Ascension: Storm of Souls

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Ascension: Storm of Souls - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Pravidla, interpretace významu karet

Potřeboval bych vyjasnit toto:

ELDER SKEPTIC: Draw two cards, then discard a card.

Znamená to, že si vezmu 2 karty a pak odhodím jednu z těchto dvou, nebo můžu odhodit jakoukoliv kartu z mé ruky (včetně z těch co jsem si právě vzal)?

Víceméně stejná otázka na tuto kartu:

TOWER ASKARA: Draw 3 cards, then discard two cards or one Enlightened card
26.3.2012 09:14:03

nemusijou byt
z těch co si právě vemeš... bo to tam nepíšou... takže odhazuješ z celé ruky plus ty nový...

26.3.2012 09:15:46 | Upraveno autorem (porovnej)

M.N.
Tak to bylo rychlé, díky :). Poprvé jsme to tedy hráli blbě. Automaticky jsem totiž předpokládal, že karty které si nechám si vybírám z právě tažených karet.

26.3.2012 09:37:52 | Upraveno autorem (porovnej)

mechana constructy
1) Můžu zahrát construct abych získal jeho účinek a hned v tom stejném kole ho zničit abych získal účinek jiného konstruktu?

Příklad 1: Zahraju Weapon 303V a tím získám 3 Power. Hned na to zahraju Cog Maw, zničím jím Weapon a získám tím 1 Runu. Takže na konci tahu mám vyložený pouze Cog Maw a k dispozici 3 Power a 1 Runu.

2) Sčítají se efekty zničených construktů?

Příklad 2: Pokračování z př. 1. V dalším tahu dostanu na ruku Autobuilder 5.0 a hned ho zahraju. Z minulého tahu mám vyložený Cog Maw. Na Autobuilderu se píše "znič tento construct abys získal...", takže ho zničím, získám efekt Autobuilderu a získám tím i 1 Runu z Cog Maw za zničený construct?

28.3.2012 07:49:06

Kafe s mlíkem
1) Naprosto přesně.

2) Tady bohužel abys získal runu z Cog Maw musíš zničit konstrukt jenom pro tento efekt.

28.3.2012 08:05:28

ještě doplňující otázka
Mám vyložené 2 Cog Maw. Abych získal efekt z obou stačí mi zničit jeden construct nebo musím zničit pro každý Cog Maw jeden construct (tedy dohromady 2 různé)?

28.3.2012 08:15:18

do Kafe s mlikem
ad 1) v podstate ano. kazdopadne mas trochu zavadejici wording (e; ovsem na konci kola budes mit jen Cog Maw (resp. o 303V prijdes hned jak vyuzijes efektu Cog Maw a ne az na konci kola), ale nebudes mit 3 Power a 1 Runu - bud to si power a runy uz vyuzil nebo se na konci kola nuluji

ad 2) musis si vybrat pro ktery efekt Autobuilder vyuzijes. bud pro jeho vlastni nebo pro Cog Maw. samozrejme ti nic nebrani v tom zbavit se obou a mit 3 runy

28.3.2012 08:16:23

ndru
1) Jasně, byl jsem si vědom, že to nepíšu úplně správně s tím koncem tahu, ale nechtělo se mi to rozepisovat. Asi jsem měl napsat před koncem tahu než začnu utrácet runy a power :)

28.3.2012 08:26:33 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kafe s mlikem
v klidu (e; kazdoapdne na to pozor, nekdy pak vylezou neresitelne situace, ktere jsou vic nez jasne, kdyz se dodrzi casovani apod. zatim nejvetsi zlozvyk je odkladani zahranych karet hned do discard pile - a nasledne snaha o jejich banish

a hlavne. kdyz trvas na presnem dodrzeni pravidel, tak casteji vyhravas (e;

28.3.2012 08:32:34 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
díky moc.
Kdybys ještě mohl odpovědět na tohle: Kafe s mlikem 28.3.2012 08:15:18.

Samozřejmě odpovědět může i kdokoliv jiný, asi ta otázka trošku zapadla :)

28.3.2012 09:33:50

Kafe s mlíkem
Jeden zničený Construct nemůže dát 2 efekty ze dvou Cog Maw.

28.3.2012 10:05:50

to Coffee with milk
nositelem/spoustecem efektu je Cog Maw. takze dva Cog Maw ti davaji moznost zrusit v jednom tahu dva konstrukty a budou z toho dve runy

trochu jina situace je treba Deathseeker http://boardgamegeek.com/image/1000777/ascension-return-of-the-fallen ktery sice je nositelem nejakeho efektu (gain 3), ale spoustecem (banish) musi byt nejaka karta jina treba Sensei http://boardgamegeek.com/image/1006301/ascension-return-of-the-fallen

28.3.2012 11:29:26

ndru
Jasně, ale mám v tom dost zmatek. Pokud mám ve hře víc karet vyžadující zrušení konstruktu aby byl spuštěn jejich efekt, vyvolám zrušením jednoho konstruktu řetězovou reakci nebo musím s každou kartou zničit vlastní konstrukt abych získal její efekt?

Příklad: Mám před sebou vyloženíé 2x Cog Maw (CM) a v ruce mám Weapon 303V a Scrap Flingera (SF). Vyložím Weapon a získám 3 power, pak vyložím SF a získám další 2 power. SF zničím Weapon a tím získám další 2 power. A teď mi není jasné zda tím, že jsem právě zničil konstrukt spustím automaticky i efekty mých dvou CM nebo musím s každým CM zničit jiný konstrukt.

Kdybych to bral čistě tématicky podle názvu a obrázku na kartičce (Cog Maw), kdy se jedná o jakýsi jícen s ozubenými kolečky, který si představuju jako jakousi sběrnu se šrotem, tak bych si představoval, že dostanu odměnu za jakýkoliv šrot, který tam hodím bez ohledu na to jakým způsobem bych ho získal. Tedy bez ohledu na to zda konstrukt zničím Cog Maw(em) nebo jinou akcí a podle této logiky by se to mohlo vztahovat i na kartu Autobuilder 5.0.

Eh, asi už to moc kombinuju...

28.3.2012 12:07:52

a teď mě ještě napadlo
kdyby jsem musel spustit každý efekt zvlášť, je možné to udělat tak, že jedním Cog Maw zničím nějaký mech konstrukt za to získám runu a druhým Cog Maw zničím ten první (z kterého jsem právě získal runu) a tím získám druhou runu?

Už se v tom začínám sám ztrácet :))

28.3.2012 12:14:46

to Kafe s mlikem
jsou to oddelene efekty. kdyz se budu drzet tveho prikladu: jednim konstruktem 'nakrmim' Scrap Fingera a jiny hodim do Cog Maw
k automatickemu spusteni by doslo, kdyby tam stalo neco ve smyslu 'when you destroy' nebo 'if you destroy'. stoji tam 'you may destroy'

krom toho Cog Maw muzes znicit sam pro jeho efekt. takze muzes udelat toto
mas dva Cog Maw
vylozis V303 (+3 power)
vylozis Scrap Finger (+2 power )
znicis V303 pro efekt Scrap fingera (+2 power)
znicis oba Cog Maw (+2 runy)

28.3.2012 12:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Už to začínám chápat. Nemám moc zkušeností s přesným výkladem angl. slovíček typu "if you" "when you" "you may" "you must" "you have to" ve hrách. Chápu význam, ale problém je s přesným zněním.
Každopádně díky :)

28.3.2012 13:16:45

solo verzia
potrebujem len take male ujasnenie k solo variante... moja anglictina nieje 100%na...

chapem to dobre, ze karty do Central Row dokladam zlava (vyposuvam cely Row vlastne doprava) a protihrac Nemesis si berie dve karty z pravej strany???

15.8.2012 12:51:44

Gaspar
ano, přesně tak. po dokončení svého tahu odebereš první dvě karty zprava, dáš je na hromádku Nemesisovi, posuneš zbylé 4 karty doprava a doplníš na konec řady (vlevo) chybějící dvě karty.

V podstatě je jedno jestli budeš postupovat zleva doprava nebo naopak, ale pak musíš dodržovat jeden směr celou hru.

15.8.2012 13:08:26

kafe
dik....
Ak tomu rozumiem dobre, Nemesis ziskava tokeny cti za zabite monstra a ostatne karty si nechava v kopke (pre zaverecne scitanie).... ziska aj dodatocny efekt za zabitie monstra ?(predpokladam ze nie)

15.8.2012 13:10:44

Gaspar
ne, efekty, trofeje atd. nezískává, čistě jenom krystaly za monstra a body za karty. V podstatě jde o to aby pro Nemesise zbyly jenom málo bodové karty nebo slabé příšery, ale to ti je asi jasné :)

EDIT: ty samozřejmě můžeš využívat veškerých výhod a efektů karet

15.8.2012 13:14:18 | Upraveno autorem (porovnej)

to kafe
yo jasne, ale ja nemam moznost ten deck, ktory si Nemesis zbiera nejak ovplyvnit, ze?
napr. pomocou efektov monster a pod.

15.8.2012 13:18:29

Gaspar
no nějak omezeně to ovlivnit můžeš. Třeba tak, že se budeš snažit silné karty získávat sám a nebo pokud je nemůžeš získat ty (nemáš na ně runy nebo sílu), tak je můžeš pomocí efektů některých karet úplně odstranit. Ale tu možnost nebudeš mít vždycky.
Jo a taky málem bych zapomněl. Vždycky když si koupíš kartu, tak náhradu za koupenou kartu neumisťuješ místo té původní, ale zase posuneš všechny karty, které byly před ní a novou kartu dáš úplně nalevo

15.8.2012 13:52:02

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa: Duel + 2 rozsireni
7 Divů světa: Duel + 2 rozsireni
Akt. cena: 730 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas