Azul: Zahrady pro královnu

xxxxxxxxxo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Azul: Zahrady pro královnu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj,

jak se vám hra líbí? Máme za sebou cca půlku partie (mimi nás nenechalo dohrát :)) a před nákupem jsem zhlédl pár hraní… a za mě zatím dobrý. Co se mi hlavně líbí:

  • dílky mají dva atributy, barvu a symbol, tím pádem se hůř čte, kdo jaký bude chtít, i díky tomu, že platit za usazení dílku lze také barvou, nebo symbolem
  • celkově je braní dílků zajímavější, protože předem není známo, jaká je nabídka dílků pro dané kolo (doplňuje se v průběhu), také to snižuje výhodu prvního hráče (např. Letohrádek ve dvou přibližně stejně dobrých hráčích u nás vždy vyhraje ten, kdo začíná…)
  • hráč má na výběr, jestli si bude ve svém tahu brát dílky, nebo dílek usazovat a zároveň je omezená kapacita skladiště, je nutné se mít na pozoru před situací, kdy se v nabídce objeví parádní volba, ale hráč na ni nemá místo ve skladišti

Hlavním nedostkem za mě je výběr barev dílků (žlutá, tmavě zelená, světle zelená, tmavě fialová, světle fialová a modrá)  - tady se na osoby s horším barvocitem moc nemyslelo a rozlišit od sebe obě fialové za umělého osvětlení je pro mě celkem fuška :)

Podle mě je to celkově vymyšlené moc pěkně a snad se nám to u mnoha dalších partií bude jen a jen potvrzovat :)

8.9.2022 17:30:56

Za mňa najlepší Azul. Všetko si to pekne zhrnul. Najväčšie plus sú tie dva atribúty (farba a symbol). A ten výber farieb je naozaj tragédia, hlavne tie fialové sa pri horšom osvetlení zle rozlišujú.

8.9.2022 19:39:30

Ahoj, máme doma první azul, dětem to chvíli trvalo, ale teď je to jedna z nejhranějších her.pokud se tedy domluví, kdo bude začínat😉. Je mechanismus téhle hry také tak intuitivní jako u původní hry? Dík za postřehy. Witko 

 

21.10.2022 10:19:48

@Witko Určitě není. Tenhle Azul je ten nejvíc hráčský (náročný) ze všech. V sekci Videa kdyžtak můžeš mrknout na recenzi. 

Jestli už máte původní Azul ohraný, doporučila bych z abstraktních her raději třeba Azul Letohrádek (ale je také o chlup složitější než původní Azul), anebo Pelíšek (ten je pravidlově jednoduchý, ale vymyslet se toho v něm dá hodně. A jsou v něm kočičky :)).

22.10.2022 14:56:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Oltréé
Oltréé
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas