Battle for Rokugan

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Battle for Rokugan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Molly Glover
Tom Jolly
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?


Má někdo vyzkoušené? Jaké jsou dojmy, poznatky, názory?
3.1.2018 02:32:22

Tak uz nekdo zahral?
A podeli se o dojmy?
Je to je dojeni znacky L5R? Nebo to je kvalitni area control game?

5.5.2018 12:01:56

No Pun Included
Po hře pokuju už asi měsíc. No Pun Included jí vychválili do nebe. https://youtu.be/AkdQkQSVJcw

5.5.2018 13:14:13

Zee Garcia z Dice Tower
taky vychválil

5.5.2018 13:32:12

Petr z Deskofobie
taky.

5.5.2018 14:02:06

Bastacka
čekám na jeho recenzi :)

5.5.2018 14:05:18

Melandor
Za mě můžu vřele doporučit. Moc povedený, svižný area control. S intuitivními mechanismy. Nic převratně inovativního, ale prostě šlape to pěkně....

6.5.2018 10:48:10

BfR
Jednoduchá, svižná, velmi konfliktní. Nezlobil bych se, kdyby tam ten Rokugan šel cítit víc (aspoň území mohly mít jméno nebo tak). Kdykoli si rád zahraju. Podle mě perfektní poměr cena/výkon - což u FFG poslední dobou nebývá tak úplně zvykem.

6.5.2018 14:28:35

BfR
Budu se snažit v dohledné době vyhodit nějakou recenzi, ale za mě je to jedna z nejlepších her v daném žánru. Je to svižné, pravidlově jednoduché, ale přitom tam máš ten pocit velké bitvy a na každém rozhodnutí záleží. Jediné negativu, které mě napadá je, že hra je trochu nepřehledná. Jak jsou žetonky prťavé a všechny v takových těch dementních pastelových barvách, tak kolikrát není snadné se zorientovat, komu patří jaké území a podobně. Ale to je daň za nízkou cenu. Jinak svět L5R v podstatě neznám, ale nijak mi to při hře nevadilo, není to tam nějak zásadně prorostlé (což může být pro fanoušky L5R také nagativum). Já jsem s hrou velmi spokojen a hodlám ji vozit na všelijaké akce, protože zabere málo místa, je vysvětlená za pár minut a přitom to má fakt hutnou atmosféru a tu bitvu si tam prožiješ do poslední kapky emocí.

---
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

6.5.2018 19:27:17

Battle for Rokugan vs. Bushido
Dá se to nějak srovnat s Bushido? Jen pro představu, jestli to má smysl pořizovat.

6.5.2018 20:14:57

První dojmy
Hrál jsem jen jednu hru, takže to berte s rezervou.
Ve hře se mi líbil bluff token, ale to bylo v podstatě všechno (když nepočítám vizuál). Herní skupina byla fajn, ale ta hra mi nesedla. Je to extrémně chaotické a žádná strategie nemá smysl. Nesmírně překombinové žetony vedou pouze k tomu, že vítězí samotná náhoda. Po čtrtém kole mi přišlo, že vše bylo zbytečné. Mohlo se hrát jen poslední kolo. Super bonusy z karet regionů přišly vniveč, protože se o ně přišlo v dalším kole (akcí hráčů). Naprosto vše záleželo na posledním kole. Bylo naprosto nemožné předvídat strategii ostatních. Ta hra to nedovoluje. Area control hry mám rád, ale tohle bylo podle mě area uncontroll. Ani nelze počítat v průběhu body, což je zásadní u takového typu her. Když bych se o to pokoušel, strašně bych zdržoval. Bohužel mě ta hra dost zklamala. Občas jsem se bavil škodícími mechanismy, ale to jen díky herní skupině.

6.5.2018 20:19:13

miragent
Na té hře je zvláštní, že pro člověka je vlastně jednodušší území dobýt, než si ho udržet (udržení je ale zase výhodnější, bo to vygeneruje honor). Podle mě je to hra o trade-offech - ty na mě zaútočíš tady, tak já ti zas seberu tohle. Míra chaosu taky záleží na skupině - jednou jsme byli rozfrcaní po celé mapě, jindy to více připomínalo klasickou dobyvatelskou hru, kde byly jasně rozdělené počáteční sféry vlivu.
Nemyslím si, že záleží jen na posledním kole - v průběhu hry právě musíš konsolidovat území, tak aby některá byla snáze bránitelná a napumpovaná honorama (to souvisí s tím chaosem - podle mě je mnohem výhodnější cpát své počáteční území co nejvíce k sobě).

Čím víc hrajeme, tím míň je to taky šílené BANZAI a plácání útočných žetonů hlava nehlava, ale mnohem více času je stráveného právě tím budováním honorů/obrany v provinciích (v přímořských územích je to naprosto zásadní, aby o ně člověka nepřipravila nějaká random loď). Je důležité nezapomínat, že území se považuje za úspěšně ubráněné (a tím pádem dostane +honor/obranu), i když jste na něho dali armádu(/shinobiho/loďstvo... ale ne Lví bonusový bluffovací token! To jsme hráli špatně my a Lev si díky toho mohl brutálně nabírat honor) jen vy, a nikdo na vás nezaútočil.

6.5.2018 20:47:57 | Upraveno autorem (porovnej)

speedy
Určitě ty hry mohou být různé. Je možné, že pocity, které jsem z toho měl, byly prostě dány neznalostí hry a okolnostmi. naše hra byla dost roztahaná a tolik se nebránilo. Nebo bránilo. Ale neúspěšně :D Nejsem si však jistý, zda mě k tomu ještě někdy někdo dostane :D Ale kdo ví.

21.5.2018 18:07:11

Vybíráme z Bazaru

Motor city
Motor city
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas