Bang! Údolí stínů

xxxxxxxxoo hodnoceno 182x (Seznam vlastníků)

Bang! Údolí stínů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Bang!
Bang! Střela
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otázky ohledně pravidel

Během hraní jsme narazili na pár věcí, co si o tom myslíte?

1. Duch - kolik karet může mít v ruce na konci svého tahu, když nemá životy? Může si před sebe karty vykládat?
2. Lemat - pokud zahraje jinou kartu jako Bang!, může ještě zahrát klasický Bang! ?
3. Mick Defender - pokud na něho někdo zahraje např. Vězení, Odměnu nebo podobné karty, karta se odhazuje?
4. Dvojitá rána - a) pokud se hraje, je považována jako vylepšený Bang! a v tomto kole už kartu Bang! "bez vylepšení" nelze zahrát?
- b) lze na vyhnutí použít i barel nebo popřípadě jiné karty s efektem VEDLE! a nebo je přípustná jen právě karta VEDLE!
- c) pokud takto dojde k zasažení hráče, který má před sebou Odměnu, lze si líznout kartu za odměnu (tudíž to samé jako v podbodu a, je to Bang! ?)

Osobně si myslím, že podbody a) a c) se vzájemně vylučují, takže by měl platit jen jeden, ale FAQ ještě nejsou...
15.10.2011 01:08:29

Randy
Udoli stinu jeste nemam, ale snad brzy mit budu, takze ti poradim jedine a to sice forum fandu bangu na www.bang.cz a tam se ptej, pokud uz tam podobne otazky nepadly.

15.10.2011 08:43:00

Odpoveď
1.Neviem, ale môže vykladať karty.
2.Neviem
3.Nie
4.a)Neviem
b)Áno ale i tak to musia byť 2 Vedle!
c)Neviem, ale asi áno
Nemyslím si že FAQ vyjdu kým sa to nebude predávať v Taliansku a Anglicku

15.10.2011 10:12:49

Dvojitá rána
a) Na kartě je přímo vysvětleno že se hraje společně s kartou BANG a tu můžeš zahrát pouze jednu čili to chápu tak že už další BANG samozřejmě hrát nesmíš.

b) zde si nejsem jistý-na kartě je, že stačí na vyhnutí jedna karta vedle, takže asi i když použiješ ůspěšně pouze barel vyhnul ses a neztrácíš žádný život.

c) dle mého souvisí s a) a odměnu si bere

15.10.2011 10:47:30

odpovede
1. podľa toho koľko si má postava brať na začiatku hry
2.nie je to namieto Bang!
3. Micka Defendera nechápem poriadne ani ja takže neviem
4.a nie je to ako vylepšená karta Bang!
b no to nevirem ae asi aj Brel
c ano pri každom zásahu aj npríklad ´=ňUderom

30.10.2011 09:31:35

Chřestýš
Když mám před sebou chřestýše, tak si na začátku tahu otočí kartu, jsou-li to piky ztrácím život, jinak jsem v pohodě. Nikde se však nepíše, co s chřestýšem dále, hrál jsem to tedy tak, že jsem otáčel na chřestýše každé kolo, dokud mě ho nezbavili dobří bratři Daltonové. Ostatní pistolníci u stolu tvrdili, že po prvním líznutí mám chřestýše odhodit, jako u větení, ale to se mi zdálo moc slabé, na to jak ostatní karty ovlivňují hru.

... taky se mi nelíbí, jak ty nové karty září v balíku, Bang! a Dodge city jsou již značně zašlé za ty roky hraní. Každé další rozšíření přidávalo nový lízací balíček pro šerifa a nové charaktery, které se nežmoulají celou hru v ruce, ale leží na stole. Teď však přišly nové hnědě a modré karty a jdou na první pohled odlišit. Asi si je vezmu stranou a budu na nich svačit ...

19.11.2011 14:53:35

Štrkáč
Štrkáč (Chrestýš) sa dá odstrániť ako každá modrá karta - Cat Balou, Panika!...

19.11.2011 17:26:22

canucks333
4c - úderem určitě ne, na kartě je výslovně napsáno kartou Bang!

20.11.2011 01:14:59

andy636
jasný, stejně jako cokoliv jiného, to vím. Já se jen ptal, jestli platí jako vězení jedno kolo, ale předpokládám, že tam je, dokud se neodstraní, jak jsem to hrál.

20.11.2011 13:21:04

názor
hrál bych to takto

1)Duch - nemá žádné životy, tudíž na konci svého tahu odhodí všechny karty na ruce. Vykládat před sebe ale karty může. (ALE podle nápisu na kartě by to mohlo být chápáno tak, že Duch bude mít maximum životů své postavy, o které nemůže nikdy přijít dokud nebude odstraněn. Takže maximum karet v ruce po konci tahu bude moci být stejně velké jako maximum životů této postavy.)

2)Lemat - hráč může hrát kartu Bang! pouze jednou za kolo, z popisu karty vyplývá, že pokud použije Lemat, kartu Bang! již zahrát nemůže.

3)Mick Defender - Může se vyhnout efektu karty kromě karty Dynamit. Na vězení lízne kartu, efekt karty se vyhodnotí a pokud to bude znamenat, že Mick má zůstat ve vězení, může se pomocí karty Vedle efektu vězení vyhnout. Nicméně karta vězení se tak jako tak odhodí.

4)Dvojitá rána - a)tady si nejsem jistý, dle mého názoru může hráč zahrát ještě klasickou kartu Bang!

Karta Dvojitá rána není kartou Bang! proto ji můžete zahrát a pak ještě vystřelit Bang! Protože soupeři stačí k vyhnutí pouze jedna karta Vedle, zdá se mi to celkem vybalancované.

b)Tak toto je věčně obehraná otázka na kterou bych také rád znal odpověď. Výklad karty zní, že stačí použít jednu kartu Vedle! Otázka je, jaký je přesný výklad karty Barel, apod. Opět viz. výše, aby to bylo vyvážené, hrál bych na vyhnutí jen karty Vedle!, ale to už je asi věc názoru.

c)Odměna se vztahuje pouze k zásahu kartou Bang! tudíž si jí vzít nelze.

5.2.2012 12:41:10

RE:
Duch - nesmie mať karty v ruke po 3.fáze.
Lemat - Áno, po využití tej schopnosti už Bang! zahrať nesmie
Mick D. - Presne tak
Dvojitá rana:
a)Podľa mňa môže, ale to je môj názor
b)Na karte je napísané "jedna karta VEDLE!" takže iba karta Vedle!
c)Rovnako ako v minulom bode tam je písané karta a nie efekt takže kartu nezískaš
Ja osobne teda s Machy súhlasím.

5.2.2012 18:07:29


Mám dotaz, hráli jsme hru kde postava Henry Block (hráč který si vezme nebo odhodí kartu z Henryho ruky nebo ležící před ním, je cílem efektu Bang) měl poslední život. Když bych mu vzala kartu třeba Panikou, můžu potom na jeho schopnost použít kartu "opětovná palba", tím pádem ho zabít?

2.5.2021 11:22:07

@Elnie na kartě chřestýš není napsané že se má odhazovat, v pravidlech není, že se má odhazovat, takže se podle mě nemá odhazovat

1.9.2021 19:04:14

2 na kartě se píše “může použít jako kartu bang”, což znamená, že se ta zahraná karta počítá jako bang, čili podruhé vystřelit nemůžeš
3 ano, jak jinak
4a karta se hraje společně s kartou bang, čili karta bang již byla zahrána a další bang zahrát nemůžeš
4b předpokládal bych, že se tím myslí jakákoliv karta s efektem vedle, protože je zahrán bang, kterému je třeba se vyhnout, a karta dvojitá rána nevyžaduje další efekt vedle
4c druhé zranění je technicky způsobeno kartou dvojitá rána, takže se asi bere jen jedna karta za kartu bang

1.9.2021 19:23:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Keyforge
Keyforge
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas