nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bamboleo

Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Kaissa Chess & Games
Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Jacques Zeimet
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Máchale, spadlo ti to. Asi vítr, né?"

Bamboleo je podobně jako Hamsterwheel nebo Villa Paletti postřehovou hru vyžadující od hráčů především zručnost, koordinaci oka a ruky a dobrý odhad.

Obsah a příprava hry: Hra se skládá z kulaté dřevěné desky, stojánku, dvou korkových koulí a třiceti dřevěných hracích kamenů různých tvarů a hmotností. Koule se umístí na stojánek, všechny hrací kameny na desku a deska s kameny se posléze vybalancuje na kouli na stojánku.

Cíl hry: Odebrat z hrací desky co nejvíce kamenů, aniž by přitom nějaké spadly.

Průběh hry: Hraje se na tahy. Hráč v každém tahu odebere jeden kámen z desky, aniž by se jí jakkoliv dotýkal. Je povoleno současně odebrat dva kameny naráz. Pokud hrozí pád nebo přílišné naklonění desky, může hráč nějaký kámen na desce přemístit, ale musí současně odhodit některý z již nashromážděných kamenů. Hráč může také pasovat, pak ale musí dát hráči po levici jeden ze svých kamenů.

Konec hry: Hra končí když

  • dojde k vyprázdnění desky;
  • všichni hráči postupně po sobě pasují;
  • dojde k pádu desky nebo spadnou nějaké kameny.

Bodování: Každý nashromážděný kámen se počítá za jeden bod. Pokud některý z hráčů způsobil pád kamenů, ztrácí čtyři body. Po bodování se hraje další partie. Absolutním vítězem se stává hráč, který jako první získá třicet bodů.

Autor: PJ