nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Autofarmer

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Free folk industry
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

No tak že bych ještě sklidil, na zimu bych prodal travku a na jaře už nezaseju (protože budu v báni)...

Zhruba tak nějak může vypadat váš život drobného pěstitele, když se do něj pustíte ve svižné a vtipné karetce Autofarmer. Cílem je totiž vypěstovat co nejvíce gramů konopí. Úsilí kazí spoluhráči a vy naopak hatíte zase jejich zahradnické úsilí.


Příprava hry:

Na začátku se vytvoří balíček dvou karet. Semínka, ze kterých klíčí rostlinky a balíček hracích karet. Hodem kostkou se určí začínající hráč. Ten si dále hodí dvakrát dvěmi šestistěnnými kostkami. Vyšší hod určí, kolik semínek do hry dostane (z nich ještě mohou během hry vyklíčit další rostlinky), druhý pak kolik rostlinek úspěšně vyklíčilo. To samé udělá zbytek hráčů. Začínající hráč pak má za úkol otáčet jednotlivá vegetační období, které určují jednotlivé fáze hry.

Průběh hry:

Hráč si na začátku svého tahu dobere 3 karty. Poté se může rozhodnout, že libovolný počet karet odhodí a dobere si za ně do ruky nové. Ty si však už ponechá - další výměna není možná. Karty v ruce (některé může držet již z předchozího období) mají 2 způsoby zahrání:

  1. Karta se symbolem karetního balíku znamená, že využijete její událost a následně putuje na odkládací balíček.

  2. Karta se symbolem květináče se přikládá k rostlince. V praxi jde jen o nepříjemné události (svilušky, plíšeň, nebo se z rostlinky stane samec), které hrajete na soupeře. Platí zde jen omezení, že co rostlinka, to jedna přiložená karta.

Jakmile hráč odehraje všechny karty, nebo už nechce hrát další, jeho tah končí a přichází na řadu šíření nevyřešených nemocí, které vesele devastují zahrádku. Takto odehrají svůj tah všichni hráči a období končí.

Po odehrání všech tří (růst - květ - sklizeň) končí i celá hra. Všichni si sečtou hodnotu vypěstovaného konopí. Pozitivní dopad na pěstitelovu práci mají události jako hnojivo, postřik (na léčení nemocí), Final Solution (zálivka - ne návod z poloviny minulého století), případně slunečno. Negativní naopak již výše zmíněné nemoci (svilušky, plíseň) dále nenechavý zloděj, nebo vypečený kámoš (který zase takový kámoš není, protože rostlinku šlohne úplně stejně, jako zloděj - jen si vypečeně počká až do období sklizně). Dále může být rostlinka zničena (varování), vyklíčí z ní samec, nebo všechny poškodí bouře. Úplně nejhorší pak je, když se cítíte spíše jako velkopěstitelé, máte v zahrádce více, jak 5 rostlinek a někdo na vás pošle šťáru. To pak přijdete o všechno (takže nepovedený hod na začátku hry vlastně může být ve finále výhodou).

Většina problém se dá, pro ty zbabělé, vyřešit pokosem. Sice tím sklidíte předčasně s nižším výnosem, ale zase máte svou úrodu v bezpečí před nenechavými prsty okolí i policie. Současně se tak lze zbavit i nemocných rostlinek, či prevíta samce.


Konec hry:

Hraje se více her a to tak dlouho, dokud jeden z hráčů nemá v součtu za všechny hry alespoň 500 gramů konopí.

Autor: Špatňák

Mini a promo rozšíření (1)

Strains (2021)

Vybíráme z aukcí

The Dwarves
The Dwarves
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>