nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plánovaná odstávka Zatrolených her - 2. pokus o přestěhování

Ve čtvrtek v časnýchg ranních hodinách (= od 5:30) bude probíhat stěhování webu na jiné servery. Z toho důvodu nebou Zatrolené hry dostupné a doporučujeme od cca 5:20 (ráno) raději nic nedělat, abyste nepřišli o svá data.

Držte nám palce, snad to již tentokrát dopadne... Předpoklad dokončení prací je cca 7:30 (opět ráno).

Zeus

Batman: Gotham City Chronicles

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Monolith
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Už jste hru hráli? Co říkáte na jednotlivé herní módy? Je hra vyvážená a má hráč za padoucha šanci, nebo jen dělá hrdinům setting?

Nás první hra teprve čeká a to v plném počtu hráčů.
______________
aka WantonDuke

12.6.2019 10:53:07

První dojem


Včera jsme odehráli první hru. Začali jsme prvním scénářem. Mé dojmy jsou následují:

- Docela chaos při přípravě. Obrovské krabice, spousta komponent a hlavně jednobarevných figurek, které se podle obrázků v pokynech pro přípravu hůře dohledávají. Navíc na obrázcích jsou některé figurky zrcadlově otočené a klame to. Chce to nabarvit.
- Mapa na první pohled jeden velkej chaos. Linie výhledu jsou takové nejasné. K pochopení pomohla aplikace, ale po třech hodinách to stále nemáme zažité.
- Pravidla psaná programátorským jazykem moc přístupná nejsou. Je v nich spousta zbytečných a opakujících se informací. Slušela by jim štíhlejší forma.
- Při první hře absolutně nejdou pobrat veškerá pravidla.
- Bez referenčních karet každého hrdiny (z boardgamegeeku) by jsme si ani neškrtli. Ta hromada nejasných ikon mi málem odrovnala spoluhráče.

Celkový dojem po první hře:
Za mě zatím dobrý. Rozjezd je sice těžký, ale užili jsme si zajímavé chvilky. Vidím v tom velký potenciál. Ke konci jsme zjišťovali, že spousta věcí má svou logiku a že hraní se stane intuitivním. Ale chce tomu dát čas. Chce to čas už jen proto, že scénářů je dost a každý může být jinak vybalancovaný. Hodnotit Batmana po prvních 3-5 hrách nemá absolutně smysl. Pokud tedy někoho neodradí ten náročnější nástup do jeho systému.

18.6.2019 09:05:01

dojem

Odehral jsem dvě hry a můžu říct, že je to zase jenom ekologická zátěž pro planetu Zemi (myslím tím tunu plastu, kterou hra obsahuje). Herně je to průšvih největšího kalibru. Tu hru si vůbec neužiješ, protože hraješ za hrdinu ale souboje s padouchy si neužiješ protože na to nemáš čas. Jednou si bouchneš a už ti nezbude čas dokončil cíl daného scenaře. Je to naprostá katastrofa. Od začátku víš, že tu hru nevyhraješ, protože to nejde. Dle mého by časem mělo Greenpease zasáhnout na stránkach Kickstarteru a zakazovat výdej her s milionem figurek, které defacto vůbec nepotřebuješ.

12.6.2019 13:25:37

re

Máme za sebou tři hry. Za hrdiny mi to přijde poměrně těžké a musí se sakra snažit a využít své schopnosti a vybavení na maximum aby zvítězili. Pravidla jsou sice jasná, ale tak nějak zvláštně napsaná, že jsme první dvě hry stejně hráli polovinu věcí špatně. Silně doporučuji vytisknout přehled symbolů schopností před první hrou jinak se ulistujete v pravidlech k smrti.:)
----------------------
Majitel liščí krabice

12.6.2019 10:56:18

Vybíráme z aukcí

Siege Storm (Kickstarter)
Siege Storm (Kickstarter)
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>