nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bang! Duel – Odpadlíci

Rozšíření pro hru: Bang! Duel
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
dV Giochi
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na obzoru se objevila pevně semknutá banda pistolníků, připravená na cokoli: odpadlíci. Kdo má odvahu se jim postavit? Muži zákona? Bandité? Mají nové karty zásob - budete potřebovat pevné nervy na boj proti jejich špinavým trikům. A pokud je nemůžete porazit, možná se s nimi můžete spojit!

Rozšíření Odpadlíci pro karetní dvojkovku Bang Duel přináší nové postavy odpadlíků (z řad mužů zákona a banditů), nové herní karty a čtyři nové módy hraní. Jeden z těchto módů vám umožní zahrát si ve třech hráčích, což doposud nešlo. 

Rozšíření obsahuje:

  • 20 herních karet a 6 karet postav pro odpadlé muže zákona
  • 20 herních karet a 6 karet pro odpadlé bandity
  • 10 žetonů nábojů (stejných jako u základní hry)
  • 1 žeton aktivní postavy s logem odpadlíků v zelené barvě
  • pravidla

Nové karty:

Mezi novými herními kartami jedna novinka převyšuje ostatní a to jsou karty se zeleným okrajem. Jemnují se karty zásob a musíte je před použitím vyložit před sebe stejně jako karty vybavení. Vykládají se podle pravidel karet vybavení, s tím rozdílem, že jejich účinek smíte využít až v dalším kole. Váže se k nim i jedna výjimka, kdy je můžete zahrát už v kole vyložení a to pouze jako odpověď na karty duel a indiáni, které na vás byly zahrány.  

Nové módy: 

  1.  Odpadlík vs muž zákona - Pravidla zůstávají stejná jako v základní hře, pouze místo bandity nastoupí odpadlík. Vezmete všechny postavy a herní karty odpadlíků, čímž vznikne balíček "nové frakce". Partii zahájí muž zákona se čtyřmi kartami na ruce, odpadlík s pěti kartami. 
  2. Odpadlík vs bandita - Stejný princip, jako mód číslo jedna, pouze místo muže zákona nastoupí bandita. Hru začíná bandita s pěti kartami, odpadlík má na ruce čtyři karty.
  3. Posily - Každá karta z rozšíření Odpadlíci ma na rubu symbol. Jde buď o symbol odpadlého muže zákona, nebo bandity. Podle těchto symbolů karty zatřídíte do balíčků ze základní hry, čímž oba balíčky výrazně posílíte. Pravidla zůstávají stejná jako v základní hře, včetně její přípravy. 
  4. Mexický favorit - Pravidla zůstávají v podstatě stejná jako v základní hře. Mění se pouze cíle hráčů, způsob použití některých karet, a každý hráč začíná pouze se třemi postavami. Zákon jde po odpadlíkovi, ten po banditovi a trojúhelník uzavírá bandita jdoucí po zákonu. Pravidla pak podrobně rozebírají v jakém pořadí se vyhodnocují různé efekty zahraných karet, a na které cíle lze hrát některé karty (především ty, co cílí na více postav). Vítězí hráč, který první potazí svůj cíl. 

Konec hry: 

Stejně jako u základní hry, končí každá hra po úmrtí první postavy. Hráč, jehož postava byla poražena, prohrává.  

Autor: El Diablo

Další názvy této společenské hry

  • BANG! The Duel: Renegades

Vybíráme z aukcí

Tainted Grail (KS core box)
Tainted Grail (KS core box)
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>