Battalia: The Creation

xxxxxxxxoo hodnoceno 29x (Seznam vlastníků)

Battalia: The Creation - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasmagoria
G3
Autoři: Alexandar Guerov
Ledha Guerova
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

tak poprvé odehráno ve 4 a dojmy převládají za mně spíš pozitivní i
když pár negativ by se taky našlo, ale je fakt že jsme to hráli od 1 - 4 ráno
a zatím jen jen jednou, takže si celkový hodnocení ještě nechám po pár hrách.
1.1.2016 10:37:41

dojmy
Takže jedna hra hrána testovací ve 4, jen na dvě města 4. lvl, to se nedá moc hodnotit, spíše takové učení se mechanik, stihli jsme za ni jen jeden boj, než se obsadila 2 neutrální města jedním hráčem, ale po hře převládali celkem pozitivní názory...
Druhá hra pak hrána ve 3, už taková více full verze - i když teda hráno na 4. města 4 lvlu, ale zde už jsme rozjeli hru naplno a opět se mi vše líbilo a silně mi to hraní připomínalo fakt ty Heroes of might and magic. Deck building mechaniky mám rád, do toho stavění mapy - snaha stavět jen své cesty kolem svého území a měst, aby jste se tam mohli pohybovat zdarma, měli bonusy na boj a soupeři naopak museli zaplatit spoustu supply než se k nějakému vašemu městu dostanou.. Každý může tu strategii zaměřit trošku jinak, někdo hodně na boj, jiný může stavět a vylepšovat svá města a do toho třetí hráč hrál takový mix obou a jakmile se mu povedlo získat dost silných karet, tak v těch bojích pěkně řádil.. Stany a ambush mechaniky jsou velice důležité k nějakému smysluplnému zahrání či taktizování - např člověk nejde do někoho u koho ve stanech vidí silné jednotky, ale jakmile je ten člověk využije a zahodí, tak má najednou na zádech pěkný terč :)

Ještě bych dodal, že vizuál karet, dash boardů, hrdinů je opravdu hodně pěkný na takové ve světě neznámé studio a směle může konkurovat nebo i předčí nejlepší zavedené značky :)

9.1.2016 23:28:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Hráno sice jednou ale už musím srovnávat s Mage Knight
Sic jsem to hrál zatím jednou a plně jsem hru ještě asi nevyužil, ale nemůžu si odpustit srovnání s Mage Knightem, kterému se hra podle mě ač se to nezdá hodně podobá. Jako přednost tu vidím větší svižnost, jednoduchost a větší možnosti ve střetu s ostatními hráči. Deck-building zde funguje podstatně svižněji, mapa se taktéž tvoří v průběhu, ač funguje přece jen jinak. Čím není Battalia je MK a obráceně. Nepřijde to někomu taky tak?

6.3.2017 20:49:06

Mephisto
Hm, srovnávat s Mage Knightem mě opravdu nenapadlo (a obě hry mám oblíbené).
MK moc neberu jako deckbuilding, já to spíš beru jako vylepšování hrdiny. Tam ty karty navíc minimálně interagují.

Battalia je mnohem víc o deckbuilduingu. O víkendu jsme po delší době hráli (ve dvou) a povedlo se mi držet poměrně malý balíček karet, díky čemuž jsem vyhrál. Teda navíc vedle toho, že se mi povedlo ustát klíčový souboj v polovině hry při prvním napadení jednoho mého čtyřkového města, kdy manželka na mě zaútočila nakonec silou 15 a já jsem se nakonec se štěstím ubránil také hodnotou 15 i díky jedné schované kartě ve stanu se silou 3 :)

6.3.2017 22:46:55

Vybíráme z Bazaru

Urban Sprawl - nová a nehraná
Urban Sprawl - nová a nehraná
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas