posledního kola udržet na plánu, připravit si pozice, ideálně získat a vhodně zahrát karty z jednotlivých teritorií, možná si i připravit nějaký vhodný žeton a v závěru vystartovat do bitvy na těch srávných pozicích.

Jako chápu, proč si lidé myslí, že je to jen o posledním kole, to je pozičně opravdu důležité. Ale vše, co se děje před ním, má nějakou návaznost. Měli jsme i hry, kde se hráči posledního kola v podstatě ani nedočkali ;-) Takže za mě bych to neřešil. Rokugan je hodně taktický. Pokud bys raději dlouhodobé plány a strategii - venku je hafo her, které to splní. Netřeba přiohýbat tuto.
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

8.8.2018 15:24:24

palec nahoru
pro Zan Shiho
Vystihl so přesně. pro mne je hra milím překvápkem.

HRASoprodejce

8.8.2018 15:34:01

Souhlas
Taky zatím nechápu, proč všichni píšoí a proklínají páté kolo. Dost záleží na využívání schopností klanů a karet za území. Pokud nejdou bojové žetony jak bys potřeboval, tak neuděláš zázrak ani v posledním kole. Spíš musíš vymyslet jak udržet krok, i když se ti nedaří a mnohdy to dá opravdu zabrat. Za mě palec nahoru a pravidla bych neměnil, díky tomu je hra napnutá až do konce a nutí tě přemýšlet každé kolo, ne jen ten poslední.

6.9.2018 11:03:04

skat, nič v zlom, ale...
...ak sa mne niečo na hre nepáči, tak ju jednoducho nehrám. Určite sa niekde nájde hra, kde sa body za územia dávajú po každom kole :)

Kvalitné hry sú kvalitné, lebo sú dlhodobo vyvíjané a optimalizované. Ak by chceli tvorcovia bodovať územia po každom kole, asi by tak urobili. Rozhodli sa tak ale neurobiť. Takýmito úpravami pravidiel podľa mňa hru len rozbiješ.

Dodávam, že absolútne neviem, o čom hra je. Ale vo všeobecnosti to tak platí a vždy mám tak nejak nutkanie napísať, že "keď chcete meniť hru, zožente si radšej inú", ktorá je optimalizovaná pre vaše potreby. :) Ak sa ti niektorý aspekt hry nepáči, asi to celkom nebude hra pre Teba.

6.9.2018 16:30:34

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - SKELLIGE
Zaklínač Starý Svět - SKELLIGE
Akt. cena: 881 Kč
Končí za: 1 hodina

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas