Battalia: The Stormgates

xxxxxxxooo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Battalia: The Stormgates - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battalia: The Creation
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasmagoria
Autoři: Alexandar Guerov
Ledha Guerova
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál to už někdo ? Jaké to je ? Koukám, že vlastníků už je docela hodně, ale hodnocení zatím nikdo nedal. Já to koupil jako svůj vůbec první kickstarter, ale zatím mi to leží ve skříni, protože to nemám s kým hrát. Okouzlila mě grafika, ale teď je tolik jiných her, zajímavějších, které nabízí i příběh...
Pokud jste to někdy hráli s dětmi, od kolika let a baví je to? Přemýšlím, jestli si to nechat nebo hodit na bazar...
6.3.2019 10:46:00

Předmět
Já včera absolvoval první hru ve 2 hráčích (bez rozšíření, žádná přidaná pravidla - ignorování sun oracle, neutrálních jednotek atd.) a ačkoli si troufám tvrdit, že s deskovými hrami mám mnohaleté zkušenosti, hra mi připadala poměrně náročná a zdlouhavá. Velmi mě to bavilo a těším se na další hru, ale každý tah nám trval strašně dlouhou dobu (možností co udělat je prostě možná až příliš, pořád jsem studoval co mohu koupit, která věc co dělá) a to jsme hráli jen 2, měl jsem často pocit že se nudím čekáním na jediného spoluhráče (a co teprve kdyby bylo o 2 více). Nedovedu si zatím představit, o kolik by se hra prodloužila ve 4 hráčích (= každé herní kolo delší, větší mapa) a po přidání dodatečných pravidel a rozšíření. Hrát s malými dětmi také bude asi komplikovanější, já si dovedu partii asi představit v kruhu zkušenějších hráčů, s dostatkem času (už jen příprava hry nám zabrala asi 20 minut) a hlavně pořádně velkým stolem. Označení doby hry (půl hodiny na hráče) mi připadá mimo mísu, včerejší první hra (pravidla jsem měl přečtená před partií, nepočítám do tohoto času) trvala ve 2 lidech 3 a půl hodiny.
Nechci aby vypadalo jako přehnaná kritika, hra je graficky nádherná a zábavná, ale není to rychlovka pro příležitostné hráče.
Můj názor, samozřejmě že se může po několika partiích změnit.

6.3.2019 12:06:35

Je to dlouhé
Já hrál základ bez oráklu a bylo to nekonečné. Snad 4 hodiny a stále se to nikam neposouvalo. Možná jsme nečistili balíky nebo nevím, ale prostě to byla nuda. Přitom ta hra je krásná a mám rád deckbuilding, ale chtělo by to nějaký režim pro začátečníky, který se dá odehrát do hodiny.

7.3.2019 20:08:59

Za mě super
Hrajeme většinou ve dvou se synem (8 let), partie tak na 1,5h. Zatím čistě základní pravidla, ale samozřejmě normálně s orakulem. A většinou dostávám na frak. I ten setup hry, který je uznávám náročnější, se dá s trochou cviku a správném napytlikování a seřezení karet stáhnou na rozumnou dobu.
O víkendu jsem to teď hráli v 5ti a to bylo trochu peklíčko, přes 3h. Ale to bylo asi tím, že jsme hráli bez králové, královny (nechtělo se mi studovat nová pravidla), kteří jsou součástí rozšíření pro více hráčů a zřejmě ne bez důvodu - jsou to silnější vojenské jednotky a myslím že by to urychlili.
A jako všichni, musím pochválit nádhernou grafiku a jazykově nezávislé komponenty.

7.3.2019 22:18:22

Vybíráme z Bazaru

Na louce
Na louce
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas