Azul - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

nějaké zkušenosti a dojmy z hraní této novinky?
13.11.2017 10:28:18

tak co, jaké to je?
Já moc abstraktní hry nemusím. Ve více lidech mám rád akorát euphrat a Tigris, ten je boží díky té konfliktnosti.

Ve dvou mi dávají větší smysl, ale stejně je nevyhledávám.
Máme akorát Patchwork a ten se mi libí.

Všiml jsem si v hodnocení, že čínana to moc nenadchlo a co jsem tak vypozoroval, tak on abstraktní hry má celkem rád.

Líbí se mi to vzhledem a z videorecenze jsem pochopil, že by to mohlo být celkem svižné.

Tak nevím jestli do toho jít a nebo zůstat u toho Patchworku :)

28.3.2018 16:59:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Za mě dobrý, ženu to děsně baví a mě taky, ani jsem toho tolik po pravdě nečekal, k abstraktkám úplně vřelý vztah nemám...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.3.2018 17:25:17

...
stejny nazor jako aneken, ale na steroidech. za me megapecka, uz mam objednano :-)

28.3.2018 17:59:12

Azul
Poridil jsem to vcera, s pritelkyni jsme zahrali jednu a hru a libi se nam to. Na hodnoceni si zatim netroufam, dam vedet za par dni. Predbezne mam pocit, ze ve dvou to bude vic o skozeni si (prinuceni protivnika nabrat dlazdice, ktere mu popadaji na podlahu), ve vic lidech se tenhle aspekt asi upozadi...

28.3.2018 18:24:35

Hawkie
Zas tak moc neupozadí, když budeš hrát se zkušenějšíma hráčema, tak tě můžou pojet kolektivně, dost často je docela očividné jak;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

2.4.2018 18:57:19

skp

Zakoupeno

Dnes jsme zakoupili a odehrali prvni tri hry...

Pravidla jsou kratke a pomerne jednoduche nicmene myslim ze hra klame telem a povazovat ji za lehkou srandu se nevyplati...

Hra se vejde tak do 20-25 minut, takze myslim ze bude svadet k rychlym odvetam... svoji strategii si najde kazdy nicmene je porreba hlidat protivniky...neni nic hezciho nez kdyz vas enemak donutit si vzit 4 dlazdice rovnou na podlahu...

11.5.2018 19:23:10

Dojmy
My už máme za sebou asi 15-20 her a je to vážně bomba. Nejen zpracováním, které je fakt superkvalitní a za ty prachy prostě stojí :), ale i herně. Pořád se člověk posouvá dál a dál ve vymýšlení toho, co je lepší teď, co potom, jak uškodit soupeři, pomoci sobě a nahrabat tak co nejvíce bodů. Hrajeme ve 2 a partie trvá vždy kolem 25 minut, takže obvykle dámě 2-3 za sebou. Je to chytlavé a jen tak to nepustí :) A rozhodně je to úplně jiné než všechno, co jsem doposud hrála.

12.5.2018 12:22:23

Dojmy
Dojmy jsou velice pozitivní. Odehráno cca 10 - 15 her. Od 2 do 4 hráčů. Při každém počtu je hra trochu jiná, ale pokaždé dobrá. Jednoduchá pravidla a přitom taková porce taktiky a zábavy.

12.5.2018 13:11:47

Dojmy
Za hru ve dvou(zatím jsem ve více nehrál) pět hvězd.
Dovedu si představit,že ve čtyřech to bude hodně škodící.
Hrací kameny - pět hvězd.
A teď zápory:
Samozřejmě cena,která neodpovídá tomu co je v krabici.
Desky hráčů se prohýbají.A vůbec nejhorší je počítadlo bodů.
Kdo toto vymyslel? Někdo klepne do stolu a máte po hře,to je lepší po každém kole stav bodů zapisovat.

8.6.2018 21:43:44

...
Mě se desky neprohýbají a počítadlo VB také není problém. Leda že bych do stolu kopnul s rozeběhem.

16.6.2018 14:05:49

Gotti
Když položím hráčskou desku na stůl ,barevnou stranou nahoru,tak ani jeden roh, se mi stolu nedotýká.
A při mých 110kg do stolu kopat nemusím,stačí do něj lehce drknout :+).

16.6.2018 15:49:46

jo
Tak si ty desky ohni zpatky, nebo si je den pres noc pod tezke knihy a problem vyresen.

Mam za sebou asi 20 her, vcetne hrani venku a nikdy nikdo hru nezboril (vcetne hrani s detmi).
___
redaktor Deskofobie

16.6.2018 16:18:33

Yedle
Desky pod knihama už byly.
A to ti závidím,nám se posunulo počítadlo už 3x a dost to vytočí.
A stejně tvrdím ,že za ty prachy nestojí.

16.6.2018 17:03:17

Divný
Je to vážně divné. Osobně mám pocit, že takhle kvalitní desky hráčů jsem u žádné hry neviděl. Moje kopie je naprosto OK a viděl jsem i pár dalších kousků a vše bez vady.

Za sebe přidávám, že cena je naprosto OK, protože produkční kvalita je neuvěřitelná a materiálu je tuna.
---
Autor hry Velryby ničí svět

17.6.2018 00:44:07

som

Cena
No cena se řeší pořád. Je pravda, že úplně málo to není, ale včera večer jsem to (konečně) otevřel a kvalita super.
(Herní stránku zatím nemůžu hodnotit, ještě jsme nehráli)

19.6.2018 08:32:04

Cena

Me prijde adekvatni... Desky bez problemu a pocitadlo funguje tak jak ma... Manzelku to bavi a to se proste vyplati... Drtime me neskutecne :-)

19.6.2018 08:41:41

Desky hráčů, nebo jiný problém
Pokud máte problém s deskami hráčů (zatím jsme ho nikde nezaznamenali), napište na info@mindok.cz a určitě to vyřešíme.

19.6.2018 14:09:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy

Za mě: kvalita komponent výborná, desky v pořádku, takže v tomto směru ok. Ze všech ostatních hledisek ale naprostý propadák. Většinou hry vypadají mnohem lépe v reálu než na fotkách, tahle hra je ale na můj vkus spíš nevkusná. A tak jak se mi nelíbí vizuál, tak stejně nijaké je pro mě hraní. Nuda, nuda, šeď, šeď...a to mám abstraktní hry opravdu ráda. Takže nadšení a ceny, které tato hra sklízí absolutně nechápu, ale tak... je to jen a pouze můj dojem z této hry.

23.6.2018 16:41:35

ta"jemná"
Díky, připadám si méně jako frfňa :D Je to tak, vizuál vymakaný, ale tuhle hru plácá po ramenou zbytečně moc lidí...

23.6.2018 19:47:09

Dojem ze hry
Muz mne uz 2x rozdrtil, poprve o 50% a podruhe uz jen o 6 bodu :) Pustila jsem mu videonavod od Deskofobie a on u toho usnul (ja koukala podruhe :) Pak jsem ho pozadala o hru a tvaril se znechucene a znudene..a po par kolech uz se tvaril zamyslene a zhodnotil to jako ze to neni zase az takova blbost. Po druhe hre uz uznal, ze je to har zajimava a ze ho to bude bavit :)
Mne to bavi od prvniho zhlednuti videorecenze, kdy jsem vedela, ze nam to musim poridit. Je to krasna a inteligentni hra, pokazde jina, trochu mi vzdalene pripomina Scrabble (akorat pocitaci) a trochu GO (tim jak se nabiraji kameny :)
Jako nevyhodu bych uvedla, ze si behem toho manzel neustale propocitava nejake pravdepodobnosti ;D

23.6.2018 20:58:09

A to je na těch hrách obecně skvělý,

že si téměř všechny najdou své hráče...Proto si dovoluju to zhodnotit pouze ze svého úhlu pohledu, při vědomí toho, že tato hra si našla ohromnou hráčskou základnu. Skoro se až divím, že mě až tolik moc nebaví :-D

24.6.2018 11:12:28

ta"jemná"...

stejně budeš litovat prodeje hry ..... :o)
a koupíš si ji znovu .....

24.6.2018 22:00:05

petrin

...nemusím mít všechno ;-)

25.6.2018 17:41:15

ta"jemná"

Nás jen vyděsilo to, že máte podobné hry a tohle se nechytlo ..... zrovna když jsem to objednal. Nicméně .... jsme spokojeni. Azul klame tělem. Šedivá strana je docela "prdel". Baví. Takže tak ... k dojmům.
Koupeno za 750,- ..... + doky.

27.6.2018 19:28:07

Kvalita
Dosky mam vsetky 4 prehnute do stredu ako pise bastacka, dal som pod knihy a uvidim, na stole sa doska neustale toci, lebo vztycny bod ma proste v strede, a pocitadlo ozaj mohlo byt ine, alebo doska a kocka zaroven nemali byt take smyklave, obcas sa to ozaj posunie medzi a clovek nevie ci to mal na 33 alebo 34. Ale inak to vyvazuje hratelnost a dizajn, este by som si vedel predstavit cervene a modre dlazdice tiez s ozdobou :) ...

Mia san mia...

4.11.2018 20:17:56

Vybíráme z Bazaru

Seikatsu (rarita)
Seikatsu (rarita)
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas