Battle for Normandy, The

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Battle for Normandy, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Danny Holte
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bloody Omaha - prvni dojmy

Dnes zkousime prvni scenar a zatim spise bojujeme s pravidly, ktera jsou mnohdy napsana nejednoznacne a nekde si i protireci. A pak si take nemohu zvyknout na meritko, jelikoz treba ZOC funguji jinak nez treba u Barbarossy. Jedna vec je ale jista - kdybych invaznim jednotkam velel ja, tak se tady doted hajluje...
Za chvili jdeme na dalsi pokus :)
3.9.2011 16:55:36

sydo
A máte stažená ta nová pravidla?

3.9.2011 17:52:05

Kungpao
ja je doma mel, ale ozzy ne a net je tu pomaly. A pak jsme take nenasli asi 4 jednotky :D ale je to moc pekne zatim.

3.9.2011 18:33:40

první dojmy
první dojmy jsou veskrze pozitivní, hlavně s vidinou toho, jak se hra rozrůstá, když se zapojí výsadek, dělostřelecké podpory z moře, inženýři apod. První scénář byl hodně přímočarý, hlavně ze strany amíka se nedalo nic moc vymýšlet, vylodění je tak trošku dicefest, nicméně to nesnižuje mé stategické schopnosti a to, že sydo dostal naboucháno a amík byl zahnán do moře, z žetonků cákala krev na obě strany. Teď se chudák pokusí dobít Cherburg, nicméně jak už zaznělo dole, dějiny utvářené sydem nají poněkud jiný průběh, než jsme zvyklí z band of brothers, spíš to vypadá na fatherland :-)

3.9.2011 19:34:40

Pche
Ozzyho strategicke schopnosti spocivaji v tom, ze nehazi mene nez 8 a ja vice nez 4. A vyraz "trochu dicefest" vylodeni nevystihuje - jsou to asi nejvetsi kostkove orgie, jake jsem kdy videl :)

3.9.2011 19:43:46

sydo
Marš velet vojskům Reichu! na hajlování tu není nikdo zvědavej:-D

3.9.2011 19:46:20

Grr
Za setup bych ale tvurcum nakopǎ do zadku - napisou sice seznam jednotek, ale u nekteeych neni napsane, kde je hledat. Pod nadpisem VII Corps jsou napsany i jednotky, ktere patri jinam (ale nevite kam). A hledejte mezi 2500 zetony ten jeden, ktery potrebujete...

3.9.2011 20:20:06

Sydo
jako spravny wargamer sis neudělal inventuru (včetně katalogizace) svých zetonku???!!!

3.9.2011 21:08:27

polda
katalogizaci mám na svědomí já, nicméně hra (aspoň tak jak to zatím vypadá) žádnou logickou katalogizaci nepřipouští...

3.9.2011 21:11:00

Cherbourg
tak zatím to vypadá na takticko-strategické orgie. Vůbec nemá smysl vrhnout se na zteč a snažit se to vymydlit, terén vám nedovolí prakticky nic. Jako skopčákovi mi stačí defakto zůstat zakopaný na místě a amík se vymlátí sám. Důležité je soustředit se na splnění úkolu, což je v tento moment dobytí všech hexů města. Snažím se syda zbrzdit, bourám mosty a ani se zas tak moc neválčí, oba máme strach, bo zatím útok spíš znamenal vymydlení vlastních řad. Moc se mi to líbí!

4.9.2011 09:46:22

sydo
V C3i 24 jsou opravené žetony, aby se to ještě víc zkomplikovalo :D

jinak ale na geeku je soubor se seznamem a rozdělením amerických jednotek, bez toho bych to v životě správně nerozdělil..

4.9.2011 12:49:18

Kungpao
Jj, to C3i mame :) problem neni s roztridenim, ale s rozpisem v playbooku, kde je treba jednotka zarazena pod VII. korps, ale ve skutecnosti patri pod jiny atd.

4.9.2011 13:15:37

dojmy
Na Normandii jsem myslel celz vcerejsek (dobre znameni), tak jsme se take rozhodl sve dojmy nejak shrnout.

Celkovy dojem je pozitivni, ale bohuzel jsem musel neustale srovnavat se systemem Barbarossy, ktery mi prijde o dost lepsi. Na to, jak je BfN podrobna, ma napriklad na muj vkus az moc abstraktni pravidla pro supply. Skutecnost, ze je tezsi dobyt hex v bocage, nez hex ve meste mi take uplne nesedi. Podle vsech pramenu byl boj v bocage (je pro to vubec cesky pojem?) tezky, ale az takto? Kazdopadne jsem se diky tomu do role amika vzil a bocage nenavidim, takze realisticke to je :D
No a pravidl ajsou kapitola sama o sobe. I v tech revidovanych je spousta protikladu a odbihat od hry na BGG a ptat se designera, jak to konkretne pro tento scenar myslel je dost ujete. Takze hra dobra, ale nadseni prozatim mirnim. Kazdopadne se ale moc tesim na dalsi partii, za tu silenou sumu BfN rozhodne stoji.

