Battalia: The Stormgates

xxxxxxxooo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Battalia: The Stormgates - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battalia: The Creation
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasmagoria
Autoři: Alexandar Guerov
Ledha Guerova
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kampaň na KS

Lidi, rozběhla se kampaň na KS :) tak kdo má rád Battalii, neváhejte a podpořte je, čím více čechů, tím větší šance že se náš překlad dostane mezi oficiální.

https://www.kickstarter.com/projects/battalia/battalia-the-stormgates/description

Za mě osobně byla základní hra velmi příjemným překvapením a těším se na novinky z rozšíření :)
8.9.2016 13:23:48

Příhoz
Již včera jsem si všiml a již mám příhoz. Hra vypadá úžasně a skvělé je na tom to, že je jazykově nezávislá.

8.9.2016 14:18:59

čeština
Česká pravidla opět budou - aspoň neoficiálně, ale můžete hlasovat i pro oficiální vydání: https://www.facebook.com/groups/1706799622867961/

9.9.2016 16:57:09

tak
můj první kickstarter, tak jsem zvědav. Vzal jsem základ i rozšíření, jen se mi nepodařilo přikoupit tu figurku Unbound Buff, nějak jsem nepřišel jak nato, když na to kliknu otevře se mi návod k té figurce. No základ jsem ani nehrál tak je to výstřel do tmy, snad nebudu zklamaný. ....ale těším se už teď: )

12.9.2016 20:01:31

Pledge - hracik
Zatím si jen napočítej kolik toho budeš chtí koupit. Je tam tlačítko manage your pledge, kde změníš výši částky. V průběhu kampaně se většinou otevírají další ADD ONy, takže pokaždé když se ti něco líbí, tak zase svůj pledge zvedneš. A až po ukončení, a několik měsíců poté ti příjde pledge manager, kde si přesně zvolíš.

12.9.2016 20:12:36

díky
za radu. ...no dělám to poprvé tak z toho nejsem moc moudrej. ...já už tam ale potvrdil tu kartu. ..takže si mám napočítat 100za obě krabice, 5za figurku a 20za poštu a navýšit si to na 125?

13.9.2016 07:07:23

pledge
zatím si tam napočítej věci bez poštovného, to vypočítají po konci kampaně a přidá se v pledge manageru. Pokud chceš vše, co bylo v první kampani navíc, tak si přihoď hero sheets a unbound buff, keeper je nový pro tenhle KS.

13.9.2016 07:48:39

takže
to chápu tak, že tam nastavím nějaký limit, který až skončí kickstarter tak mi teprve pošlou nabídku, co si můžu zato koupit, já si vyberu, přičtou poštu a pak teprve strhnou konkrétní částku z karty? A po konci už se částka nedá navýšit...? Musím se vejít do toho, co jsem tam přihodil ?

13.9.2016 10:07:22

hracik
No, ne uplne - zavisi na typu kampane. Trochu se rozepíšu, třeba to pomůže i ostatním.

1) Jednodussi varianta (a to neni tento pripad, uvadim jen pro uplnost, techto jednoduchych kampani je cim dal tim mene) - odmeny maji presne dane vysi pledge, kterou si vyberes, velmi casto tam maji uz zahrnute i postovne do ruznych statu - pak po skonceni kampane ti strhnou tu castku, kterou jsi zadal v pledgi, mas to vcetne postovneho, odmena ti dojde podle toho, co sis vybral (po skonceni kampane pak jeste prijde "survey", kde se te ptaji na adresu a ze chces opravdu to a to, pripadne pokud slo pridat nejaky add-on).

2) Vetsina kampani (včetně této) to má tak, že po skončení kampaně (třeba i až po několika měsících) spustí Pledge Manager (PM). Představ si to jako internetový obchod, kde jsou v nabídce všechny možné věci, které nabízeli v kampani. Ty tam budeš mít uvedeno, že jsi do kampaně dal tolik a tolik peněz. A můžeš si za to vybrat, co budeš chtít (teoreticky bys asi měl vzít tu věc, kterou jsi "pledgnul"). Zároveň se ti v tom PM spočítá poštovné. Když to naklikáš, tak se ti spočte výsledná cena. Pokud je rovná té, co jsi vložil do kampaně, tak je to OK. Pokud je nižší, tak zbylé peníze zůstanou tvůrcům. Pokud je vyšší (to je často, když se teprve v PM dopočítává poštovné), tak to doplatíš (neměl by být problém kartou).
Battalii základní verze měli udělaný PM v CrowdOxu a bylo to myslím bez problémů (doplatek poštovného kartou).
Jo, často jde u PM udělat i to, že do kampaně dáš jen $1 a teprve v Pledge Manageru nakoupíš (pokud si nejseš jistý, zda chceš nakoupit). Ale pokud hru určitě chceš, tak je lepší dát prachy už během kampaně, protože pak se dosáhne na stretch goaly (to co se vybere navíc v PM, tak už na SG nejde).

U obou variant (1 i 2) platí to, že ihned po skončení kampaně ti z karty strhnou to, cos dal do kampaně teď.

Takže v tvém případě doporučuju dát pledge na $105 (základ + rozšíření + Unbound Buff). Poštovné $15-20 doplatíš později v PM.

A jinak myslím, že ze hry nebudeš zklamán.

13.9.2016 10:42:48 | Upraveno autorem (porovnej)

hracik
Je to tak, že ty si zvolíš, jakou částkou kampaň podpoříš. I když chceš nakoupit všechno, můžeš dát jen základní pledge, který ti na konci kampaně KS strhne. Jestli chceš to kombo se základem, tak 100 dolarů. Za několik měsíců později ti přijde takzvaný pledge manager, ve kterém si zvolíš jaké dodatečné věci chceš, ono ti to spočítá, kolik musíš doplatit + dle množství věcí i poštovné.
Samozřejmě je pro kampaň lepší, že pokud chceš toho víc a nemáš problém to zaplatit hned, tak si nastavit pledge vyšší. Protože tím kampaň vydělá víc peněz a může se otevřít více stretch goals.
Snad jsem to popsal srozumitelně :)

EDIT: Duirin to popsal zároveň se mnou a o něco lépe :)

13.9.2016 10:49:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Moce děkuji za vysvětlení oběma, takhle jsem to potřeboval :)

13.9.2016 11:00:24

Pledge manager
Ahoj, už byl otevřený Pledge manager? Nebo už je vše uzavřeno?

Díky za info

J.

6.3.2017 14:21:05

PM
PM stále není venku, takže jestli tě Stormgates zajímá, tak máš pořád šanci :-).
Popravdě je mi to už celkem divné. Jestli dobře počítám, tak dnes je to 5 měsíců od konce kampaně. Očividně ještě mají co dodělávat a vyjednávat.

6.3.2017 16:08:37

Pledge
Ahoj, našel by se případně někdo, ke komu bych se mohl připojit? Pořád to zvažuji, tak jestli je vůbec šance..

Díky

J

6.3.2017 16:12:58

PM Praha
Až se otevře a byl by někdo ochoten mě přibrat, vzal bych základ s expanzí.
Díky

29.3.2017 15:03:21

pledge
Ahoj je možno se přidat třeba ke mně ted psali že PM tu bude co nevidět. R

7.4.2017 17:55:10

Pledge Manager
... je konečně otevřen.
Kdyby měl zájem někdo od Plzně, tak dejte vědět. Případně i odjinud dle dohody :-).

31.5.2017 00:06:52

Zájem
Ahoj,
Plzeň pro mne není problém, do kdy budeš přijímat žádosti na jednotlivé kusy, nebo máš objednanou 6x pledge a sháníš lidi? :-)

31.5.2017 07:12:28

cholerus
Uvidím kolik důvěryhodných lidí se sejde a příští týden ve čtvrtek bych to rád uzavřel.
Klidně i déle, ale vyjádření ohledně trvání otevřeného PM je "At least 2 to 4 weeks, depending on some factors outside our office...". Což tedy přesně nechápu co myslí těmi faktory kvůli který oni sami nemohou dát jasnější termín.
Pledge mám zatím jen pro sebe, ale tak proč nevzít nějakého zájemce co zaspal. Sám to mám takto u jiných her.
Honza

1.6.2017 02:17:26

Plzeň
Čau, paráda, zrovna jsem sem chtěl psát. Určitě se mnou počítej. A nasměruju sem ještě jednoho zájemce z Hradce.

1.6.2017 08:15:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hradec Králové
Zdravím,

je li to možné, rád bych se přidal. Chtěl bych jen rozšíření + nějaké addony.
Chci se ještě zeptat, zda je možné v manageru navolit ty, co jsou na této stránce, je to odkaz přímo ze stránek kampaně: https://battalia.gamefound.com/en

Jde mi o NPC figurky, jako je VELIK-AN, SOULEATER a jiné, které přímo na stránce kampaně zobrazeny nejsou.

1.6.2017 11:57:51

Hradec Králové
Tak já svou účast ve skupině ruším, objevili se nové KS hry, které chci více.
Nejspíš budu prodávat i svou Kickstarterovou Batalii.

1.6.2017 23:20:21

...
len sa chcem opytat ci mate uz nejake info o tom kedy by to malo dorazit
PS: po rychlom precitani updatu zo vcera (o ktorom som ani nevedel) tak hadam do vianoc to bude(tomu oktobru neverim). Iked neviem ako to je s tymi (teda i mnou) co si to kupovali len nedavno Dufam, ze maju vyrobeny dostatocny pocet kusov navyse.

8.9.2017 09:41:09 | Upraveno autorem (porovnej)

info
Zrovna včera došel sáhodlouhý update, že je to Alexovi moc líto a že i protože nevěděl jak to sdělit a byl zoufalý, tak se delší dobu odmlčel a moc se omlouval, že se naskytlo spousta různých komplikací a nestihli původní termíny odplutí lodi, takže to vyjíždí teď teprve někam k nim do továrny (jen figurky) ke kompletaci. Do toho ještě musí poslat karty na tisk a k tomu schvalovací procesy tisku atd.. takže se to ještě dost natáhne.. Navíc jsou teď prý jen 3 protože několik lidí z týmu muselo kvůli osobním důvodům spolupráci ukončit (ač prý nechtěli). Ale že udělají vše pro to, aby hru neodesílali těsně před Vánocema a stihli vše dodat ještě nějak zavčasu..

Takže můj odhad z toho je, že buď to stihnou tak, že to bude chodit v první polovině prosince... a nebo to zase nebudou stíhat a něco se podělá a hra dojde někdy v únoru či březnu 2018 :)

8.9.2017 09:49:52

...
jj ako pisem nizsie som si to precital dodatocne
Takze to vidime asi rovnako

8.9.2017 10:03:06

Update z 25.4.
Konecne sa to rozbehlo. A hadam do konca maja to uz zacnu rozposielat:D
PS: Ja som nedaval ziaden addon takze hadam budem medzi prvymi :D

4.5.2018 10:32:55

Vybíráme z Bazaru

Broom Service
Broom Service
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas