nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ascension: Apprentice Edition

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: StoneBlade Entertainment
Autoři: John Fiorillo
Justin Gary
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ascension: Apprentice Edition je vstupní branou do světa deckbuildingové hry Ascension pro ty, kteří nechtějí kupovat "velkou krabici" základní hry. Kapesní krabička obsahuje materiál pro hru dvou hráčů (celkem 110 karet), papírový herní plán a kartonové žetony cti namísto plastových krystalů. Pro snazší orientaci hráčů jsou navíc karty rozlišeny různobarevnými okraji na startovní, vždy dostupné a karty z centrálního balíčku. Také jsou od sebe lépe odlišeny karty hrdinů a konstruktů.

Cílem hry je stejně jako v základní hře nasbírat co nejvíce bodů cti. Body cti lze získat zabíjením nestvůr a některými efekty karet hrdinů a konstruktů. Ty získáte do svého balíčku ze společné nabídky zaplacením jejich ceny v magických runách. Karty se ihned doplňují za nové a proměnlivost nabídky je jedním z nosných prvků hry. Hrdinové mají jednorázový efekt po zahrání, poté jsou odhozeni do odhazovacího balíčku, odkud se později po zamíchání vracejí hráčům zpět do ruky. Konstrukty naproti tomu zůstávají po vyložení ve hře a přinášejí výhody v průběhu dalších hráčových tahů. Navíc mají na sobě oba druhy karet (hrdinové a konstrukty) vypsánu i bodovou hodnotu. Na konci hry pak přičtete body za karty ve svém balíčku k bodům cti získaným v průběhu hry.

Hra končí v kole, kdy dojde společná zásoba vítězných bodů. Kolo se dohraje tak, aby oba hráči měli stejný počet tahů (hra obsahuje i žetony bodů navíc pro bodování posledního kola).

 

Autor: Kew

Vybíráme z aukcí

Quarriors: Rise of the Demons nové
Quarriors: Rise of the Demons nové
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>