5.9.2011 09:11:37

to sydo
bocage z franiny? haj, hajek, lesik, mirne zvlneny kraj

5.9.2011 09:18:58

sydo
díky za rychloreport, zní to velmi zajímavě.
a kolik jste toho tedy stihli? a jakou máš představu o hře více hráčů?

5.9.2011 09:19:12

BfN
ndru: diky, ja se to snazil najit v Aj slovniku , inteligent :) Ony jsou to takove ty porostle naspy u cest a poli, takze hajek je dobre slovo (ale ne Hajek, na to bacha!).

kandelabr: Dali jsme zacatek Bloody Omaha, ale jelikoz byla opravdu bloody, tak to po par kolech nemelo cenu :)
Pak jsme zkusili scenar utoku na Cherbourg, kde jsme stihli dve kola (prevazne se prodlevy skladaly z listovani v pravidlech a BGG, diky nize uvedenym nesvarum, samotna pravidla nejsou tezka) a to uz bylo zajimavejsi - supply, nutnost obsazovat dulezite krizovatky, aby postupujici jednotky byly zasobovany, letecka podpora. Chce to precist pravidla jeste jednou, projit vsechny dotazy na BGG a priste to pujde o dost rychleji.

Jeste jedno male rypnuti - Cherbough scenar je podivny v tom, ze americke jednotky zacinaji o dost dale, nez je invazni plaz Utah, takze uzemi, do ktereho v predvecer invaze sekocila 101. vysadkova je najednou plne nemcu, pry pro lepsi hratelnost tohoto scenare. Nechci rypat, ale ja chtel hrat dobyti Normandie a ne nejaky abstraktni "co by kdyby" scenar :) Takze podle me nejde o zlepseni hratelnosti, ale o lenost designera. Jeste bych rad zkusil paravysadky a nejaky vetsi scenar od vylodeni po postup do vnitrozemi, zajima me, jak se to vse spoji dohromady.

5.9.2011 09:26:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Sydo
mno, užili jste si.. :-) Propojit ty jednotlive časti dohromady by pak bylo vskutku výživné.. :-) To byste ale za víkend asi nedali. Škoda ze ta hra ma potom takové mouchy, Když jsem řešil nesrovnalosti u Prussia's Glory za 20$, řekl jsem si ze jde proste o hru jednoho nadšence, který se chtěl podělit s ostatními. Tady bych čekal trosku víc, ale zase to všechno testovat.. Njn, tezky úděl wargamera :)

5.9.2011 09:42:51

Polda
No ja u wargames pocitam s tim, ze velka cast ceny jde hlavne do testovani, historickeho vyzkumu atd. Takze veta "ale zase to všechno testovat" u me neobstoji :D Ale zas nechci aby to vyznelo, ze BfN nejak hanim. Bavil jsme se skvele, ale rypnout jsem si musel. Skvele hodnoceni si hra u me musi vyslouzit ve vsech aspektech a na stara kolena zacinam byt mene milosrdny (zvlast po skvele Barbarosse), takze si tu jeste nechavam rezervu :) Ale hned bych hral znovu!

5.9.2011 09:50:03

som

bocage
Já to vnímám spíš jako takový vesnický živý plot kolem cest, na hranicích pozemků, téměř neprůchodný. Myslím, že byly krásně vidět v Bratrstvu neohrožených (Band of Brothers), případně tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Bocage ...

5.9.2011 09:59:55

som
Jo, to je ono.

5.9.2011 10:07:46

Bocage
Podle toho co vidim, bych pouzil remizek, pripadne mez.

5.9.2011 11:43:17

bocage
Dobra, dobra, dekuji, ale ted uz dost o bocage a zpet ke hre, prekladat se to nechystame :)

5.9.2011 12:02:49

Battle for Normandy
Pro mě to je tohle hra, kterou jsem zavhnul už jenom kvůli počtu žetonů. Kurňa chlapi, prostě jsem na to měkej! Asi zůstanu u menšího brášky - Normandy 44.

Ale ty fotky naštosovanejch žetonů vypadaj úžasně.

5.9.2011 12:49:01

Parxel
My si prave u te Omahy rikali, ze ve vetsim meritku to nemuze byt tak intenzivni, jako amik jsem uplne citil to zoufalstvi :)

5.9.2011 12:51:54

Omaha
z žetonků úplně stříkala krev :-) Muhehehahehahe!!! Matce Ryanové se domů nevrátil nikdo! :-)

5.9.2011 12:53:57

sydo
U nás doma by to udělalo radost, tak akorát psovi, kterému nevím proč, děsně žetony chutnají. :)

A zásadně žere ty, kterou nejsou nahraditelné. :)

5.9.2011 13:24:26

Vybíráme z Bazaru

Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas