At the Gates of Loyang

xxxxxxxooo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

At the Gates of Loyang - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hall Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Včera jsme v klubu poprvé vyzkoušeli v pořadí třetí vydanou (i když stářím první) hru Uweho Rosenberga.
Pravidla se většině dostala po prokousání pod kůži - až na Deliho, který si pořád brblal pod vousy ;)
Komponenty hry jsou sladké a pokud máte rádi Agricolu, tak musíte mít rádi i Loyang.
Hra ve třech se poměrně táhla a i s vysvětlováním nám trvala něco kolem 3 hodin ve čtyřech hráčích.
Variabilitu hry nebudu po jednom zahrání hodnotit, i když Deli měl jasno už po pátém kole hry, kdy prohlásil, že je to o náhodě a zbytek hry si evidentně protrpěl. My tři zbylí jsme ten pocit neměli a každý si s nedostatkem zeleniny či zákazníků poradil po svém.
Na skóre jsme dopadli téměř stejně, i když o pár mincí nás předčil Otmar, jehoč podezřívám z nějaké cyber úpravy mozku ;)
Jedna hláška večera, která mi připadala celkem trefná byla Danova a to: "že prý je to Jambo pro čtyři".
Když jsem nad tím tak přemýšlel cestou domů, musel jsem mu dát za pravdu. Jediné co chybělo byla "škodící" zvířata. Nicméně mi se hra zatím líbí a pokud bude chtít, tak mu k tomu příště i zatroubím jako Slon... ;)
6.5.2010 07:33:11

Leech
Ahojky, máte za sebou už více her? Jaké jsou dojmy? Jelikož jsem se účastnil Beskydského deskohraní v Bílé tak můžu říct, že u Otmara mě napadla stejná věc :-)

11.6.2011 21:58:45

bohužel
Hru již nevlastním... mně se moc líbila, ale neměl jsem ji s kým hrát :(

12.6.2011 19:48:59

Leech
Prosím pár dotazů:

1 - sedí tvé herní přirovnání k Jambu?
2 - Je to opravdu tak o náhodě jak píšeš (k Rosenbergovi mi to moc nesedí)
3 - pokud jsi měl opakované hry jak se to dalo stáhnout s herním časem

Dík

13.6.2011 13:03:51

to Tarnow
ad 1 - je tam stejný princip - nakoupíš/vypěstuješ levněji a prodáš dráž. Kdo to zvládne nejlépe, vyhrává. K tomu jsou tam stánkaři a postavy, kteří by se dali s trochou nadsázky přirovnat k akčním kartám v Jambu.
ad 2 - Já to nepíšu, a upřímně, Deliho mám rád, ale nikdy ho už nic nebudu učit a pokud možno ani hrát eurovky. O náhodě to není... ale my jsme hru hráli nepřesně a proto měl ten pocit.
ad 3 - Ve dvou si myslím, že časově jako Doba Kamenná. Ve více podle toho jestli hraješ s "paralytiky"... (já to hrál poprvé se dvěma :))

14.6.2011 14:00:02

Vybíráme z Bazaru

Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Akt. cena: 5999 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas