nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Aruba: Battle Race

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Petr Bělík
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Tři, dva, jedna a je odstartováno! Vozy  se řítí do první zatáčky. Ve vedení je obhájce titulu, ale pozor, tohle byl ošklivý karambol. Rudé monstrum bylo takřka katapultováno z trati. Situace je nyní poněkud nepřehledná. Zelený používá nitro a zdá se, že ostatním ujíždí, ale číslu 4 se podařilo zaháknout kotvu za jeho zadní nárazník. A další brutální náraz, tentokrát to odnesl miláček davů Jeff Striker. Ovšem nenechává si to líbit a vytahuje pilu! Tak tohle byla ošklivá záležitost. Zelený má rozpáraný celý pravý bok, zůstává stát uprostřed trati a vypadá to ,že dnešní závod pro něj skončil. Ostatní vozy pokračují, ale máme před sebou stále ještě dvě kola...“

Aruba je ostrov v Karibském moři a místo pro ideální dovolenou. V tomto případě se však stává dějištěm automobilových závodů drsnějších než šmirgl Chucka Norrise. Hráči  používají k pohonu svých plechových (dobrá, papírových) svěřenců kostky. Ve svém tahu hráči házejí kostkami a pomocí různých kombinací, jako je postupka, trojice a podobně, ženou své auto po trati.

Zároveň se snaží uštědřit soupeřům co nejvíce poškození. A to buď nárazy nebo pomocí škodících akčních karet. Některé akční karty mají naopak pozitivní efekt typu oprava, kostka navíc apod.

Poškození vozu ubírá hráči kostky, kterými v tahu hází, a může vést i k vyřazení jeho vozu ze závodu.

Hraje se na předem dohodnutý počet kol - závodí se na okruhu. Po každém kole si závodníci na prvních třech místech rozdělí body, zvítězí ten kdo jich má na konci nejvíc.

Autor: Krkavec