Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vlastni central deck

tvurci ascension tak nejak predpokladaji, ze si jako hraci zacneme skladat vlastni verze central decku. uz neco mate?
21.10.2011 11:15:06

singleton
zkousel jsem singleton z godslayera a returnu. zatim jen solitaire. a bylo to prvne co jsem porazil samaela. nijak jsem to nepocital, ale asi tam je v pomeru o neco mene potvor. a v solitaire se hraje krapejt jinak, pac se karty vetsinou nijak dlouho na stole neohreji

21.10.2011 11:18:08

ndru
Co to je singleton? Jako jeden velkej balík ze všech karet z obou krabic?

21.10.2011 12:13:01

to Hike
nazev pochazi tusim z MtG variant. druhy mozny je highlander
od kazde karty se vezme jen jedna kopie

21.10.2011 14:53:33

gaussova krivka
postavil jsem stovkovy cental deck s promo, zakladu a rozsireni. snazil jsem se udrzet rozlozeni frakci a monster a taky run a power obdobne tomu v zakladu. v brzke dobe snad dojde na testovani, tak poreferuji

21.11.2011 14:14:07

draft variant
zvazuju draftovaci variantu. nejake napady?

21.11.2011 14:15:42

draft
Já bych to rozdělil na 5 skupin (potvory, mechana, void, lifebound, enlightened) a spočítal si poměr potvor ku ostatním. Pak každou skupinu rozdělil podle počtu hráčů, každému dal část, určil kolik karet celkem musí být z každé skupiny a pak postupně nadraftoval všechny skupiny. Otázka je jestli to má smysl a výsledek nebude pokaždé víceméně stejný.

21.11.2011 16:19:51

to lord Vetinari
jj. s pomerem souhlasim. zvazoval jsem neco jako sloty - tj. kolik karet jake barvy muze byt (otazka na kolik resit rozlozeni run a power). a pak jeste moznost misto karty nabirat je vyrazovat (neco jako opacny draft)

21.11.2011 16:23:47

Soudruzi z NDRu
To, si myslim, je celkem zbytečný. Když jde o central deck, ze kterého berou všichni, tak by to byla celkem paranoia: "Tohle tam nedám, protože bych to nemusel mít zrovna já a někdo jiný by kvůli tomu vyhrál." A hlavně by to dělalo maglajz v tom kolik dal kdo karet. Jedině jako ve WHI, pokud si pamatuju správně, jednu kartu dát, druhou vyřadit a předat po směru. To by ale znamenalo, že výsledek je max. polovina všech karet.

21.11.2011 16:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to lord Vetinari
ted je pres 170 karet takze polovina je vic nez pocet karet v rozsireni, takze u dvojhry bych se vyrazovani nebal. spis mi dela vrasky to rozlozeni. same sedmickove karty jsou na prd

21.11.2011 16:47:29

Endryjů
Toho bych se nebál. Pokud na to předem upozorníš, tak logicky uvažující člověk velký tučný prasata ani draftovat nebude. Já bych osobně volil spíš ty levnější. A nějaký sloty na rune/power bych taky nedělal. Možná když už, tak potom spočítat tenhle poměr karet a nějak z toho odvodit počet potvor. Když mám runovej deck, tak potvor moc být nemusí, naopak power. Tím se ale hodně změní herní doba. Když je hodně potvor, hra je rychlá (tedy pokud je možnost, jak je zabít), když je potvor málo, není jak vyzobat krystaly. Asi bych to nechal na náhodě s defaultníma poměrama. Hlavně bych to jednou zkusil a pak dolaďoval mouchy.

21.11.2011 16:55:54

to lord Vetinari
zakladni pomer je jednoduchy 28:18:18:18:18

21.11.2011 17:50:15

Endryjů
v posledním postu jsem měl na mysli výsledný nadraftovaný pomě Rune:Power. Sorry za mystifikaci. Přesto ten tvůj poměr (3:2:2:2:2) je potřeba na začátek, takže dobrý vědět.

EDIT: Teď si ale uvědomuju, že ten poměr Rune:Power je blbost, protože kdybys měl víc runovej balík, tak máš míň potvor a co teď? Přidat runový karty? Ty se přece vyházely a celej draft by neměl smysl. Obráceně mít Power balík a hodně potvor, tak mám víc než požadovaných 100 karet. Nechal bych to zkrátka náhodě a poměr jednotlivých skupin nechal fixně.

21.11.2011 17:56:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to lord Vetinari
mno. rune:power je vice mene pohlidany frakcema. void=power a lifebound=runy. a porad jsou ve hre mystici a pechota

21.11.2011 18:06:47

draft v0.1beta
dosel jsem k nasledovnemu: z karet se vytvori drafotvaci balicky v poctu hraci x 3. z prebyvajicich karet se udela zaklad pod central deck. hrac z kazdeho balicku da jednu kartu do central decku a jednu odhodi a posle balicek dalsimu hraci. a to az do zblbnuti. misto do central decku muze dat kartu do central row. dalsi kartu do central row muze dat az kdyz tam daji kartu i ostatni hraci (pri dvou hre tam muzu dat max. 3 karty, pri trojhre 2 a pak uz jen jednu). central row se muze (v pripade napr. 4 nebo 5 hracu) nacnout z karet, ktere nadbydou pri tvorbe draftovacich balicku

25.11.2011 12:55:36

DD

Draft
Muze mi nekdo vysvetlit jaky smysl tady ma Draft?
V draftu si vybiras karty, ktere ti v baliku delaji komba a tvoris si svuj balik.
Tady vybiras karty, ktere v podstate nemusis vubec dostat, protoze je to spolecnej balik. Takze je uplne jedno jestli draftujete, nebo kazdej vybere proste xx karet, protoze je stejne pak smichate dohromady.

25.11.2011 13:10:57

to DD
mno. uvidime jak to dopadne (e;
kazdopadne pri narustajicim mnozstvi karet chci vyzkouset ruzne zpusoby vlastniho central decku
dost mozna u draftu nektere karty zmizi (z reclamaxem aspol. uz neni banish, co byval) a mozna zmizi i cele frakce (e;

25.11.2011 13:40:46

24 nebo 28?
ktereho cisla u poctu monster by jste se drzeli (pri standartnim decku 100 resp. 101 karet)? godslayer ma 28 a storm vice mene na ukor eventu 24

8.5.2012 09:12:21

highlander
takovy prvni nastrel. rozlozenim vice mene stovkovy central deck z CotG. navic jsou eventy a pet prom. zatim bez soul gemu. snazil jsem se maximalne vytezit fate. eventy se hraji jako samostatny deck a v central decku je pet karet New Event

C - Construct
E - cast efektu karty se vaze na Event
F - Fate
P - Promo
T - Trophy Monster

Event
5x New Event
vsechny eventy krom Souls Unbound (jejich trophy efekt se vaze na soul gemy)

Enlightened
1 - Arha Initiate, Prodigal, Hectic Scribe
2 - Seer of the Forked Path, Nook Hound (F), Temple Librarian
3 - Arha Sensei, Elder Skeptic
4 - Elemental Adept (E), Askara of Fate (F), Arha Templar, Journeyman Sage (FP), Twofold Askara
5 - Eternal Askara, Dreamer's Glass (C), Temple Guardian
6 - Raj (Psionic Master)
7 - Eye of Destiny
8 - Adayu (the Chosen)

Lifebound
1 - Lifebound Initiate, Aiyana's Messenger, Wolf Acolyte
2 - Snake Shaman (E), Great-Omen Raven
3 - Runic Lycanthrope, Wolf Shaman, Lunar Stag, Granger
4 - Druids of the Stone Circle, Honey Siren (F), Starchild, Beast Staff (C)
5 - Lionheart, Stone Circle (CF), Stone Circle Elder
6 - Sabre (the Moonlit), Pathwarden (P)
7 - Avatar of Aiyana

Mechana
1 - Grease Monk, Mechana Initiate
2 - Battery Monk, Brazer Drone
3 - Synchronizer (C), Burrower Mark II (C), Khor (the Ferromancer), Recyclicrab
4 - Deep Drone (P), Energy Monk, Reclamax (F), Reactor Monk, Spark Sprayer (CE)
5 - Astrolabe TRX (C), Autobuilder 5.0 (C)
6 - Cog Maw (CE), Socket Altar (C)
7 - Repurposer (C)
8 - Weapon 303V (C)

Void
1 - Deathsworn Warrior (F), Guardian of Sadranis, Void Militia
2 - Abolisher, Deathseeker, Spike Vixen
3 - Nethersnare (CP), Nihilmancer, Trophy Hunter, Shade of the Black Watch
4 - Canopic Jar (C), Demon Slayer, Arbiter of Fate (F), Soul Assassin
5 - Black Watch Elite, Shadowcaster (E)
6 - Emri (One with the Void), Belthar (Soul Collector)
8 - Emri (Soulslayer) (F)
tady pribude Cobra, the Sordid (a ubude Nethersnare) a asi probehne jeste nejaka mensi vymena

Monster
3 - Sordid Asp, Crackling Jackal (T), Mephit, Ravenous Gorph (F), Tromented Soul, Hoarding Whelp (T), Samael's Trickster, Fettered Soul
4 - Vandal Soul, Doom Weeper, Mistake of Creation, Corrosive Widow, Minotaur (T)
5 - Vaultbreaker Wurm, Polaris Demon, Wind Tyrant, Noxious Soul, Sea Tyrant
6 - Acidic Crawler, Earth Tyrant, Bazu (Duke of Scorn), Xeron (Duke of Lies), Tarik (the Trickster), Fire Tyrant, Hoarding Tyrant (T)
7 - Kythis (the Gatekeeper) (FP), Unchained Fates (T), Akam (the Genie) (T)
8 - Nemesis (F)
Kythise hodlam vymenit za Ender of Days a zvazuju Queenku

20.1.2013 13:35:11

Vybíráme z Bazaru

My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
My Little Scythe CZ (šampioni jablečného královs.)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas