Bang! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 7
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Emiliano Sciarra
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké rozšíření

Chci se zeptat, které rozšíření (české) je skoro "povinné" a které už je "tahání peněz". Mají v tomhle BANGaři jasno?
3.11.2013 21:06:48

Rozšíření
Ahoj, vlastním to úplně kompletní takže jak to vypadá z mého pohledu, připouštím, že Bengař ale nejsem a hraji to opravdu sporadicky. Nicméně k té hře je nezbytné snad jenom jedno rozšíření

Bang! - Město duchů

bez tohoto je to poloviční hra. Další rozšíření jako:

Bang! - Fistful
Bang! - Divoký západ
Bang! - Údolí stínů

jsou vyloženě navíc. Pravda je, ale že Údolí stínů přidává nějaké nové hnědé karty, Fistful přidává situace každé kolo a Divoký západ z té hry udělá trochu více party hru. Nicméně otázka je v jaké skupině to chceš hrát. Vyloženě zajímavé rozšíření mi snad přišlo jenom Divoký západ které přidává do hry docela zajímavý party element.

Mno a poslední rozšíření

Bang! - Zlatá horečka

Mě osobně přijde jako solidní ždímání značky. Přidává do hry naprosto nový element, čímž ztěžuje pravidla a protože tuhle hru hraji převážně s nehráči tak je to docela problém.

Abych ale nebyl kritický, každé rozšíření přidává něco málo do hry. Rozhodně se mi z některých rozšíření líbí možnosti, kdy se již vyřazení hráči vrátí opět do hry, jako různé karty Ducha a podobně. Nicméně kdybych nebyl ujetý na to, že musím vlastnit všechna rozšíření asi by skutečně stačil jenom základ a Město duchů (bez kterého si hru nedokážu představit).

Mimochodem trochu mimo téma, pokud se rozhoduješ nad koupí této hry, tak bych nejdříve zvážil jestli by ti více nevyhovoval Samurai Sword, já osobně docela zvažuji, že si ji buď koupím a nebo za ni Bang vyměním.

3.11.2013 23:47:29

BMAJTZ
Díky moc, presne takovou odpoved jsem si predstavoval.

Mesto duchu jsem parkrat hral a prislo mi taky zajimavy.
Divoky zapad mi prisel (presne jak pises) takove party zlepseni, ale libilo se mi.
Zlata horecka mi prisla divna, protoze podle me kazi hru. Treba ta "indianska fajfka", ktera zpusobi, ze na tebe neplati karove karty je ulet. Uz to pak neni jednoducha strilecka :)

Ostatni dve (Fistful, Udoli stinu) neznam, takze pokud by mel nekdo nejake nazory, tak sem s nimi...

Mimohodem podle me je skoda, ze kdyz se prvni rozsireni jmenuje Mesto duchu, tak o duchovi to moc neni - mohl by byt silnejsi :)

4.11.2013 08:32:48 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas
tak město duchů je spojení původních high noon a dodge city a podoba ducha je tam právně v podobě jedné z těch událostí v z high noonu.

k otázce který rozšíření pořídit bych se přiklonil spíš k názoru že žádné. Bang sice mám docela rád, ale v zásadě ty rozšířené hře moc nepomáhají a dělají z toho ještě větší luck fest. Jediné co mě z nových rozšíření vždy baví jsou nové postavy.
Za ty peníze je lepší pořídit další karetku třeba toho samuraje.

A jestli máš rád bang tak bych raději sáhl po king of tokyo.

4.11.2013 10:18:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Město duchů
je povinností ve velkém počtu hráčů. V menší skupině stačí základ, tak jak píše paladin. Uvedu důvody. Základní bang je až pro 7 lidí (MD dokonce pro 8). Ve větším počtu lidí se poměrně snadno stane, že hráč, který sedí napravo od šerifa se vůbec nedostane na tah, kór když si vezme postavu se 3 patronama. Než na něj dojde řada, může se klidně stát, že:
- je cílem útoku šerifa
- je před ním na tahu 6 hráčů, kdy každý má možnost zahrát globální kartu (Indiáni, kulomet)
- je před ním na tahu 6 hráčů, kteří mají možnost zahrát duel
- předposlední hráč si na něm s chutí sgustne s vidinou odměny

a to je pak móóc zábavná hra ... V takovém případě je řešení MD se svými zelenými kartami, které hru výrazně "naředí".

Bang má být ze své podstaty rychlá jednoduchá rubačka - další rozšíření (kromě postav) mi v tomto ohledu přijde kontraproduktivní

4.11.2013 10:28:48

@cartas 

Město duchů + Údolí stínů

 

Město duchů je asi vážně povinnost, ale Údolí stínů je jednoznačné mé nejoblíbenější rozšíření. Je plné chytrých karet, které nemění charakter hry, pouze zvětšují zábavu :)

20.2.2022 15:47:24

Souhlasím s tím že Město duchů je opravdu povinnost. Jen mě trošku zaráží že se nikdo nezmínil o rozšíření Ozbrojené nebezpečí. 

Rozšíření spočívá v přidání oranžových karet, které se vykládají stejně jako modré nebo zelené. Jediný podstatný rozdíl je, že se aktivují kostičkami, které hráči získají vyložením oranžové karty (přidají si promo na ni tři kostky) nebo vyložením modré karty, kdy si přidají jednu kostku na postavu. 

S tímto rozšířením se mi hra zase trošku oživila, hlavně některé karty jsou tam opravdu zajímavé (Bomba, Stepní běžec) a dává to hře trošku více strategie.

Chápu že někteří mají Bang jako rychlou střílečku, ale pokud ji chcete oživit něčím novým, tak bych se toho nebál. 

25.12.2023 21:25:26

Vybíráme z Bazaru

Bot Factory (CZ Tlama)
Bot Factory (CZ Tlama)
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas