nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Athletic Games

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Djeco
Autoři: Danna Banki
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Athletic Games jsou karetní hrou z prostředí atletických závodů. Cílem hry je získat 5 medailí vykládáním všech karet z ruky.


Příprava hry:

Karty důkladně zamíchejte a každému hráči rozdejte 7 karet. Ze zbylých karet vytvořte dobírací balíček (karty lícem dolů). Poté 5 karet z vrchu balíčku umístěte lícem nahoru do středu stolu.


Průběh hry:

Hráči se střídají po směru hodinových ručiček. Ve svém tahu se hráči snaží vyložit všechny své karty na ruce do středu stolu. Karty se pokládají na vrchní kartu, která je na stole, a to pokud:

  • Hodnota karty hráče je shodná s hodnotou karty na stole, nebo
  • karta hráče má stejnou barvu jako karta na stole a její hodnota je o jedno číslo vyšší nebo nižší.

Ve svém tahu může hráč vyložit více karet najednou (i do různých balíčků) a vytvořit mezeru (přesunem karty na stole z jednoho balíčku do druhého jednu po druhé) – může ji zaplnit jakoukoliv kartou.

Pokud se hráči nepodaří vyložit v jednom kole všechny karty, ponechá si v ruce zbylé karty a z balíčku si lízne 3 nové karty. Pokud se hráči podaří vyložit všechny karty z ruky, získává medaili a dobere si 7 nových karet z dobíracího balíčku. Pokud v dobíracím balíčku nezůstala žádná karta, odeberou se všechny karty ze středu stolu a zůstanou tam jen vrchní karty z každé hromádky. Odebrané karty se zamíchají a vytvoří nový balíček.


Konec hry:

Jakmile jeden z hráčů získá pátou medaili, hra končí a hráč se stává atletem roku.

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Temné znamení
Temné znamení
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>