Atentát na Hitlera

xxxxxxxxoo hodnoceno 117x (Seznam vlastníků)

Atentát na Hitlera - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Game Salute
Ludonova
Starling Games
Autoři: Philip duBarry
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydání v CZ

Zdravím,

Neví někdo jestli se tahle hra plánuje vydat v CZ s lokalizací?? :)
25.7.2018 21:42:56

RE
Nevím o tom, že by někdo plánoval vydání. Můj osobní názor je, že tohle asi nikdo ofiko překládat nebude. Hra je sice v jádru jednoduchá, ale to téma není moc mainstreamové a jedná se asi spíše o věc pro fajnšmekry. Byť za mě je to jeden z nej coopů. Ale člověk musí mít rád i to téma, které je tady do hry silně zakomponované. Na druhou stranu té Angličtiny tam zase není tolik a stačí, aby jeden hráč uměl lépe a četl texty událostí. Ten zbytek jsou jen karty, kterých zase není tolik typů a překlad by neměl být takový problém. Případně se to po pár hrách člověk i naučí.

26.7.2018 11:17:18

Překlad
Víceméně souhlas s Dzejkobem. Ale i tak jsem udělal překlad karet spiklenců a výslechů. Ty výslechy jsou opravdu potřeba (ve skupince neanglictinaru). Bohužel při testovaci hře jsme zjistili drobné chybky, tak to musim vyladit. Hold s korekturou jsem se moc neparal.

Hrál jsem to zatím jen jednou. Dnes jdem na druhý pokus. Včera večer jsem se navnadil filmem Valkyra, tak očekávám další super zážitek. Zatím opravdu mohu jen doporučit.

31.7.2018 09:49:19

Překlad
Hru vlastním sice jen krátce, ale jsem z ní velice nadšený. A jelikož nevěřím tomu, že ji v ČR někdo vydá rozhodl jsem se udělat kompletní překlad do grafiky.

Momentálně pracuji na jednom rozsáhlém překladu, takže Black Orchestra se věnuji okrajově (provádím jen přípravné práce). Překlad rozjedu naplno v zimě. Navíc někdy po novém roce by mi mělo dorazit rozšíření z KS
(8 postav a 1 promo karta) které mám pak také v plánu přeložit.

Všem fanouškům této hry doporučuji podívat se na dokument Čtyřicet dva atentátů na Hitlera, nebo si o těchto atentátech, plánech a přípravách nedovedených do konce něco přečíst. (Kniha: Atentáty na Hitlera). Rozhodně to umocní zážitek ze hry.

31.7.2018 15:54:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad karet
Dnes jsem provedl kontrolu normálních a ilegálních karet spiklenců a snad vychytal překladové mouchy. Spolu včetně karet výslechů jsem je poskytl ke stažení. Pokud projdou cenzurou, budou zde brzy k dispozici.

Bohužel brzy ráno odjíždím na dovolenou a zůstala mi u karet výslechů jedna moucha. "Plot" je tam označován jako "spiknutí". Na kartách spiklenců jsem ho však označoval za "atentát". Je to tedy jedno a to samé. Jen pro jistotu: - akci "conspire" překládám jako "konspirace" a - "dossier" pro lepší pochopitelnost nazývám "zásobou".

S tímhle překladem se to dá naprosto v pohodě hrát i se skupinou neangličtinaru. Pouze události musí číst znalí.

31.7.2018 23:46:07

To CyberAlex
Hra mi došla a ihned jsem se spontánně rozhodl, že ji upravim tak, abych ji mohl hrát v cz kolektivu. A funguje to.

Karty událostí jsem nakonec zavrhl. Co kus to originál a textu poskrovnu. Tak aspoň v něčem se "nedablujem" :). Je pravda, že mým cílem bylo zahrát si co nejdříve a moc jsem se s tím neparal. Ale myslim si, že je to naprosto dostačující.

Mam to dělané tak, že by karty měly lézt z tiskárny o nepatrny kousek menší, aby po vložení do obalů nepřesahovaly original.


1.8.2018 00:07:27

To Dooby
Je dobře, že ses do toho pustil. Alespoň tu bude něco k dispozici, hráčům to jistě pomůže a rychlost se cení. To že se budeme v něčem dublovat nevadí - lepší víc překladů než nic.

Navíc já svůj překlad dokončím nejdřív na jaře roku 2019. Jelikož se u překladů snažím co nejpřesněji držet originálního designu hry bývá to dost pracné a časové náročné. Obzvlášť karty událostí vypadají že budou docela grafická lahůdka :D
Ale mě tohle prostě baví a dělám to hlavně proto abych si "vylepšil" hry ve sbírce.

1.8.2018 02:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

To CyberAlex

Jo, plný souhlas. Hlavně je potřeba to dělat s radostí.

Ty eventy jsem zkoušel. Na výsleších a kartách spiklenců jsem se naučil nějaké fígle s Corelem a ty eventy byly výzva. Postahoval jsem fonty, vyčistil první kartu od textu a pak jsem to vzdal :), protože jsem v tom již necítil nezbytnost. Mimochodem ty výslechy byly můj první počin, tak to má menší rezervy, ale je to použitelné. Odzkoušeno v praxi.

Tak za rok uvidime

1.8.2018 09:08:46

Tak se to povedlo
Už několik měsíců čekám jestli to někdo vydá u nás. A je to tady. Velká radost.

3.3.2019 15:42:28

CZ vydání
Vzhledem k oznámení od Rexíků - ukončuji práci na překladu. Podle toho co bude CZ vydání obsahovat bych příležitostně přeložil třeba jen KS - Conspirator Packs 1 & 2 a promo kartu Resistance Broadcast.

Jinak pro mě je to také skvělá zpráva, jen škoda že nepřišla o něco dříve mohl jsem se věnovat jinému překladu.

Docela by mě zajímalo kdy se bude CZ verze vyrábět? Protože teď v blízké době by měl probíhat dotisk EN Black Orchestra 2nd Edition + tisk KS - Conspirator Packs 1 & 2. Podle informací od výrobce by se mělo pravděpodobně nejprve tisknout rozšíření (mohlo by být už v dubnu) a poté někdy v průběhu června a července by mohl být hotový i dotisk hry. Takže tenhle print by se dal teoreticky ještě stihnout.

3.3.2019 18:02:58

CyberAlex

To přeložení packů a proma by bylo moc fajn. Taky mám ks verzi objednanou...

3.3.2019 18:09:14

GeneralX
Třeba nás Rexíci překvapí a vydají i Conspirator Packs :)

3.3.2019 18:16:47

CyberAlex
Tak rychle to nestihnem, teprve jsme začali pracovat na překladu. A Conspirator Pack bohužel česky nebude, nutná velikost printu a cena, kterou za to GameSalute chtěli, bohužel nedávaly moc smysl...:(

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

3.3.2019 18:39:25

aneken
Nevadí. Hlavně že bude základ - těch pár postav navíc už se dopřeloží neoficiálně. Osobně jsem nevěřil tomu že tuhle hru u nás někdo vydá a opět jsem mile překvapen (jako u HPHB). Za dosavadní letošní oznámené hry u mě máte velké bezvýznamné + :D

3.3.2019 19:15:09

CZ
Moc jste me potesili REXici. Uz se tesim a 100% kupuju! Diky.

3.3.2019 23:01:51

Neviem sa dočkať
Ak budete vedieť nejaké bližšie info vydania dajte vedieť! :)

22.3.2019 16:40:34

Vydání CZ

Zdravím. Jak to vypadá s vydáním české lokalizace? Nějaký odhad kdy?

4.9.2019 20:35:15

Vydání
Někde jsem zahlédl že snad do konce roku, ale v plánu tady na ZH je to bez upřesněného termínu, tak uvidíme, taky se moc těším.

5.9.2019 10:28:41

Vydání
Na FB v komentářích odpovídali někomu na dotaz ohledně data vydání - že by hru vydali rádi do konce roku, ale to bylo chvilku po oznámení. Já si myslím že hra vyjde spíš, až tak Q1 nebo Q2 2020 (no snad se mílím :).

Dnes mi přišlo oznámení, že Conspirator Packs 1 & 2 a promo karta jsou na cestě. Dorazí mi do 14 dnů. Překlad budu dělat, ale až po vydání CZ verze hry. Abych se mohl držet termínů které Rexíci v překladu použijí.

5.9.2019 11:50:24

Vydání
Bohužel to fakt vypadá na Q1 2020, máme komplet hotový překlad, ale sázely se jiné věci a na toto z hlediska grafiky dojde řada až tak v říjnu/listopadu. I tady platí, že jsme letos přepjali svoje síly a příští rok to musíme trochu osekat, personálně teď trochu nestíháme...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

5.9.2019 14:37:42

:-)

Super Rexíci díky. A CyberAlex super! Taky je mám na cestě :-)

5.9.2019 17:24:27

Vydání
Q1 2020 stále platí ? Díky

17.12.2019 13:11:16

BB
Bohužel, vlezli to toho noví Settleři, Talisman a předělávka Pottera, takže tohle ještě pořád není v grafice... :(

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

17.12.2019 20:48:12

aneken
Hmmm, takže to vypadá na "kdovíkdy" a já to měl připravený jako ježíška, takhle si to asi mužu nechat až na dalšího...

13.1.2020 08:57:44

Edison
Příštího Ježíška ti slíbit můžu určitě ;) Ale vážně, musíme se do toho pustit, nejsme úplně dobří ve vydávání her, kdy na nás někdo netlačí termínem, protože se pak objeví někdo, kdo tlačí a nové projekty tyhle hry předskočí, protože je třeba jednat rychle...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

13.1.2020 11:12:43

Aneken
No radost mi zrovna neděláš, ale nic mi nezbejvá než čekat, kdybyste to aspon přeskočili něčím zajímavým, ale ani jedno ze zmiňovaných není muj šalek kávy. K Talismanu dokonce mám negativní vztah :)

14.1.2020 11:41:15

Vybíráme z Bazaru

The Dark Summer, Normandy 1944
The Dark Summer, Normandy 1944
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas