nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bang!

Počet hráčů: 4 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Albi
Albi Polska
Bard - Centrum Gier
daVinci games
Kaissa Chess & Games
Mayfair Games
PS-Games
Tilsit
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Výměna zbraní


Ahoj, mám takový dotaz...probíhá 2.fáze mého tahu, dejme tomu mám shofieldku (pistol na dostřel 2) a zahraju bang, potom si třeba panikou přiberu volcanic a mám ještě v ruce bang co chci zahrát...
a)můžu si vyměnit volcanic za shofield.( to bych ale musel shofield zahodit a tím pádem nastává 3.fáze, takže už bang nemůžu zahrát ne??)
b)panikou si můžu vzít shofield do ruky, vyložit si volcanic a zahrát další bang
c)když už vystřelím z shofieldky, nemůžu potom změnit pistoli na volcanic (i pomocí paniky) a vystřelit s ní další bang

9.8.2019 22:02:45

Výměna zbraní

Výměna "nevolcanické" zbraně, ze které už se střílelo, za Volcanic a následné pokračování ve střelbě je možné. I když logičtější by bylo vyložit hned Volcanic a rovnou střílet (pokud to nevyžadují okolnosti, např. na jednoho hráče s 1 životem potřebuji větší dostřel, eliminuji ho a chci střílet na dalšího, kterého mám na vzdálenost 1).
Jen bych upozornil na nepřesnost, že výměnou zbraně (a tedy odhozením té původní) se automaticky nepřechází do 3. fáze. Ta nastává až tehdy, kdy už nechceš/nemůžeš nic hrát. Zde se odhazují karty, jejichž počet přesahuje aktuální životy. Tohle odhazování je speciální a nesouvisí s odhazováním během 2. fáze.

| 0 | 10.8.2019 11:11:58

Re: Výměna zbraní

Shark má pravdu. Jediné co v rámci výměny zbraní nesmíš udělat je vyměnit zbraň za tu samou (např. Schofield za jiný Schofield, což by se mohlo hodit např. Suzy Lafayette).

0 | 10.8.2019 12:31:28