Bang! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla pro 2 hrace

Kazdy hrac ovlada 3 postavy. Jeden na strane zakona ovlada serifa a jeho pomocniky a druhy ovlada renegata a dva bandity.
Cilem hry je zabit protivnikovu hlavni (serifa nebo renegata) postavu. Neni tedy nutne zabijet pomocniky.
Role jsou od pocatku jasne, takze je videt jaka postava je pomocnik, bandita, serif a renegat.

Rozdeleni roli a postav:
Kazdy hrac ma tedy pred sebou radu 3 postav, kde uprostred je vzdy hlavni postava. Tedy rozestaveni bud bandita-renegat-bandita nebo pomocnik-serif-pomocnik.
Vzdalenosti se pocitaji stejne jako pri klasicke hre. Tedy serif-bandita bude na zacatku 3, badita-renegat 1, bandita-bandita 2.
Po rozhodnuti, kdo je na strane zakona si kazdy vybere nahodne 4 karticky postav a z nich 3 priradi rolim. Plati vsechny vlastnosti roli jako pri klasicke hre.
Take plati pocet zivotu s tim, ze renegat a serif maji o jeden vice nez ma uvedna postava.
Prirazeni postav provadi tak, aby to protihrac nevidel a az budou mit oba dva prirazeno, tak otoci postavy licem nahoru a seznami protihraci jake postavy ma.

Rozdani karet:
Na zacatku hry dostane hrac ke kazde postave 2 karty (licem dolu, aby protihrac nevidel, jake karty ma) a 3 karty do ruky.
Na 2 karty u hrace se samozrejme hrac podivat muze, ale nesmi je prehazovat k jinym postavam nebo vymenovat s kartama v ruce.

Odehrani kola:
Zacine hrac na strane zakona s postavou serifa.
Vezme si dve karty z balicku (pripadne pokud ma specialni vlasnost postavy u serifa, tak se muze zaridit podle ni).
Ma tedy 3 karty po rozdani v ruce, 2 karty z balicku (pokud postava neumoznila jinak) a vezme si do ruky take 2 karty polozene u serifa.
Hraje stejne jako pri klasicke hre (vyjimky nize).
Modre muze prikladat pouze k aktualni postave, za kterou hraje (s vyjimkou vezeni - viz dale).
Po odehrani mu mohou zustat na ruce nekolik karet, se kterymi nalozi nasledovne. V ruce si musi nechat tolik karet, kolik ma pred sebou postav (na zacatku 3 postavy, takze 3 karty). Pokud ma mene karet nez postav, tak si je necha v ruce vsechny. Pokud ma vice karet nez postav, tak zbyle nabytecne karty muze odlozit k postave, za kterou v tomto kole hral, ale muze odlozit maximalne tolik karet, kolik ma postava zivotu. Zbyle musi odhodit. Par prikladu: a) ma 3 postavy, v ruce 5 karet, aktualni postava 1 zivot, pak si necha na ruce 3 karty, 1 licem nahoru polozi k postave (aby protivnik nevidel, co odlozil) a 1 kartu odhodi. b) 2 postavy, 6 karet, aktualni postava 4 zivoty, pak si necha v ruce 2 karty a 4 prilozi k postave.
Toto je jedina chvile, kdy muze mixovat pri zacatku kola karty z ruky a kartama u postavy a vybrat, ktere si necha v ruce (prenese v nasledujicim kole k dalsi postave) a ktere si ponecha u postavy.

Stridani hracu:
Po odehrani vyse uvedeneho kola hrace A, hraje protihrac B se svou aktualni postavou a az odehraje ten, tak hrac A bude mit aktualni postavu vpravo od predchozi.
Takze se vzdy strida hrani jedne postay hrace A a jedne hrace B. Aktualni se vzdy posouvaji.
Priklad: Kazdy hraic maji po 3 postavach, zacal serif (hrac A), takze se postavy stridaji nasledovne: serif (hrac A), renegat (hrac B), pomocnik vpravo od serifa (z pohledu hrace A), bandita vpravo od renegata (z pohledu hrace B), pomocnik vlevo od serife (z pohledu hrace A), bandita vlevo od renegate (z pohledu hrace B), serif (hrac A), renegat (hrac B), atd.
Pokud jedna postava je zabita, tak hrac, co ma jen 2 postavy, strida hrani s nimi.

Doplneni:
1) Pokud hrac A vystreli(nebo pozve na duel) na postavu hrace B, tak ten se muze branit jak kartami, ktere ma v ruce, tak kartami u postavy, na kterou je mireno. Pozor, ale nesmi se karty mixovat, tedy vyuzit tohoto vystrelu k promichani karet odlozenych a v ruce!

Vyjimky z klasicke hry:
1) pivo - nezachranuje postavu pri zabiti
2) kulomet - strili na vsechny postavy protihrace. ten se tedy musi branit 3x missed. kazda postava "hraje za sebe", takze se brani bud kartou z ruky nebo kartou polozenou u postavy. nemuze napriklad serif, ktery ma 2x missed odlozen u sebe ho pouzit jednou pro sebe a podruhe pro pomocnika. Pokud vsah hrac ma v ruce 3x missed, tak je vsechny muze pouzit na obranu svych postav. Postava, ktera se neubrani, prichazi o jeden zivot. Pokud zadna postava nema u sebe missed (nebo ho nechtel hrac pouzit) a z ruky pouzil jen 1x missed, pak si muze hrac, co se brani libovolne vybrat, kterym 2 postavam po zivote ubere. POZOR - kulomet je nepresny, takze hrac, ktery jej pouzil zaroven zasahuje jednu svou postavu (ne tu, ktera strili), takze se musi take 1x branit missed. Pokud ma uz jen 2 postavy, tak automaticky zranuje tu, ktera kulomet nepouzila, pokud ma jen jednu postavu, tak nezranil nikoho u sebe.
3) indiani - stejne chovani jako u kulometu, s tim, ze se brani bang!. Take zraznuji jednu z postav u hrace, ktery kartu pouzit.
4) vezeni - muze se dat pouze k roli pomocnika nebo bandity. ne k roli serifa ani renegata (v tomto jsou si pro 2 hrace rovni). Vezeni plati na 3 kola (mozne je i dva, nekdy to jde nekdy ne). Preferuju 3, protoze ma vzdy ustredni postavu, kter muze mit karty a likvidaci vezeni. pokud ma hrac A uz jen serifa a hrac B si lizna vezeni, tak jej muze odhodit a liznout si kartu novou.
5) dynamit bere 2 zivoty a pohyhuje se proti smeru hodinovych rucicek pres vsechny postavy, takze kdyz odehraje dynamit prava krajni postava hrace B, tak predava dynamit leve krajni postave hrace A (z pohledu hrace A)
6) obchod - vylozi se tolik karet, kolik je v hre postav. prvni kartu si bere hrac, co pouzil obchod, druhy protihrac, atd. Kazdy si ale muze vzit jen tolik karet, kolik ma postav. Priklad hrac A ma 2 postavy, hrace B ma 3 postavy, obchod vyhoil hrac A. Karty z obchodu si ted yvybiraji v poradi: A-B-A-B-B
7) pokud zbyde hraci posledni postava, tak piva stale plati a muze si vzdy obnovovat zivoty. I v pripade, ze zustane serif a renegat (toto je mozne zmenit, moc casto se nam to nestavalo :-))


Takto to hraju se synem asi 3 roky a postupne jsme pilovali az do teto podoby. Posledni 1,5 roku uz jsme pravidla nemenili a jsou takto ustalena. Delka hry je od 15minut do 1h podle postav a karet.
18.5.2009 13:29:17

1v1
my sme si urobili taku jedna versus jedna variantu, ze kto koho skor zabije :P Samozrejme odpodava ten prvok, ze nevies koho mas zabit a podobne, ale zas si nuteny dokonale pouzivat svoju postavu a karty co mas, takze je to fajn na zdokonalovania hernej techniky :)

5.3.2010 11:48:36

2 hráči oficiálně = Face Off
Pro dva hráče vyšlo oficiální rozšíření nazvané Bang! Face Off (http://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/18954/bang-face-off).
Dalo se svého času stáhnout zadarmiko někde, ale teď už ho prodávají za 3 dolce.

5.3.2010 11:53:55

?
kde sa to da kupit?

5.3.2010 13:32:23

3 vteřiny gůglení
http://www.bang.cz/download/faceoff_cz.pdf

5.3.2010 13:34:16

to Kandelabr
Jo, já jsem si říkal, že jsem to odněkud stahoval kdysi, tak jsem to hledal na BGG a tam měli jenom tu placenou. Google knows :-)

5.3.2010 14:16:41

:)
dik :) ja som to hladat v shopoch :)

5.3.2010 14:37:49

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (CZ) - druhé vydání
Loděnice (CZ) - druhé vydání
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas