Bang! Zlatá horečka

xxxxxxxooo hodnoceno 183x (Seznam vlastníků)

Bang! Zlatá horečka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Bang!
Bang! Střela
Počet hráčů: 4 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je ?

Ahoj, už si někdo pořídil toto rozšíření ?
Jak se to hraje s ostatními rozšířeními, dá se to dobře začlenit ?
Nevíte zda plánuje vydat Albi v CZ ?
Díky všem za info.
5.1.2012 12:11:47

BladeBrown
Pokiaľ si to dobre pamätám, tak v CZ by to mal byť na konci jari. Určite to však bude v tomto roku.

Začleniť sa to dá k ostatným kartám, postavy (je ich 8) sú všetky pripravené práve pre toto rozšírenie, t.j. majú charakter, ktorý súvisí so zberom, resp. míňaním Zlatých nugetov a ak ich chceš používať musíš mať použiť rozšírenie, inak tieto postavy nemajú zmysel (napr. Dutch Will 4 životy: Vo svojej fáze 1 si potiahne 2 karty,môže odhodiť 1 kartu a získa 1 nuget.
FAQ: Odhodená karta musí byť jedna z tých, ktoré potiahol vo fáze 1).

Karty (presnejšie - Karty Vybavenia) sú špeciálne (je ich 24), teda netvoria balíček spolu s ostatnými, ale sú v inom balíčku (podobne ako High Noon, Fistfull of Cards alebo Wild West), z ktorého sa vždy vyložia práve tri karty a každý si môže za určený počet nugetov kúpiť kartu a získať tak jej efekt. Farby kariet sú ako klasické karty v hre, hnedé môžeš použiť ihneď, ale čierne musia ležať na stole (ako modré a zelené). Pri čiernych kartách, ktoré budú ležať pred tebou to bude fungovať tak, že ich bude môcť kúpiť iný hráč, ale musí ti zaplatiť o jeden nuget viac ako je jej cena (stále platí pravidlo, že nesmieš mať vyložené dve karty s rovnakým názvom, kedže aj z týchto kariet je určité množstvo). Cena karty je v pravom dolnom rohu karty. Hnedé Karty vybavenia sa musia zahrať IHNEĎ a čierne sa musia vyložiť IHNEĎ po kúpe. Vulture Sam napríklad nezíska tieto vyložené čierne karty po smrti postavy.

napr:
Opasok (2 nugety, 1 kus, čiernej farby): Vo svojej fáze 3 smieš mať až 8 kariet na ruke).
Ruksak (3 nugety, 1 kus, čiernej farby): Odhodením 2 nugetov si doplníš 1 život.

Nugety získavaš za zranenie iného hráča (vždy, keď si stiahne iný hráč jeden život, ty si pridáš jeden nuget) alebo za zahranie karty Pivo. V hre bude 30 nugetov a v anglicko-talianskej verzii to nebudú žetóny ale plastové kamienky. V CZ verzii sa uvažuje o tom, že by sa nugety mohli objaviť v podobe kariet, čo by znížilo cenu rozšírenia z cca 16 eur na 10 eur, no mne sa to veľmi nepozdáva (kamienky sú najlepšie).

Ďalšou novinkou je, že pribudne nový charakter (obojstranný) - na jednej strane Temný (Tieňový) pomocník, na druhej strane Temný (Tieňový) odpadlík - a bude sa medzi mŕtvymi postavami posúvať. Táto varianta umožňuje vyradeným hráčom ovplyvňovať hru. Po vyradení hráči síce odhadzujú karty, ale nechávajú si nugety. Vždy na začiatku ťahu ožíva ako "tieň" jeho predchádzajúcej úlohy. Doberá si 2 karty pokiaľ je možné tak ich aj využije, a potom jeho ťah končí(to znamená že sa nebude rátať ako prekážka medzi hráčmi). Taktiež nemá životy, čo znamená že Herb Hunter, Vulture Sam či Grreg Diger nedostanú nič. V podstate ide o Mesto duchov, s tým rozdielom že môže získavať nugety a následne si za to kupovať karty predmetov (okrem čiernych, lebo tie by musel vyložiť a až potom zahrať). Všetky možnosti oživenia postáv v Bangu sú kompatibilné s týmto variantom.

5.1.2012 13:50:44

Konečně venku.
Zlatá horečka už je v prodeji.
Podělte se prosím o své názory zda a jak se rozšíření povedlo.

28.6.2012 18:28:15

Tři dni plné zlaté horečky
Takže podle mého názoru starého Bangového hráče musím říci, že ač počáteční nedůvěra k žetonům, které mi ke karetce nesedí, jsem z rozšíření nadšený. Z jedné strany nutí hráče, aby agresivně šli do sebe a tím se hra zbytečně nenatahuje, ale z druhé strany jsou nákupní karty dost často léčivého charakteru, a tak zase naopak hru prodlužují. Pokud tohle někomu vadí, není problém odstranit z balíčku vybavení třeba panáky, které jsou vlastně takovým levným pivem za jedna.
Co se týká nových postav, tak ty, co pracují s "goldy", jsou všechny vesměs dobré, protože pracují s novým pravidlem, ale například Don Bell (4 životy, Na konci svého tahu otoci kartu. Je-li to srdcová nebo kárová, zahraje 1 extra tah) je zase další přesílená postava, se kterou nemůžou postavy jako Black Jack soupeřit. Ale k těm přesíleným postavám z Divokého západu se hodí.
Novou roli jsme nějak nezkoušeli, uvidíme ještě, jak se to vyvrbí.

Takže shrnuto a podtrženo: Nový prvek se zlatem hodnotím na výbornou a nové postavy jsou vždy dobré. Jen začínám mít pocit, že s každým rozšířením jsou silnější a silnější.

5.8.2012 18:33:26

muze nekdo potvrdit ci vyvratit
Nejak to ve me budi neduveru.
Podle toho co jsem o tom cetl a slysel , mam z toho dojem ze system valounku obvzlaste jejich ziskavani (za zraneni kohokoliv dostanes 1 valounek) zvetsuje vyhodu predevsim u hracu kteri jsou utocni.
Billy thy Kid , Slab the Killer ad.
A naopak hrace kteri maji obranne funkce se jejich vlastnost nijak vice nezuroci.
To se mi nelibi.

A dale kdyz uz mam voulcanic , cozpak uz to neni ohromna vyhoda ze muzu kosit hrace okolo , a s timto rozsirenim za to dostanu jeste valounky , za ktere si hned dokoupim dalsi vyhody.
To se mi take nelibi.

Prijde mi ze jakmile se nekomu podari dobre zautocit , tak se za nim vezou valounky , z toho dalsi vyhody z veci zakoupenych za valounky a z techto vecich nasledne napr. obranne vyhody Calomet , z nichz plyne ze na moji postave si nikdo jen tak hrabat valounky nebude. Proste se vyhody zacikli a nasobi a takoveho hrace je hodne tezke od techto vyhod odstavit a hodne to zvrati hru hru, treba jen nahodnym liznutim jednech indianu.

Na konec musim napsat , ze jsem priznivcem Bangu a kdyz mam prilezitost tak si ho rad zahraju.
Dekuji za odezvu.

9.8.2012 22:15:10

Rovnovaha
Hrali jsme to asi tyden na dovolene. Zlate valouny mely uspech. Rozsireni rozhodne hru nikterak nekomplikuje a pridava to celkem intuitivni odmeny za aktivitu (ubrani zivota hracum). Hrali jsme i tu variantu stinovych banditu/pomocniku. I to se osvedcilo, protoze to resi problem "cekani az se ostatni vymlatej".

A ze to zmeni rovnovahu ve hre a posili nektere postavy? No ano posili, ale vzdyt ani nejzakladnejsi bang nema vsechny postavy stejne silne a presto se da vyhrat za kteroukoliv z nich. A i ostatni rozsireni maji vetsinou silnejsi postavy nez jsou v zakladu. Proste to clovek nemuze brat tak vazne. Bang je super hra, kde jde hlavne o zabavu a velkou roli hraje nahoda. A zadne rozsireni z toho sachy neudela a ani nikdy udelat nemelo. Od rozsireni ocekavam, ze udela hru zabavnejsi, ze se rychle neohraje, ze vnese neco noveho do hry. A to Zlate horecka podle mne splnuje.

9.8.2012 22:41:20

rovnovaha
Ja vim ze to nejsou šachy a že ani zakladni bang neni vyrovnany.

Zajimalo me, zda pokud budu mit Voulcanic a 3 Bangy , pokud to nevede k tomu ze hru vyhraju protoze nejen ze nekoho zrejme skoro odpravim ale ziskam vyhodu a na zaklade toho treba koupim vylepseni ze budu moci dolizavat vice karet na zacatku sveho kola.
Z toho vypliva ze budu mit pristi kolo vice Bangu a uz to jede.

A to same pokud bud mit Houwitzer a Indiány , jestli to neni tak silna dvojice karet ze to povede k vyhre ?

Coz by asi nebylo pro hru uplne nejlepsi.

Diky za odpoved.
Jeste nekdo mate nejake zkusenosti ?

Nikdo jiny jeste nehral ?

9.8.2012 23:00:23 | Upraveno autorem (porovnej)

hrajete někdo
Nějaké další dojmy a zkušenosti ?
Díky za info.

20.8.2012 10:31:37

hrajeme
hrajeme a po Městě duchů rozhodně nejlepší rozšíření. Valounky pěkně oživují hru a jediné co mě přijde nevyvážené je Don Bell. Hru to víceméně urychluje (můžete kupovat BANG za valounky), pokud se nehrají stínové role (a to my, stejně jako balíček Divoký západ, nehrajeme). Sice ti dokáží indiáni nebo gatling nabrat hodně valounků, ale u nás je zákon schválnosti, že když se to zahraje tak se všichni stejně vyhnou.

20.8.2012 12:15:11

Výhoda útočných postav. Vulcanic, Indiáni a Kulomet
S těma útočnýma a obrannýma postavama: Podle mne mají zase obranné postavy výhodu, že méně ztrácejí životy a můžou si tak dovolit zahodit pivečko pro penízky.

Indiáni a Kulomet:
Pokud vám tyto karty připadají přesílené, není problém přidat si do domácích pravidel eratu: Jednou kartou lze získat jen jeden valoun. Tudíž i když na Indiány uberu život třem hráčům, dostanu jen jeden valoun.

A co se týká Vulcanicu: My hrajem už roky pravidlo, že BANG! je tvoje poslední karta v kole. A pokud máš Vulcanic nebo jsi Willy the Kid, můžeš po kartě BANG! hrát už jen další kartu BANG!. Tudíž už nemůžeš získaný valoun utratit.


Don Bell je fakt prase, to bez debat.

27.8.2012 22:17:34

balíček vybavení - Láhev
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či funguje karta Láhev (balíček vybavení) zahraná ako panika na vzdialenosť 1, ako je to pri tejto karte v klasickom balíčku, alebo či nemá obmedzenú vzdialenosť. ďakujem.

28.2.2014 15:35:04

Vybíráme z Bazaru

štěkající koťátka
štěkající koťátka
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas