Axis & Allies Revised Ed.

xxxxxxxxoo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Revised Ed. - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Mike Selinker
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecně o hře

pokec o čemkoliv týkajícího se této hry.
17.8.2010 10:12:25

andy
ok, po prvnich 30ti vterinach videa musim souhlasit s tim prvnim komentarem .. nemec prohral po prvnim nakupu ... neexistuje zadna strategie, ktera by vedle k vitezstvi, pokud spojenec neni naprosto neschopnej, pokud vsechny penize v prvnim kole jdou do technologii (mimochodem vubec bych s nima tak jak jsou v pravidlech nehral, to je proste loterie .. kdyby mu ten prvni hod nepadl tak co ? rekl by, tuhle partii sem prohral, zkusime to znova ? ) Nemam silu koukat na zbytek videa ... rekneme ze mu ty rakety padnou a od druhyho kola je dostane do pozic aby mohl strilet na vsechny komplexy ... super ... akorat ze ve ctvrtem kole stoji rus u berlina .. no ale to asi nema smysl komentovat ... ten utok na egypt je celkem standartni, pokud uz toho do afriky neposle vic, tak ok, anglicana ta stihacka hodne boli, ale rozhodne tim afriku neudrzi. Pokud posila vic, tezko dobije moskvu. Jak chce do 3 kol dobit moskvu, kdyz v prvnim kole nekoupi pozemni jednotku opravdu netusim, musel bych toho rusa videt hrat, asi dela nejake zasadni chyby ... nevytvari mrve zony, ma malo pesaku, nebo tak neco ... pokud nemec koupi prvni pesaky ve druhem kole, ma je na fronte k bojovemu pouziti realne v patem kole, tanky samozrejme rychleji ale bez pesaku obzvlast kdyz nekoupi nic v prvim kole musi dostat hrozne do tlamy.
PS: jak muze nemec znicit letectvem britske namornictvo pokud ho spojenci nenechaj ? Snad vidi, kde je ma rozmistene, kam muzou doletet. Pokud sjednoti v prvnim kole sve lode s americanem na 8cce (tusim ze je to osmicka, jihozapadni cip anglie, prikoupi letadlovku, tak i vsech 6 letadel zaparkovanych ve francii + bombarder maji co delat ... jako ze je tam tezko muze mit s tim utokem na egypt a chybi mu na ruske fronte ... jabych jako brit byl stastny kdyz ve druhem kole vymenim svoje lode a letedla za letadla nemce.
Ten link uz nevim zhlavy, nekde se tu vali na forech, kdyztak ti to poslu do mailu.

edit: pokud nemec koupi prvni pesaky ve druhem kole ma je k pouziti driv nez v patem, protoze fronta bude stat nejlip nekde v polsku.

24.7.2011 22:59:33 | Upraveno autorem (porovnej)

andy
doraz na warcon, aspon na den, jestli tam kren vezme axise, tak ti ukazu nazorne co a jak :)

24.7.2011 23:03:24

dík
OK, děkuju za snahu, ono to takhle jde fakt těžko vysvětlit :D V tom videu sem chtěl jen ukázat ten útok na Egypt, zbytek jsou kraviny. Snad se to někdy vydaří, rád se stavím a mrknu na to :D

24.7.2011 23:21:36

andy
jestli nemas problem s anglictinou, precti si tyhle eseje .. je to pravda trochu starsi, ale bylo to prvni co jsem kdy k axisum cetl a docela me to pomohlo... zejmena bod 4 by ti mel dat trochu povedomi co za toho rusa hrat

http://donsessays.freeservers.com/

24.7.2011 23:26:42 | Upraveno autorem (porovnej)

siaron
No nvm jestli na tohle moje angličtina stačí, uvidím. Každopádně dík, koukám že waron je za 14 dní. Jsem z Domažlic tak uvidím jestli v pátek, to by snad šlo. Snad mě tam bude mít kdo hodit (nemám zatím řidičák).

24.7.2011 23:45:24

andy
Kdyz ti to vyjde, tak me tam urcite vyhledej, snad ti budu schopny poradit, neco predvest atak.

25.7.2011 15:16:38

první hra
Tak jsem na Warconu se Siaronem absolvoval první výukovou hru a byť k tomu přistoupil stylem vysvětlování šachů tříletému dítěti (zahraj si a až budeš velkej třeba to pochopíš) moc mu děkuji za prvotní zasvěcení do strategie. Musím říci že ta hra je výzva a celý večer a ještě doma jsem uvažoval o strategii za spojence. Už to mám i rozložené na zemi, chci zkoušet varianty sám proti sobě jako přípravu na online hru.
Jak bych zkusil postupovatl ve druhé hře:
- za rusy jednoznačně produkovat hory pěšáků, stáhnout do Moskvy co se dá. Asi bych šel i do nějakého děla pro možnost občasného výpadu na západ a vytvoření mrtvých zón kolem Moskvy
- za Američany s jejich obří produkcí na začátku vyrábět transportní lodě, nějaký torpédoborec pro ochranu, pěšáky a nějaký ten tank pro přesun do Anglie a následnou expanzi do Francie. Dost nevím co s Japonci, Siaron za ně milosrdně moc nehrál, takže neodhadnu jakou část amíků a britů alokovat na tichomoří
- za Brity produkovat další bombardér (útok minimálně dvou bombardérů na produkci Němce aby trochu snížil příjmy, nebo vázání jeho stíhaček na obranu), transportní lodě, pěšáky (pro společný útok s Amíkem na Francii) a nějaký ten tank pro vylodění v Africe. Afriku myslím nemusí udržet, ale dočasně mu obsazení více států v Africe zvýší příjmy.
- Co se týkýá letadel, ty jsem v první hře samozřejmně podcenil, v podstatě nutí Brita neustále chránit transporty a s možností návratu letadla z boje je třeba neustále počítat
- Zkusil bych hrát na eliminování příjmů Němce někdy ve čtvrtém kole - hrozba z Francie a tím rozložení produkce aby se Rus udržel, co s Japoncem zatím netuším jeho postup od japonska na Rusko a v tichomoří může být zdrcující.
U té hry je opravdu třeba neustále počítat, jak ve fázi výroby, tak ve fázi přesunu. Některé nákupy jsem prováděl nesmyslně. Jednotky je třeba produkovat s přesně rozmyšlenou strategií, tedy např. chci li s pěšáky krom obrany i zaútočit, je lepší koupit 4 pěšáky 2 děla (20 peněz útok 10), než 7 pěšáků (21 peněz, útok 7) byť je obrana v prvním případě 10 ve druhém 14.
Těžko vymýšlet strategii po první hře, kdybych hrál jak píšu výše, Siaron by reagoval jinou strategií a byl bych tam co poprvé, ale základních chyb bych už se asi vyvaroval.
Samozřejmě postřehy výše pramení i z rad Siarona, ještě jednou díky za hru :)

2.8.2011 09:51:27

panzer
Omlouvam se, nechtel jsem aby to tak pusobilo (narazim na to trilete dite) :) Ale je tam toho tolik, ze souvislosti jsou dost siroke na to abych dokazal hned vysvetlit co a jak .. snazil jsem se teda predat nejaky to zakladni KNOW HOW, abyste na nej nemuseli bolestive prichazet po desitkach partii :)

27.10.2011 16:55:35

Vybíráme z Bazaru

War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas