Ascension: Storm of Souls

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Ascension: Storm of Souls - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Skutečně se jedná o rozšíření?

Nedávno jsem se zůčastnil diskuze na fóru Ascension týkající se obchodního modelu GG a jejich přístupu k vydávání "rozšíření" (http://www.ascensiongame.com/board/topic?f=2&t=3411):

A: SoS stejně jako A: CotG obsahuje starter decky pro 1-4 hráče (40 karet) + always available karty (60) tj. heavy infantry, mystics atp., a to nejzajímavější - hlavní hrací balíček (portal deck) - skládající se ze 100 karet. Stejně jako v předchůdci se plánuje vydání mini-rozšíření o 120 kartách, které dodá 20 karet pro další dva hráče a dalších 100 karet do portal decku.

Celá série Ascension je postavena na myšlence, že si hráči budou postupně dokupovat "rozšíření"a hráči si tak v budoucnu budou moci vytvářet vlastní portal deck a kombinovat karty jako např. u Magic The Gathering (MtG). Spojit všechny karty do jednoho velkého portal decku je problematické, jednak z hlediska velikosti balíku a také z hlediska fungování některých mechanismů.

Bohužel v tomto modelu vidím zásadní problém. Z obchodního hlediska je to zcela jistě geniální tah, ale z hráčského to již začíná pokulhávat. S každým nákupem základní hry (CotG, Sos...) získává hráč 60 always available karet + 40 karet pro další hráče + hromadu diamantů - to vše se kupí bez dalšího rozumného využití. Reálně se použije pouze +- 100 karet nového portal decku. Již samotný tento fakt poněkud ochlazuje můj zájem o nákup dalších "krabic". Z předchozího nadšení v možnosti postupného rozšiřování této skvěle navržené hry se tak stává trpké zklamání :).

Co se týče nových mechanismů a síly karet SoS, je na místě přirovnání s MtG. Inspirace GG v obchodním modelu MtG je více než patrná a víceméně logická. SoS obsahuje mechanismy představené v předchozím díle, přidává vlastní a činí většinu karet hráčsky zajímavějšími (někdy silnějšími), obdobně jako v MtG. Je tedy pravděpodobné, že by hráč u obdobných variant karet sáhl raději po verzi SoS. Mám si to tedy vyložit tak, že mohu předchozí Ascension strčit do šuplíku a hrát s nejnovějším vydáním?

Tento způsob "rozšiřování" hry mi přijde poměrně chabý. Když si vzpomenu na integraci rozšíření v mé velmi oblíbené karetce Dobyvatelé vesmíru, kde se již v základní hře připravovala půda pro další upgrady, vidím rozdíly ještě ostřeji.


Pozoruji tedy krabici SoS a její insert (naprosto nepoužitelný pro další rozšíření) a zajímá mne, jaký je Váš názor na danou problematiku?
11.11.2011 08:49:44

to dadul
Ze bych to neresil. Nikdo te netlaci do prikupovani dalsich sad. Jestli jsi spokojeny se zakladni a vyblbnes se s ni, tak neni problem. Pokud ti nestaci, kup si dalsi a hraj s ni. To je na tom super, ze se to da hrat samostatne a nemusis do toho prikupovat dalsi karty. Ano, je to prevlecene MtG a ackoli jsem nad tim nikdy nepremyslel, tak to ma k tomu naslapnuto, ze reknou a prichazime s novinkou, ze si muzete z mnozstvi karet postavit balicek a pojdte srovnat svoje sily, protoze tu mame MtG 2.0. Ale porad te nikdo nenuti kupovat dalsi sady, chodit na turnaje a podporovat tento styl zdimani penez. :-)
Neni to jako LotR LCG, kde v kazde sade vyjde karta 3x a tudiz cena karty asi nikdy nebude 2k, jako v jinych karetnich hrach, ale na druhou stranu se daji hrat sady samostatne a neohraji se za jeden vikend, takze me to nezajima. :-) A cca 800 za sadu je hubicka, oproti jinym karetkam. Jestli ti to nevyhovuje a sada se ti treba ohrala a nebavi te, jako jina, tak ji nabidni za pulku ostatnim, kteri si hru vyhlidli a radi by ji zkusili, ale nechteji investovat 800.

3.2.2012 16:18:39

škoda že...
se nevydávají dvě verze těch rozšíření... že bych si mohl koupit jenom karty do central decku kdo to nepotřebuje celý... bo mám doma zbytečných snad 100 karet se kterýma vubec nehrajeme (nehledě na přehršel žetonů a dvě zbytečný desky...)

3.2.2012 20:22:13

Vybíráme z Bazaru

Marvel Remix CZ
Marvel Remix CZ
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas