nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Athens & Sparta

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Columbia Games
Autoři: Tom Dalgliesh
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Athens & Sparta je strategická bloková válečná hra, ve které změří své síly znepřátelené strany soustředěné kolem městských států Sparty (známé svými elitními vojáky) a Athén (proslulých svým loďstvem). Konflikt, známý jako Peloponéské války, probíhal v letech 431-404 př. n. l. a vítězství Sparty ukončilo Zlatý věk antického Řecka.

Jednotky jsou ve hře představovány dřevěnými bloky, na jejichž líci (směrem k vlastníkovi) jsou vypsány informace o síle jednotky. Hodnoty i typ jednotky jsou tedy soupeři po většinu hry skryté, což vnáší do hry nejistotu a možnost blafování.

Hra přináší možnost pozemního i námořního boje, zahrnuje obléhání a námořní blokády, boj v úžinách. Je možné vyvolat povstání, tragické důsledky může mít rovněž pro obě strany přerušení dodávek jídla z odlehlých oblastí (Athény spoléhají na Černomořské kolonie a pro Korint, potažmo Spartu, jsou zásadní sicilské Syrakusy).

Hra končí buď dobytím hlavního města nepřítele (Athény / Sparta) nebo obsazením dostatečného počtu měst. Každé město poskytuje určitý počet bodů, které kromě toho, že určují vítěze hry, také umožňují doplňovat válečné ztráty.

 

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Metropolys (německá verze)
Metropolys (německá verze)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>