Batman: Gotham City Chronicles

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Batman: Gotham City Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Monolith
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter


Ahojte,
má niekto záujem o túto hru (resp. podeliť sa o poštovné),
začiatok KS je 27.2. - v utorok :D
23.2.2018 17:27:59

Je to tady!!!
https://www.kickstarter.com/projects/806316071/batmantm-gotham-city-chronicles


❤️Founder of Deskovna.cz ❤️

27.2.2018 21:05:30

paráda
Vypadá to fakt dobře. Tedy alespoň modely, na hru jsem zatím nekoukal.

1.3.2018 18:13:23 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jsou ve hře nějaké speciální herní mechanismy?
Nějak jsem ještě nekoukal na videa.

2.3.2018 12:19:51

...
Po Conanovi som celkom pokukoval tak toto si už určite nenechám ujsť :)

2.3.2018 14:43:20

Pledge
All in je celkem ranec... Berete nejake rozsireni jestli jo tak jake?

2.3.2018 15:55:43

All In

Beriem všetko
Polarka - je to reskin Conana - podobne boardy pre hračov aj overlorda akurat zmenili perma death na možnosť znovu oživenia

2.3.2018 16:13:27

Překlad

Je šance že to někdo počeští (pravidla , scénáře)?..Karty a herní deska vypadá bez textu...

2.3.2018 21:08:27

to GeneralX
ahoj, Deimos napisal:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/preklady-pravidel-karet-atd-2/batman%E2%84%A2-gotham-city-chronicles-16603/

2.3.2018 21:47:57

Ďakujem icinko

Som rád že niekto to vôbec čítal, a ku prekladu : už mám "základnú verziu" od autorov.... tá sa ešte upravuje (podľa ich slov) preto ju ešte nehodili na stránku kampane KS .(až v druhom týždni chcú hodiť ku kampane aj pravidlá )

PS: samozrejme že všetko :D

3.3.2018 06:34:39

Herní mechanismy
Ahoj, máte někdo zkušenost s předchozými hrami od tohoto vydavatele? Jde mi o to, zda jsou zajímavé herně a zda to není jen hromada plastu. Mě osobně se na hře zatím líbí téma a zpracování. Zvažuji základ + Wayne Manor Expansion. Díky

3.3.2018 08:50:19

Conan

Hral jsem Conana a bavil me. Jen ta nevyrovnanost postav mi vadila. Nekdo tam byl vylozene do poctu.
Ohledne rozsireni pochybuju ze vyuziju Versus a vubec nevim co si myslet o Batmobilu. Ne ze by teda nebyl peknej :-) Ale jezdeni v aute uz bylo v zombicide a vubec me to teda nenadchlo

3.3.2018 09:17:24

Predchadzajúce hry

Len raz som hral Conana, zaujimavé , už sa teším ako tie herné mechanizmy použijú u Batmana. A vlastním poslednú ich hru Mythic Battle(okrem Johanky z Arku) a tu sa peeekne pohrali s figúrkami(detailmi) preto keď vyhlasujú že zase pokročili s úrovňou figúrok , tak tomu verím :D
Prekladám už pravidlá a herné mechanizmi sú na prvý pohľad zložité. ale stačí si pozrieť jedno video od Beast of War a vše je jasné :D

3.3.2018 09:21:52

Mechanismy
Nejlépe uděláš, pokud se podíváš na gp od beast of war přímo na KS stránce.

Ale ve zkratce. Hra má imho největší sílu ve svém aktivačním systému skrze kostičky energie. Jak pro hrdiny, tak pro padoucha. V reálu to znamená, že se např. aktivuje batman a zaútočí na nějakého šmejda. Utratí tolik energie, kolik chce (je daný nějaký max. limit) a podle toho si vezme daný počet kostek. Čím víc energie tím silnější útok. Hráč za padoucha se může rozhodnout, zda utratí energii na silnějši obranu. Oba mohou použít energii na rerolly. Řekněme, že Batman sejme šmejda a tím uvolní cestu jinému hrdinovi, který je lepší v jiné oblasti, např. manipulace s objectivy. Ten se nyní může aktivovat a utratit energii na pohyb a své akce. Pokud Batman chce a má energii, tak může konat dál. Ve hře je tedy velice důležitý resource management, protože na začátku kola si hrdinové obnoví jen menší počet energie, nebo musí odpočívat a defacto pasovat kolo. Energii hrdina ztrácí, pokud utrží zranění. Hra tedy nabízí hodně volnosti. Padouch spravuje "řeku", kde aktivuje dílky s jednotlivými oddíly šmejdů. Aktivace dílků vlevo je levnější než vpravo. Po aktivaci se dílek přemístí na pozici nejvíce vpravo. Padouch tedy může teoreticky aktivovat dva stejné dílky, ale vyjde ho to velice draho.
Rozhodně je to víc hra s plastem než plast s jakože hrou :)
___
redaktor Deskofobie

3.3.2018 09:30:45

Ad anglictina
Zacatek OT okenka "Nastvany duchodce"

Mozna uz prudim, ale vrta mi hlavou, kdyz uz teda mate nejakou zalibu, ktera vychazi primarne v anglictine, proc toho nevyuzijete a nenaucite se na tom anglicky?!? Vetsinou ta hra pracuje s par heslama, ktera byste do hlavy dostali, kdyz to budete hrat pravidelne...To je porad "počeštit, počeštit". To chcete, aby vase deti taky neumeli jazyk? Zla doba, kdyz se pocestuji i hry, kde jedina anglictina je "attack, defense, hit points " (Zombicide) nebo vubec zadna (Vzhuru do podzemi)

Konec okenka

3.3.2018 13:53:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad mechanizmy
Genialni resource management!!! Monolith treba vydal i Mythic battles, kde je tuna plastu, ale hra je to genialni ve sve jednoduchosti a zaroven elegantnich mechanizmech (se zranenim klesa sila jednotek, aktivace pomoci karet, draft). Nebal bych se toho dat all-in (kdybych uz nemel 3 velke hry)

3.3.2018 13:56:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson

Keď prekladám to znamená že angličtinu asi trošku ovládam :D (prekladám to pre tých čo sú trollovia a radšej nebudú hrať hru bo nieje v ich jazyku ,.....
áno aj takých máme v hernom svete - ba v mojej komunite :D : týmto pozdravujem Majo, Lukáš,.....
Toto si pekne opisal MBP , a aj Batmana s tým resource manažmentom
PS: prikladám Vám pravidlá aby ste aspoň nakukli na "schopnosti/talenty" postáv zobrazených na informačných kartách postáv, ktoré budú rozpísané práve v pravidlách
https://www.kickstarter.com/projects/806316071/batmantm-gotham-city-chronicles/posts/2127445?ref=backer_project_update

3.3.2018 15:42:22

Ra´s Al Ghul

Za ktorú pózu hlasujete? (ja za dvojku, ale súšam pretlačiť pózu Liama Neesona - viz. nižšie :P )

https://boardgamegeek.com/thread/1951970/poll-who-shall-rise-lazarus-pit

6.3.2018 02:55:47

Nehlasuju
Ty obrázky jsou takle pro mě extrémně abstraktní vůči minifigurce, že ani nebudu hlasovat. Kdyby udělali nějaké základní scatche nebo rendery, ale takle...

Póza jedna je nudná. Dvojka a trojka trpí na to, že obě se podle mě dají udělat dobře, ale i extrémně špatně. A protože máme jen obrázky z komiksu bez nohou, nejde prostě říci, co je lepší.

6.3.2018 12:37:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Ohledně ks

Pokud backnu bude to můj první kickstarter. Mám pár otázek
1. Můžu dát pledge třeba 1$ a v pledge manageru tam přidat cokoliv ?
2. Začíná pledge manager hned po skončení ks nebo až později?

13.3.2018 21:16:32

@Hondza
TL;DR

ad 1.) Ano
ad 2.) Ne

:)

ad 1.) Ano, ale není to pravidlem u každé kampaně. Tady však tvůrci tuto možnost nabízí.
ad 2.) Ne, zpravidla se PM otevírá až několik týdnů po konci kampaně.

13.3.2018 21:22:53

Finišovanie :D

no , ako ? .... zatial spokojný z KS ? ... či očakávali ste niektorú inú figúrku v SG ? .... (kto je tvoj obľúbenec ? ... ) :D

28.3.2018 00:12:10

Nakonec
Jsem nebacknul. Shlédnul jsem letsplay BeastsOfWar a je to na mě moc o kostkách.

28.3.2018 06:08:55

Harley ?

posledných 6 hod :D stihne to ? :P

31.3.2018 14:03:41

Je to šibeniční

ale doufám, že se to dá :D

31.3.2018 17:29:14

nestihlo,
ale stejně bude

1.4.2018 03:32:11

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars: Rebirth 2024 Core game KS
Black Rose Wars: Rebirth 2024 Core game KS
Akt. cena: 60 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas