AuZtralia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Giochix.it
Nuts! Publishing
Phalanx Games Polska
Schwerkraft-Verlag
Stronghold Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/278847765/auztralia-board-game-by-martin-wallace
6.3.2018 13:55:52

AuZtralia

Backnul to někdo a jaký máte názor na tuto hru? Do konce kampaně asi 12 hod.

29.3.2018 17:36:57

AuZtralia
Koukal jsem na to, ale mám "trochu" problém s tématem. Evropa je kolem roku 1400 ovládnuta Prastarými? Aby byla jejich nadvláda v 19. století svržena? Za přispění Sherlocka Holmese? A hráči teď bojovali s Prastarými v Austrálii...?

Hmmm... takové pojetí Mythosu mi fakt dost nesedí. Čekám, kdy někoho v Marvelu napadne vytřískat potenciál z Mythosu epickou hrou na motivy Spider-Man vs Cthulhu...

29.3.2018 21:11:35

tema
Jestli se nepletu, tak to tematicky trochu navazuje na Study in Emerald, ne?
___
redaktor Deskofobie

29.3.2018 22:26:00

Yedle
Určitě ano, ale na mém (ryze subjektivním) názoru to vůbec nic nemění - kombinovat svět Sherlocka Holmese a Mythos, to není nic pro mě.

29.3.2018 22:40:33

Sherlock & Mythos
Já jsem velký fanoušek Lovecrafta i Doylea, takže mi ten mix že Study in Emerald vůbec nevadí. Ba naopak a i Gaimanova povídka je úžasná. A zatímco Study jsem přes KS bral u tohoto už necitim tu zajímavost. Zatímco Study je ve spoustě ohledů unikát a pro mě klenot, tak tady se ten hype úplně nedostavil a možná to i mně už přijde za hranou, kterou Study dokázalo elegantně natuknout.

30.3.2018 11:52:03

Coewolf
I já mám velmi rád jak Mythos, tak Doyleova Sherlocka, ale jejich propojení mi nesedí. Zatímco svět Sherlocka vnímám jako svět (především) reality a racionality, tak svět Mythosu vnímám jako svět přesného opaku - svět nadpřirozena a/nebo sci-fi (podle toho, o jaký konkrétní literární kousek půjde). Oba světy mi proto přijdou jednak dost nekompatibilní, jednak nevidím žádný velký bonus pro kterýkoliv z nich v případě jejich propojení (spíš naopak).

S výjimkou Gaimana si ani nevybavuji nikoho, kdo by se o jejich propojování pokoušel. Zjevně ale takové kousky jsou, když se dívám na web (viz např. Sherlock Holmes: Cthulhu Mythos Adventures).

Gaimanovu Study in Emerald osobně vnímám jako "literární žert" - kombinuje toho v ní mnohem víc (pokud si ji dobře vybavuji, jsou tam i odkazy na Draculu, Franskensteina, Dr. Jekylla a Hydea...). Už je to ale nějaký pátek, co jsem ji četl, takže se omlouvám, pokud to neuvádím přesně.

Plně ale souhlasím, že vše výše uvedené je čistě subjektivní záležitost, takže chraň Azathoth, abych komukoliv vyčítal, že se mu takové propojení líbí :).

30.3.2018 13:17:35

...
Ja jsem backnul. Mate backnuto jeste nekdo, ze bychom nakombinovali postovne? Ted po konci kampane uz je to slozitejsi, ale melo by to jit. Ptal jsem se na to vydavatelky a odpovedela, ze by to slo.

4.4.2018 09:44:07

nevhodny....

Pri projizdeni na mobilu jsem neco oznacil jako nevhodne...to byl defekt,omluvuju se vsem zucastnenym

4.4.2018 11:47:51

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou
Cestou necestou
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas