nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Axis & Allies: Europe

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 210 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je jaro roku 1941 a vojska třetí říše se chystají napadnou sovětský svaz. Na západní frontě hrdině soupeří RAF se silamy Luftvafe. A za mořem se pomalu probouzí americký kolos, aby se připojil ke světovému konfliktu.

Hra Axis & Allies: Europe nás zavádí do prvních let druhé světové války, přibližně do rozložení sil z jara roku 1941. V boji se zde střetnou dvě mocné strany. První představuje Německo, které ovládá jeden z hráčů. Tento hráč bojuje proti spojencům představovaných SSSR, Velkou Británií a USA. Hru za spojence mohou hrát až 3 hráči, kdy si každý vezme na starost jednu mocnost. Lze hrát i ve dvou hráčích, přičemž jeden hráč hraje za Německo a druhý za všechny spojence zároveň.

Axis & Allies: Europe je tahovou vojenskou strategií. Ve hře je důležité obsazovat území, za které hráč získává ekonomickou produkci. Každé kolo podle velikosti obsazeného území lze doplňovat stav armády. Je možné produkovat pozemní, letecké i námořní jednotky. Přičemž výsledek bitvy závisí nejen na počtu a typu jednotek, ale i na troše štěstí při hodech kostkamy.

Vítězem se stává ten hráč, který dobude a po jedno kolo udrží hlavní území soupeře. Hráči Německa potom stačí obsadit hlavní území pouze jednoho ze spojenců.

Autor: seli